Štúdium v zahraničí - Holandsko

mnbvc32
7. feb 2019

Dobrý deň, moja dcéra chce ísť študovať vysokú školu do Holandska. Videla som tu predtým diskusie, kde sa rôzne mamičky rozprávali o Holandsku, o bývaní a živote... Preto by som sa chcela spýtať, či náhodou neviete aké dokumenty treba a aké papiere si ako prvé vybaviť, prípadne internetovú stránku, kde by som sa dozvedela o tom viac. ( Nemyslím teraz papiere pre školy a podávanie prihlášky, to už máme za sebou, skôr ma zaujímajú vybavovačky, keď už bude v holandsku ako napríklad povolenie na trvalý pobyt atď). Vopred ďakujem za všetky odpovede 🙂

panipanka
7. feb 2019

tak si vyhladaj tie starsie diskusie ci to tam nahodou nie je a ak nie tak mozes rovno napisat ip tym mamickam, ktorych deti tak studuju a tie ti budu vediet poradit ked si tym presli nie?

tretiedieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eva8
23. júl 2019

@mnbvc32 dobry den! Kam chce ist studovat dcera? Ako je to s uz im? Mozem poradit s dokumentami, ak je to ezte aktualne

mogaa
23. júl 2019

@mnbvc32 mne tam študuje neterka, ale myslím že povolenie na pobyt tam nepotrebuje veď je to v rámci EU....ona študuje v Haagu, klasické internáty tam nefungujú a sú tam také budovy - kde si byty prenajímajú len študenti. Ona býva hneď oproti škole, ale má veľa spolužiakov čo aj hodinu cestujú. Toto ubytovanie treba vybavovať v dostatočnom predstihu. Má napr.kamarátku Rumunku čo býva na izbe s 2 Číňankami. Jej vybavovali byt aby bývala sama by sa mohla učiť....takže ona tam má takú malinkú kychynku a izbu, samozrejme kúpelka a toaleta.

nataliie
25. júl 2019

@mogaa pisala som vam spravu

katka1425
9. sep 2020

Dobrý deň viete mi poradiť či sú v Holandsku komunitna školy alebo ak to tam je...chceli by sme sa prestahovat tam ale nevieme ako to je zo školami synovia tu na SK navštevujú jeden 7 ročník druhý 4 ročník a 3 ma 4roky ďakujem za radu

dindula36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz