Súkromná stredná škola

5. máj 2021

Dobrý deň, mala by som jednu otázku. Dcéra aktuálne chodí do štátnej ZŠ ale keď pôjde na SŠ (gymnázium alebo bilingválne gymnázium) rozmýšľali sme nad súkromnou. Osobne s týmto nemám skúsenosť. Niektorí ľudia tvrdia, že v takých školách sa výsledky ,,kupujú,,. Dcéra je dosť šikovná (1 miesta na rôznych olympiadach....). Preto ak prosím máte niekto s týmto skúsenosť tak napíšte, veľmi by ste pomohli. Dakujem za každú odpoved 🙂

hettinka
5. máj 2021

Vybrala by som top štátne gymnázium. Ak bilingválne, tak asi Sučany. Neviem, odkiaľ ste, ale súkromná škola je ako píšeš, zvycajne horšej kvality ako dobre štátne gymnázia.

namornicka
5. máj 2021

Co ta viedlo k tomu, ze stredna sukromna?

anesim
5. máj 2021

Ak je sikovna, tak radsej nejaku bilingvalnu skolu, vybrat nejake lepsie gymnazium. Neviem, aku sukromnu skolu pozeras, ale u nas napr stoji mesiac na sukr gymnaziu biling cca 400 -450, tak to by som jej radsej dala, nech ide na skolu v zahranici na jeden rok.

sylvie
5. máj 2021

Nad ktorymi sukromnymi skolami uvazujete?

baboobchod
5. máj 2021

https://skoly.ineko.sk/rebricky/

Tu si kukni oficiálne rebríčky kvality škôl

autor
6. máj 2021

@namornicka úprimne viem že je ťažko porovnávať súkromné školy na Slovensku a v zahraničí ale viem že v zahraničí sú top súkromné. Na Slovensku nemám tuto skúsenosť a preto sa pýtam.

autor
6. máj 2021

@sylvie SG Futurum Trenčín alebo Žilina (SSAG) vzdialenosťou to je rovnako odtiaľ kde bývame 🙂

hettinka
6. máj 2021

Tak na to súkromné gymnázium v Žiline by som ja osobne dieťa nedala ani omylom ...
To už radšej v ZA štátne bilingválne na T.Ružičku (ale tam je francúzska a španielska sekcia), alebo to v Sučanoch.

aneta09890
27. aug 2023

@hettinka mozem sa spýtať preco by ste tam dieťa nedali?