Strava 16-ročnej

19. jún 2022

Čo zvyknú jesť za deň vaše deti približne v tomto veku? Mám pocit, že dcéra je veľmi málo. Na raňajky asi 90g jogurtu, nedesiatuje, predpokladám, že z obeda v škole nezie takmer nič, keďže vždy príde s tým, že jej to nechutilo, okolo 15:30 nanuk (vodový), na večeru len zelenina s malým kúskom chleba alebo znovu jogurt.

mandarinka555
19. jún 2022

Dáva pozor na postavu? Aby to neprerástlo do anorexie....

prasiatko30
19. jún 2022

je velmi malo - ako byt tebou tak by som bola na pozore to uz fakt hranici s problemom.

vler
19. jún 2022

Toto je menej ako velmi malo, toto je sotva niekolko sto kalorii

zuzubb007
19. jún 2022

Toto hranici s anorexiou, bolo by dobre sledovat to, cez vikend zje normalne plnohodnotny obed? Nejake fastfoody? Lebo to jedia vsetci mlady, pravdepodobne zacina alebo uz ma vazny problem

autor
19. jún 2022

@zuzubb007 fastfood vôbec, vyhýba sa vyprážaným veciam a sladkostiam. Keď ju aj donútim kúpiť si v obchode sladké tak len nejakú tyčinku bez cukru do 70 kcal. Cez víkend na ňu dohliadam, ale dáva si veľmi malé porcie, viac do nej neviem dostať.

patka06
19. jún 2022

Dcéra doma neraňajkuje, do školy si berie ovocie+ sladké pečivo alebo chlieb s niečím + zelenia
Obed v jedálni - zriedkavo zje polievku, hlavné jedlo vždy - majú možnosť si vybrať z dvoch, takže nie je problém, že by nechutilo
Doma potom olovrant: ovocie, jogurt
Večera: pečivo so syrom, šunkou, pomazánkou,, zelenina alebo zeleninový šalát, praženica, párky, občas večera varená: cestoviny, ryža so zeleninou.
Niekedy ešte druhá večera: väčšinou sladké pečivo

adri266
19. jún 2022

Hlavne treba zistit, ci neje ine somariny, ako cipsy. Lebo deti si to zvyknu kupovat namiesto normalneho jedla.

Ale ak je iba to, co pises, pozor na to, nedavno mi vravela znama, ze sa jej dcera spolu so spoluziackami dohodli, ze budu chudnut, schudla skoro 15 kg ☹ Nastastie, dost rychlo sa to zistilo a pomohla psychologicka.

autor
19. jún 2022

@patka06 dcéra má tiež na výber, ale nech je na obed čokoľvek, vždy príde s tým, že sa to nedalo jesť

elenkaba
19. jún 2022

Zalezi ci iba teraz je tak malo, alebo bola vzdy nejedak. Ci vyjeda potajomky? Alebo naopak iba velmi zdrave veci a sladke si neda ani za nic? To ako matka musis vediet vyhodnotit. Ci schudla v poslednej dobe? Ci cvici, kolko ma pohybu cez den? Nie je to normalne, je to velmi malo jedla za den

autor
19. jún 2022

@adri266 Čipsy určite nie, vyhýba sa takýmto veciam, neje to vôbec už asi 5 rokov, predtým príležitostne na oslave.

luccija
19. jún 2022

Zje strasne malo kde je maso ci ine bielkoviny?ked neje normalne obed v skole nepomohlo by, ak by si jej obcas doma navarila nech si da po skole?ci veceru?nir je z tohto anemicka?ak zje nanuk to moze si dat rovno jedlo ci omeletu

luccija
19. jún 2022

Jogurt na ranajky je pre male dieta ona vlastne od ranajok cely den neje az do vecere.

luccija
19. jún 2022

Kolko vazi a meria?nechapem ako moze mat energiu bez rozku, chleba, sunky, tuniaku...bud by som chxela, aby ranajkovala, alebo mala normalnu desiatu

autor
19. jún 2022

@luccija teraz váži 42 kg na 164 cm

autor
19. jún 2022

@luccija varená večera u nej neprichádza do úvahy, už sme sa na tom x krát hádali. Zo školy príde okolo tej 15:30, to by už obed nejedla.

patka06
19. jún 2022

Ako sa stravovala pretým, jedla normálne? Nastala nejaká zmena v jej živote?
Nezdá sa mi normálne to čo popisuješ, ak to trvá dlhšie riešila by som to vážnym rozhovorom, dala urobiť odbery krvi, prípadne sa poradila s psychologom

autor
19. jún 2022

@elenkaba minulý rok mala doktorka podozrenie na anorexiu, keďže pri prehliadke mala okolo 37 kg. Boli sme u psychologičky, ktorá to ale nepotvrdila, začala som na dcéru dávať väčší pozor čo a koľko toho zje, ale počas školského roka nu nemám pod dohľadom. Myslíte, že by to mohla byť tá anorexia?

prasiatko30
19. jún 2022

preco ju nezoberies k mudr aby jej spravil podrobnejsie vysetrenia - ak je na takejto "diete" uz dlhsie tak moze mat uz aj posahane vysledky. davaj si na to pozor - v tomto veku a v terajsej dobe je strasne vela dievcat s anorexiou

tinkavvv
19. jún 2022

A co zje Za den cez vikend?
Nevyhyba sa jedeniu v spolocnosti? Toto uz zavana poruchou prijmu potravy, vaha urcite nie je normalna.

kabinka11
19. jún 2022

Moja dcéra tiež slabo je, ale je to u nej od malička. A ďalšia vec, keď jej človek trafí co ľúbi tak sa poriadne napchá. Keby ste išli do reštaurácie tak co si dá?

autor
19. jún 2022

@prasiatko30 boli sme u doktorky, objednala nás na preventívnu prehliadku, ale krv nevzala, neriešila to.

patka06
19. jún 2022

Určite by som to nezanedbala - navštívila znovu - iného psychologa, trvala na odberoch krvi a poriadnom vyšetrení.

0silvia0
19. jún 2022

takto sa zacinaju ppp, prilisnym sledovanim kalorii, vyhovorkami ze nie je hladna, ze nic jej nechuti, prave teraz jedla a je napchata do prasknutia atd. Treba to riesit, aj ked to nie je lahke...

prasiatko30
19. jún 2022

skus sa najprv s nou porozpravat bez pritomnosti tvojej dcery - ako mne sa nezda normalne, ze zje len tolko co pises - pokial teda nema nejaky nedeklarovany prijem stravy

autor
19. jún 2022

@tinkavvv cez víkend to isté ako počas týždňa, akurát mám pod dohľadom obed, ale to zje úplné minimum. Dáva si na malý tanierik a je plastovým príborom.

alex49
19. jún 2022

ak jej nechutí v škole, tak prečo si nebalí niečo iné, alebo nezje obed doma? ak zje za deň iba jogurt, nanuk a večeru pre 5 ročné dieťa, tak má anorexiu. Rieš to z lekárom, aby nedopadla ešte horšie

autor
19. jún 2022

@kabinka11 v reštaurácii by som do nej nedostala nič, ak ideme napr. na pizzu, dá si len vodu a nezje nič. Neexistuje jedlo, ktoré by dobrovolne zjedla.

tinkavvv
19. jún 2022

Tak ale toto, co pises dalej je uz naozaj jasny znak PPP. Urcite riesit cim skor s lekarkou a psychologom.

autor
19. jún 2022

@alex49 skúšali sme to s obedom do krabičky, takmer celé to priniesla domov, vraj nebola hladná.

adri266
19. jún 2022

Toto by som urcite riesila s Dr alebo znovu s psychologom. Drzim palce, je to beh na dlhu trat.