Používame cookies. Viac informácií tu. OK
dajana40
22. okt 2019

@stankalondon moja jamoska bola na gymkzu v bayerne a vsetci boli skveli ide asi o to na akych ludi narazis jacsom tuez dist zila v nemecku ludia boli mily no aki su v skole uff to neviem.ked ides zit studovat do de musis rarat stym ze stale si i a auslender. A pochybujem ze ak by sa nepriznal, ze je nemec by bato podla ajcentu neprisli.. v kazdom pripade sa nozes ozvat na fb cesi a slovaci v nemecku tam ti poradia

galioska
22. okt 2019

@stankalondon V UK sa napríklad neznamkuje, okomentuje ako to dieťaťu v škole šlo, teda áno nejaké áčka béčka dostávajú a rozdelia ich podľa toho ako im učivo ide...za mňa je slovenčina náročnejšia, kopec zbytočnosti k nicomu hlavne predmety, učia sa všetko a kopec veci z toho nevyužijú a tiež forma učenia je v zahraničí iná, formou debaty, hry a deti idú zo škôl naučené nie milión úloh...

eva112014
22. okt 2019

@stankalondon Ahoj, tak my sme vo Švajčiarsku, nie v Nemecku. Prezradím ti, že tu "auslanderstvo" ti dajú pocítiť všade. Naozaj je to o tom, na koho natrafíš.
Dokonca, kamoška má dcéru a vždy musí chodiť "bojovať" o známku svojej dcéry. Vraj, tá známka sa potom s ňou ťahá ďalej. Tú známku berie do úvahy ďalší učiteľ tiež. Neviem, ja nemám skúsenosť so školou.
Žiaľ, je to tak, že si cudzinec a musíš dvakrát toľko dokázať, niekedy mám taký pocit.

eva112014
22. okt 2019

@stankalondon U nás sa nedá "skryť", že nie si Švajčiar. Vieš, oni majú švajčiarštinu a nemčinu. (hochdeutsch). Čiže vedia presne, že "nepatríš" k nim.
Za to sú tu aj super ľudia.

mogaa
22. okt 2019

@stankalondon neviem vlastne čo chceš počuť, bohužiaľ si v Nemecku - musíš sa prispôsobiť ich zvykom teda ich spôsobu školstva...neterka napr.maturovala v Amerike , tiež uplne iný štýl školstva...Tu na OA z angličtiny 4, musela roboť testy cez agentúru čo výmenný pobyt vybavolava , v Amerike mala angličtinu za A-čko, v pohode tam zmaturovala...teraz študuje na VŠ v Holansku detto uplne iný systém....Prízvuk jednoducho neoklameš, nikdy nebudeš hovoriť ako rodený "domorodec" v danej krajine...neterku napr.keď prišla do Holandska nevedeli zaradiť odkiaľ pochádza lebo mala americkú angličtinu s ruským prízvukom🙂a teda študuje v Haagu a tam je veľa zahraničných študentov...na známky nech sa syn vykašle, podstatné je že zmaturuje...Následne na VŠ je opäť iný spôsob výučby a tam nikoho nezaujíma aké mal známky na SŠ a nikoho to nezaujíma ani ak by začal pracovať....Aj na Slovensku sú rôzne školy - rovnaká maturita je na prestížnej OA, či gymnáziu a na škole kde sa učia kozmetičky alebo kuchárky....Skončia rovnakou maturitou ale tá škola je obtiažna podľa konkrétnej školy...

dajana40
22. okt 2019

@eva112014 presne musis dokazovat a dokazovat tak ako aj moja kolegyna 17 rokov pravuje u toho isteho zamestnavatela a skryva sa s cigaretou

hettinka
24. okt 2019

@stankalondon ako učiteľku na sk gymnáziu by má zaujimalo, koľko % musí mat žiak na 2,3,4,5 a 6. Viete to? Na 1 je teda potrebné mat iba 100%?

Na koľko % je potrebné písomne zmaturovat? Ktoré predmety sú povinne maturitné?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli