Stredná škola a internát v Bratislave.

kikusa8
18. feb 2020

Ahojte baby, aký máte názor na to dať dieťa/ chlapca na strednú školu kde by býval na internáte v Bratislave.

pribinak
18. feb 2020

@kikusa8 ak chce, tak prečo nie. Bude samostatnejši, naučiť sa spoznávať svoje kapacity, limity.
Pozerám že ste zo Sále, to zas nie je druhý koniec Slovenska

0silvia0
18. feb 2020

@kikusa8 normálne, ak sa mu nechce dochádzať, nech ide na internát. Či máš hrôzu z internátu? či skôr z Bratislavy?

nika82
18. feb 2020

ja som tiez bola na internate ale po roku som zacala dochadzat lebo som bola leniva a neucila som sa tam , doma som bola viac pod dohladom

matapo
18. feb 2020

...nebol by prvy ani posledny co by bol na internate. Ale kazdy kto intenat zazil na VS asi vie o com to je, na SS maju sice vychovavatela a aj dozor co ich ako tak ustrazi, ale stale omnoho vacsia volnost ako doma. Musis vediet aky je tvoj syn, ci ho treba doma do ucenia nahanat alebo je zodpovedny a aj zodpovedne pristupuje k skole, uceniu, zivotu. Osobne by som dieta na internat nadala, myslim tym na SS. Navyse Bratislava, omnoho viac moznosti zrazu, omnoho viac volnosti zrazu, omnoho vacsi vplyv rovesnikov a kamaratov, puberta, to zamava aj so zodpovednymi charaktermi. Zvaz ci nie je nieco podobne aj blizsie, alebo ci sa neda dochadzat,... Netvrdim ze by to nezvladol, alebo ze je to zle, ale nechala by som ho nech je este pod vplyvom rodicov ak sa da.

radkaradix
18. feb 2020

ja som bola na strednej na intráku, najlepšie časy! najpevnejšie priateľstvá! samostatnosť, zodpovednosť, ale jasné, že aj veľa bláznovstiev :D :D to k tomu patrí.. ak chce ísť, nech skúsi. Ak mu to nebude vyhovovoať (partia, známky atď.), tak z intráku odíde alebo zmení školu..

0silvia0
18. feb 2020

@matapo asi ako kde viac volnosti. Moj syn vydrzal na ss internate jeden tyzden. Pre neho to bola basa, odvtedy radsej uz treti rok dochadza
A to je on extrovert, kamosov si nasiel, ale ta drezura ze o siestej na internate, kazdu vychadzku hlasit, to
nebolo pre jeho slobodnu dusu😶

hettinka
18. feb 2020

Záleží od dieťaťa, nakoľko je zodpovedne, samostatne, ovplyvniteľné kamošmi...

xjakubikovak
18. feb 2020

ja dom bola len tusim 3 mesiace, potom som prestúpila ale pre mna to bola hroza... v mini izbe sme boli 4, citila som sa tam jak vo väzení lebo ked sim chcela odist tak ma musela pustiť vychovavatelka, bola som na izbe so staršími babami co vobec na mna nemalo dobrý vplyv a to som bola fakt slušné dievča 😀 dochádzanie tiež otras, z víkendu som nemala nič, autobusy vzdy preplnene...

matapo
18. feb 2020

@0silvia0 ...ano, vychovavatel dozrie na to aby tie decka boli na internate, maju vecierku a vsetko toto, ale nedozrie uz na to co sa deje na tych izbach ☹

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikusa8
autor
20. feb 2020

On je teraz stále vonku s chlapcami, ucit sa mu nechce,nebavi ho to a aj ked je doma pod dohľadom, ide si svoje...Ta škola je len v BA a myslím v Košiciach...Chodil tam aj moj muž a on je za to ze ma ísť...len bola ina doba aj su ine povahy. Pôjdeme sa tam pozrieť a nech sa rozhodne...

kikusa8
autor
20. feb 2020

@0silvia0 skôr z BA

0silvia0
20. feb 2020

@kikusa8 moj syn je taky isty, lenivec totalny, ale zasa na tych sš internatoch je dozor a ked sa nieco deje, volaju rodicom.

sendy1977
20. feb 2020

@kikusa8 kamarátka hovorila, že v internáte kde bol jej syn (stredná škola) normálne vylúčili , keď žiaci nedodržiavali poriadok internátu. V noci si museli isť rodičia pre synáčikov, ktorí sa nezmestili do kože.