Váha 15 ročnej slečny

noemkanikoletka
18. nov 2014

Ahojte je normálne keď skoro 15 ročná slečna váži 57kg 163cca cm ? 🙂

bonaqa2013
18. nov 2014

No možno je troška pri sebe, ale zas tak veĺa to nie je. pozri na internete percentilové grafy. sk

maciatkolulu
19. nov 2014

@noemkanikoletkaabsolutne normalna vaha k vyske. Nechapem preco by mala byt pri sebe. Je to dievca vo vyvine a nie anorekticka modelka😉

bronia13
19. nov 2014

coze pri sebe pri takej vyske a vahe vet to je idealna vaha co to @banaqua2013 taras aka pri sebe keby mala mozno 70kg+ tak vtedy ale nie pri takejteo vahe a vyske....

bonaqa2013
19. nov 2014

@bronia13 ja netáram, vyjadruj sa slušne.... Nemusíš súhlasiť.... Samozrejme že na 15 ročnú je to aj dosť. Ba až, až. A čo bude v 18? 70? V tomto prípade netreba brať do úvahy len a len výšku, ale aj vek. Pozrite si percentilové grafy - budete prekvapené

marylis
19. nov 2014

@bonaqa2013 Pre tvoju info v 15tich som mala presne 163cm a 57kg. Teraz mam 27r. 163cm a 50kg. A pri tych 57mich som nebola tucna vobec. Mala som na sebe este detsky tuk, ktory prirodzene rokmi odisiel. Teraz vyzeram skor kostnato, vtedy normalne.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erickatt
19. nov 2014

Syn ma 182 cm a 56 kil

mokon
19. nov 2014

@noemkanikoletka moja má 12 rokov, má 168 cm a 58 kg, nemyslím, že je tučná, u dievčat je hmotnosť iná ako u žien, oni sú ešte také "pevné", takže určite sa vyformujú a váha sa zmení

k_a_j_k_a
19. nov 2014

Ja si myslim, ze je to dost. V 16tich som mala 57kg pri vyske 164cm. Vyzerala som ako tulen.

ifkael
19. nov 2014

sportuje?

standu
19. nov 2014

@noemkanikoletka ja som v 5tom rocniku ZS vazila 55kg, v 8mom 68kg a tach 68kil plus minus vazim vcely zivot. sportovala som cele detstvo a pubertu a opat som sa k cviceniu vratila teraz po detoch. konecne som schudla tych 5kil, ktore som si myslela ze ku mne patria uz naveky 🙂 ide o celkove proporcie a podiel svalstva. nik mi neveri, ze vazim az 65kil, ked sa navleciem do rifli kamaratky co vazi o 10kil menej. ak slecna sportuje, nekysne pri pc, zdravo a vyvazene sa stravuje tak tam nie je co riesit a je to uplne vporiadku.

womankc
19. nov 2014

@noemkanikoletka na dnešnú dobu je to normálna váha, možno by mala trošku pošportovať . Mierne tak 4kg má tak cca navyše. Moja dcéra má 163 a tuším 54 kg a to plne aktívne športuje v športovom klube, a postavu má peknú dievčenskú . v plnej sezóne keď sú tak sa jej váha pohybuje okolo 50kg a to je tak ideálne si myslím . Ono treba brať do úvahy, že v tomto období dievčatá sú v hormonálnych zmenách a tak sú pri sebe trošku . Ja som mala v tom veku okolo skoro 60 kg a do dvoch rokov som bola prirodzene štíhla, ako som dospievala .

evussica
19. nov 2014

Podla mna je to normalna vaha🙂.

aknaj
19. nov 2014

z toho čo píšeš sa nedá posúdiť, či je to veľa alebo málo, podstatné je ako vyzerá
najhoršie čo môže byť je, keď ti tu teraz baby budú písať "ja som mala pri výške xxx toľko a toľko váhu" ...
to je to individuálne .... každé telo ma inú konštrukciu a na každom sa váha rozkladá úplne inak, preto sa nedá posúdiť, či je to pri tvojej slečne veľa alebo málo ... niekto môže pri tejto váhe vyzerať tučno, iný nie, aj keď majú rovnakú výšku ... niektorá slečna už má ženské krivky a iná je ešte ako dievčatko /a tá teda môže vyzerať ako tuleň/

podstatné je, aby sa zdravo stravovala a aspoň trochu športovala, aby nemala telo "mľandravé"

😀 😀 😀 😉

fra
19. nov 2014

myslela som si, že to vie už každý, že iba váha a výška nestačia na posúdenie postavy a pozerám že nie ... ved každý človek má iné percento tuku v tele a inak sa mu ten tuk ukladá, môže aj byť, že slečna trochu vyzerá ako tuleň v prípade ak sa vobec nehýbe, ale môže byť aj to, že športuje a tie kilá robia svaly a vtedy je to akurat
inak podla mna je to inak vcelku primeraný pomer váhy a výšky, hej, je to asi skor ten horný priemer, ale rozhodne každý človek má inú kostru a nemôžeme chcieť od všetkých aby vyzerali ako anorektické modelky, taká snaha je určite kontraproduktívna a može jedine uškodiť
a to, že má v patnástich 57kíl nepredikuje do budúcnosti vobec nič, úplne kludne može mať 57 kíl aj v päťdesiatke 🙂

mawka
19. nov 2014

no tak napriklad ja a moja mama, ked ja som mala 80 a ona 80 kg, tak to bol sakra rozdiel. kym ona nosila konfekciu 48, ja o cislo menej. kym jej sa usadil tuk na bruchu a bokoch, ja som ho mala rovnomerne rozlozeny. tym, ze ona necvicila, tak mala ochabnute svaly a viac tuku. ja som vzdy nejaky sport robila, svaly ochabnute nemam, takze som mala menej tuku a svaly mi sli do vahy. rozdiel je aj vo vyske a celkovo v type "kostry". Mamka je utlejsia /ked odoberieme ten tuk 😀/, ja mam dost siroky chrbat aj ramena. Cize aj ked som vazila pri 169 cm 55 kilo, vzdy som posobila ako baculka oproti kamoske, ktora mala to iste a len o 2 cm bola vyssia, ta vzdy vyzera stihlo, aj ked naberie na 60 kg. takze tak. teraz napriklad chudnem, cvicenim a upravou stravy a vaha sa mi velmi nehybe, lebo priberam do svalov, ale citim na obleceni, ze to zo mna ide dole. kaslala by som na percentilove grafy a vsetko mozne. dospievat som zacala medzi 12-15 rokom, vtedy este gulata baculka, decko a potom som zostihlela, drzala som sa a az po porodoch som na seba nabrala kila. a ako dieta som bola cisty tulen, same zahyby. ale celkovo, ked to zoberiem, moja vaha idealna k 169 cm je v rozmedzi 67-72 kg a vyzeram normalne.

maciatkolulu
19. nov 2014

Tak ja naozaj neviem, ale ja som mala pred tehotenstvom 52kg na 164 a vyzerala som ako vychudnuta kost, bolo mi vydiet vrasky atd, Takze nazor, ze je pri sebe atd, su kravina, idealna vaha na dievca v puberte. My mame v striede dievcata kt.brala sanitka(dcera profesionalne sportuje) a maju akune problemy s anorexiou - dve dievcata v nemocnici. Myslm y celej skoly. Radsej mat doma zdrave, zdravo vyzerajuce a papajuce dievca ako vystresovanu, vecne dietujucu, utrapenu pubertiacku. Lezu mi na nervy taketo nazory, ze dievca musi byt dokonale, lebo ak ma gram tuku navyse, tak sodoma. Inak by ste sa cudovali kolko chlapov necha dokonale vychudnute zeny a najdu si krv a mlieko....

bonaqa2013
19. nov 2014

@marylis a pre tvoju info. Mám 167 cm, 52 kg, 4 deti vo veku, 19,8,6,a 4 roky. Moja veľkosť je 36. ale aj 34 a 38. závisí to od strihu. chudá nie som, športujem od 13 rokov, aj keď len rekreačne, nie vrcholovo. A čudovali by ste sa koľkým chlapom sa páčia štíhlejšie ženy. nie rozkysnuté..... A moj chlap má cez 90 kg,180 cm a je spokojný. Ja sa páčim jemu, on sa páči mne, máme deti a myslím že sme šťastní....

andrejka1974
19. nov 2014

@noemkanikoletka podla mna uplne normalna vaha 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 mam synov a 17 rocny ma 165 cm a 60 kg som rada, ze ma taku vahu vlani mal tazky uraz a schudol mi na 45 kg bol len kost a koza ☹ ☹ ☹ ☹ bolo sa zle na neho divat

pat_mat_minnie
19. nov 2014

Ja mam 176 cm a 57 kg.🙂 A to som riadne "sucha".Takze si myslim, ze Tvoja dcera ma hmotnost tak akurat.Ked je zdrava a ma vsetko v poriadku, tak neries.🙂

0silvia0
19. nov 2014

@andrejka1974 no a ten môj bude mať o mesiac 13 rokov, výšku má 170 cm a 70 kg. Lekárka pri preventívnej prehliadke žmurkla na mňa a hovorí: ó aká ideálna váha 😀 😀 😀

bianca
19. nov 2014

@bonaqa2013 grafy grafy grafy.Citas sa po sebe?Aky rozdiel je ci ma zena alebo dievca s rovnakou vyskou urcity pocet kg?Ci si mam od vysky este nieco odratat kedze nema 25 rokov?BMI sa podla teba pocita podla IQ alebo vysky vzdelania ked podla teba hraje rolu aj vek?

@noemkanikoletka tvoj problem abolutne nechapem.

samanta82
19. nov 2014

@noemkanikoletka podla mna je akurát ak má byt pokom vysoká tak musí mat vačšiu váhu.Moja dcéra v decembri bude mat 10.rokov a meria 152 a váži 40.kg. 😉

marllik
19. nov 2014

ma ZDRAVU normalnu vahu, vzhladom na vek a vysku.

maribell
19. nov 2014

@noemkanikoletka ja mam 164cm a 54kg .... myslim ze ta vaha je uplne v poriadku 🙂

kvetka_
19. nov 2014

Cooo? Ved to ma normalnu vahu! Ja mam (mimo tehu) 163cm a 57 kil a vobec nie som tlsta!

snopkulka
19. nov 2014

@noemkanikoletka presne moja váha v rovnakom veku (len pri výške 162cm) 🙂 akurát. A @bonaqa2013 ... zbytočne strašíš 😝 Teraz mám 31 rokov, dve deti a pri výške 162cm vážim 59 kg - cítim sa výborne a vyzerám ako správna ženská (nie moje slová) 🙂 veľa záleží od preddispozície, stravovanie, životného štýlu ako takého. How 😵

gabikaadam
19. nov 2014

Ahoj. No moja dcera bude mať o mesiac 16 rokov a má 166cm a 60 kíl, teraz je to v norme, ale pred dvomi rokmi mala 65 kil. Pomohlo nejesť po pol šiestej večer a pekne schudla. Aj ja mám širšiu kostru, takže to bude asi tým. Je to v pohode.

sashabb
19. nov 2014

@bonaqa2013 "Mám 167 cm, 52 kg, chudá nie som"
----------
to ako fakt? a kolko by si mala vážiť aby si chudá bola? 😕

mawka
19. nov 2014

vsetko zalezi od typu kostry, zeny. take dohadovacky, ze ja mam 165 cm a 50 kilo a som chuda a ty mas 165 cm a 65 kilo a si tucna, to je sprostost. kazdy sme nejaky, dolezite, aby nemal clovek nadvahu a obezitu a hlavne je ine, ked je tuk rozlozeny rovnomerne a je ine, ked ho nosi niekto len na bruchu. taka velka brusna pneumatika je sto krat nebezpecnejsia ako rovnomerne rozlozeny tuk na celom tele. ked som bola chora a velmi som schudla 50-55 kg, vyzerala som ako onkologicky pacient, pripadne ako fetacka. niekto ma proste akuratnu vahu 50 kil, ja mam akuratnu ako som spominala vyssie o hodne viac. ale je to stale ok. podla mna by to zacalo byt alarmujuce, keby zena pri 163 cm vazila 75 kilo a viac. kult dokonaleho tela a modelky anorekticky a photoshopove modelky v casakoch sa mi totalne protivia. lebo teraz nie je IN vyzerat zdravo. teraz je IN vyzerat vyziabnuto a choro a mat co najvacssi tunel medzi stehnami a co najuzsi pas a netreba zabudat na trciace kosti, jest vatu a dat si vytrhat zadne stolicky, aby nam tvar posobila padnuto.. tak ako to je trendy... 🙄