Syn nezmaturoval z odbornej časti praktickej maturity

anonymka801
26. máj 2022

Dobrý deň, prepáčte, že píšem ako píšem ale som mierne v šoku. Syn tento týždeň maturoval a prešiel zo všetkého okrem praktickej odbornej skúšky. Povedali mu , že v septembri musí priniesť novú prácu a obhájiť ju. Nakoľko vlastne ,,nezmaturoval,, tak dostane vôbec štvrtácke vysvedčenie ? Triednej samozrejme budem volať ešte len ma poprosili aby sa to riešilo až budúci týždeň keď oficiálne uzatvoria maturity na škole. Podali sme už riaditeľke žiadosť o opravnú maturitnú skúšku ale mám z toho blbý pocit, maturoval zo všetkého na 1 a 2 a vyrazili ho aj keď prácu mal aj ju obhájil, kontrolovala som mu ju doma aj ho vyskúšala ale učiteľom to asi nevyhovovalo. To už nie je podstatné. Takže by som sa chcela mamičiek alebo prípadných učiteliek spýtať aký bude teraz postup a na čo sa máme pripraviť. Oznámi mu škola oficiálne nejakým papierom opravné maturitné termíny ? Alebo to bude povedané po telefóne ? Ďakujem vopred za pomoc.

elenka.k
26. máj 2022

kto ťa poprosil, aby si to riešila budúci tt? ja by som šla hneď za triednou, poprípade za riaditeľom
prepáč neviem Ti poradiť, len ma to zaujíma
Veď niečo mal pripravené ..., to sa môže tak, že ho vyrazia?

pribinak
26. máj 2022

@anonymka801 prečo neprešiel? Nevedel odpovedať na otázky? Praca nemala dostatočný rozsah? Kvalitu?

Veď syn musí vedieť dôvod.

Áno, dostane papier s termínom opravnej skúšky

ufatess
26. máj 2022

Škola vyhlási ďalší termín. Ale neviem, prečo by si akože mala čakať do ďalšieho týždňa, však sa hneď na to opýtaj, že čo bolo vo veci.

deti95060810
26. máj 2022

zmaturovať z ostatných predmetov na 1,2 a z jedného vyletieť? Je známe že študent by nemal dostať na maturite horšiu známku o viac ako 2 stupne... ak napr. na vysv. mal 2 tak na matur. vysv. môže byť najhoršia 4...

matullienka
26. máj 2022

Určite vám príde oficiálne oznámenie oprávnenej maturity poštou, nemôžu si dovoliť len vám ho zavolať.

tosomja
26. máj 2022

A to kde sa tak maturuje, že musí napísať prácu a potom obhájiť? Z čoho mal praktické skúšky?
A ani, príde mu oznámenie o termíne.

matullienka
26. máj 2022

@deti95060810 to, že by nemal dostať neznamená, že nemôže, poznám jedného na vysvedčení skoro samé jednotky a na maturite vyletel, lebo sa na to vykašľal veď má jednotky tak vie na čo by sa učil.
Nehovorím, že to je tento prípad

pribinak
26. máj 2022

@deti95060810 ale toto je take len nepísané pravidlo, nič čo je že naozaj.
Ak sú prísni ucitelia a žiak nevie, tak kľudne sa môže stat, že zo skúšky vyletí, aj keď je napr dvojkar.

zuzinka888
26. máj 2022

@tosomja na vsetkych odborných skolach

antoniatonka
26. máj 2022

Veď vždy tak bolo, že sa robí priemer ( praktická + ústna) a na maturitnom nema byť viac ako o dva stupne horšia známka ako z iných predmetov , prezentácia z práce sa robí ešte pred akademickým týždňom, tak to by už pred ustnymi maturitami vedel, nie?

januska12323
26. máj 2022

To im tam nič nepovedal? Aj keď má okno tak aspoň niečo na 4 musí vedieť. Synovi povedali určite viac ako tebe. Neviem čo také sa muselo stať že mu nepomohli.

elizabet173
26. máj 2022

@tosomja napriklad na hotelovej pisali pracu, ktoru si potom obhajovali, ale bolo to este pred ustnymi maturitami. @ autorka, myslim ze syn vie ovela viac, ako ti povedal

floren
26. máj 2022

@tosomja na niektorých školách je na výber bud práca SOČ alebo praktické maturity

lucka_ke
26. máj 2022

v auguste opravný termín

janinah
26. máj 2022

Tiež by ma zaujímalo čo sa tam ozaj stalo...hlavne kľud a neprizabit ho.a nepokazít mu prázdniny nútenom ho učiť sa nonstop...držím prsty

anonymka801
autor
26. máj 2022

@janinah nemá sa čo učit, musí naprogramovat stránku iba ktorú aj mal, asi nie dostatočne urobenú ako by si komisia predstavovala

antoniatonka
26. máj 2022

@anonymka801 veď posledné týždne pred maturitami tieto práce kontrolovali učitelia, konzultovali ich do žiakmi, upravovali, až keď boli s finálnym výsledkom spokojni, vtedy ich odsúhlasili, plus z nich museli urobiť aj prezentácie

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz