Výber strednej školy - grafik

mamula2
22. okt 2018

Maminky prosím vás,syn si vyberá Strednú školu.Chcel by Grafik digitálnych médií,bavia ho počítače,kreslenie atd,no známky má tak 3-4-hlavne matematika.Nevieme však kam v prípade,ak by sa na danú školu nedostal.Neviete dať nejaké tipy škôl,pre slabších žiakov?Prípadne máte dieťa s takým slabým priemerom,a neviete ako dalej?

slapina
22. okt 2018

@mamula2 a kde bývate??

mamula2
autor
22. okt 2018

@slapina Banská Bystrica..Zatial máme Tajovského,Handlová,alebo Tisovec toho grafika,ale ak to nevyjde nevieme ako čo dalej

danielahamar
22. okt 2018

To, ze ma znamky 3-4 neznamena, ze nespravi skusky na SŠ😉

0silvia0
22. okt 2018

@mamula2 ak má syn umelecké sklony, vie kresliť atď., môžete skúsiť školu, kde sú talentovky. Keď urobí talentovky, je to pre školy prioritnejšie ako známky. Čiže berú aj s horšími známkami.

mamula2
autor
22. okt 2018

@danielahamar ide o to že na také školy sa hlási veľa detí,tak nevieme či má šancu sa dostať a treba mať v zálohe aj niečo ako druhú volbu
@0silvia0 musíme niečo pozrieť

0silvia0
22. okt 2018

@mamula2 pozri tento zoznam škôl: https://www.svs.edu.sk/prehlady.aspx a vyfiltruj si tam školy podľa kraja. Podobná je Súkromná stredná umelecká škola vo Zvolene, je tam odbor propagačná grafika, niečo podobné ako má tvoj syn vybrané. Robia sa tam talentovky, treba sa na ne pripraviť, ak by urobil, mal by v zálohe druhú voľbu.

hettinka
22. okt 2018

@mamula2 no, na každú školu sa hlási veľa detí, ale možno to majú mnohé ako školu druhej voľby. Najmä tí lepší žiaci sa dnes chcú dostať na gymnázium, nie na SOŠ. Ale ak naozaj chce, je len október, treba zabrať a napísať čo najlepšie Testovanie 9 a prijímačky. Skúsila by som nejaké doučovania, krúžok a motivovať ho k vyššiemu výkonu.
A medzi nami, tieto odbory síce parádne znejú, ale skús si pozrieť uplatnenie absolventov. Aj v prípade umeleckých škôl ...

0silvia0
22. okt 2018

@hettinka ešte práve tí grafici sa mi zdajú najlepšie uplatniteľní. Dnes je internet kľúčové médium, spravujú sa www stránky, je kopa reklamných agentúr a čo som pozerala ponuky práce, šikovný grafik si prácu nájde. Horšie je to s ostatnými "umelcami"

hettinka
22. okt 2018

@0silvia0 no veď práve, tie reklamne agentúry striedajú ľudí, preto stále hľadajú. A zarobok tiež nie bohviečo.
Ale ak je super talent, skutočne kreatívny a nielen ho bavia počítače, môže sa uplatnit. Možno aj v tvorení PC hier.

0silvia0
22. okt 2018

@hettinka áno, zárobok nie je až taký úžasný, ale s tým striedaním neviem, bratranec robí v reklamke už dlhé roky, asi záleží aká reklamka, aký zamestnanec a iné podmienky atď.

danielahamar
22. okt 2018

@mamula2 v dnešnej dobe je veľa škôl a málo detí, takže až tak by som sa nebála, môj bol síce jednotkár, ale na stavebnú robil skúšky tak isto ako 270 detí ..., ale chcem ti povedať pointu, prvých 50 pri zápise po prijímačkách prenechalo miesto druhým, takže ak máte na zozname nejakú dobrú školu, určite tam chodte, možno sa to vyrieši samo a možno nie😉 a potom bude dilema, kt. škola

mamula2
autor
22. okt 2018

@danielahamar tak zatiaľ sme spísali všetky školy na celom Slovensku s týmto odborom.Druhu v zálohe má podobnú grafik tlačových médií ale ja som rozmýšľala aj o nejakej drevárske,alebo niečo elektro..neviem.Hlavne ide o to nech ho to baví a ak by sa aj nezamestnal v tomto odbore hneď to nevadí.on je šikovný aj učiteľ informatiky na rodicku si ho pochvaľoval že je veľmi šikovný a kreatívny.

mamula2
autor
22. okt 2018

@0silvia0
@hettinka teraz zárobok nieje bohviečo nikde.ja pracujem v bezpečnostnej službe a tiež je to o ničom platovo ale človek si nenavybera ale s tou školou čo chce by sa vedel tocit

baskaa1993
22. okt 2018

Určite sa nebojte,že by ho nezobrali,pretože oni sa síce pozerajú na známky ale celkový výsledok je zo skúšok ,tie známky majú na Tom možno 10% ani to nie. A nakoniec. Aj keby ho nezobrali na 1x určite vám budú volať na odvolanie pretože nie každý tam aj bude chcieť ísť,z tých čo spravili 🙂

hettinka
22. okt 2018

@mamula2 ale on budúci živiteľ rodiny, ide aj o uplatnenie a plat. Chlap by mal mat riadne remeslo, kde sa vie uplatnit, aspoň podľa mna. A počítače kľudne aj ako hobby, alebo potom rátať s tým, že časom skúsi aj VS.

belllinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
22. okt 2018

@belllinka nie tlačových, ale digitálnych, to jest webové stránky, bannery, e-publikácie atď.

stankadu
22. okt 2018

@mamula2 hlavne treba zabrať ked bude robiť prijímačky, tie sú najdôležitejšie. A tu sa decká vedia hecnúť 🙂 Potom je dôležitý aj monitor, ako napíše, to mu pridáva body. A známky sú až na konci. Do úvahy sa berú známky už od 6. triedy. Ja som to vlani s dcérou riešila. Samé trojky a ona chcela ísť na obch. akadémiu (najprv že gymnázium, ale to sme jej vyhovorili). A dostala sa tam. 👍 Ale veru mi nebolo všetko jedno. Ešte sa triednej pýtala, čo v prípade, že ju nezoberú ani na jednu z 2 škôl. Tak že potom musí ísť tam, kde berú bez prijímačiek.

haluta
22. okt 2018

Skúste navštíviť poradkyňu v základnej škole.... Ma prístup k štatistikám. Aspoň pred par rokmi tam bol prístup. Skúste 🙂 😂 a druhú ako sa hovorí... Do zálohy. 😀 Ale hlavne ak ho baví grafika.... Nech sa tomu venuje.... Dá sa s tým neskutočne zarobiť aj počas školy. 🙂

0silvia0
23. okt 2018

@haluta k statistikam sa dostane kazdy ktory si otvori link, ktory som pridala a vyfiltruje roky, kraje, skoly. Je tam zaujem o skoly, naplnenost studia, pocet uz prijatych ziakov atd.

belllinka
23. okt 2018

@0silvia0 ja chapem rozdiel, medzi tlacovymi a digitalnymi 🙄 Ona pisala, ze v druhom rade rozmysla o grafikovi tlacovych medii, preto som pisala, ze tlacove nie

juliet86
23. okt 2018

@mamula2 u nas v BA bude mat individualny pristup a zadara internat a stravu. odbory ktore by mu mohli byt blizke: zlatnik/klenotnik, mechanik pocitacovych sieti, polygraf/knihar, mozno elektromechanik. napis mi spravu ak chces viac info

0silvia0
23. okt 2018

@belllinka aha, tak to som si nevšimla... pardon❤

mamula2
autor
23. okt 2018

@juliet86 píšem