Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vzťah 17 ročného syna s jeho priateľkou

oknalim123
26. aug 2015

Mám jedného 17 roćného syna. Keď mal 14 rokov, našiel si frajerku (15) a po troch mesiacoch vzťahu sa spolu vyspali (stále mal len 14). Bola som nahnevaná, a svoje zlyhanie som dlho predýchavala. Ako išiel čas zoznámili sme sa, je to skvelé dievča mám ju veľmi rada. Je mi ako dcéra ktorú som nikdy nemala, lenže teraz nastal problém ona už zrejme začala mať nejaké materinské pudy (za 3 dni má 18). Môj syn tento rok bude končiť školu, a ona maturuje budúci rok (5 ročný študijný odbor). Ale prejdem k podstate. Vždy som s nimi trávila veľa času, aby som mala prehľad a nedávno som po dlhej dobe spomenula ochranu. A moja "nevesta" mi povedala že ona už bude mať 18 a tak si pozor dávať nemusí, a vraj by sa dokonca potešila. Začala som argumentovať s tým že by dieťa nemali z čoho živiť. Do toho sa zapojil môj syn s tým že on bude končiť školu a robotu má istú (rodinná firma). Začala som argumentovať s tým že sú mladý a oni mi len povedali, že sú ale že sa ľúbia a hneď keď syn dovŕši 18 budú sa brať. Tak som prišla o všetky argumenty a neviem ako im to vysvetliť. Rodičia nevesty sa len zasmiali, vraj je to jej život. Oni sú dosť mimo (obaja robia v zahraničí a ona žije s bratom (26)). Máte pre mňa nejakú radu ? Zakázať kontakt sa nevyplatí budú sa stretávať aj tak a navyše mám dievča rada, máme ozaj blízky vzťah. Ďakujem.

janinah
26. aug 2015

zakazovať si mala,keď mal 14násť 😝 o chvíľu budú dospelí aj "na papieri" a nič nenarobíš....moja rada- porozprávajte sa ,nech ti vylíčia svoju predstavu kde budú bývať,z čoho žiť,vypočítať príjmy aj výdaje na dieťa a domácnosť,zrejme syn nezarobí hneď tisíce,všetko písať na papier,možno sa pribrzdia,ked uvidia čierne na bielom koľko dieťa a bývanie stojí.......a opýtaj sa čo by robili,ak by otehotnela zajtra,keďže nepoužíva ochranu,do skončenia školy a prvého zárobku ešte veľa vody pretečie.....

eliska13
26. aug 2015

@oknalim123. vobec. by som to neriesila, ked zacne syn ci ona zarabat zistia ako je hospodarit s peniazmi, mozno budu chciet cestovat niekde byvat...podla mna su to len take reci a svadba a dieta hned nebude.Nijako vehementne by som im to nevyhovarala, keby sa aj rozhodli pre dieta nezabranis im v tom🙂
generacia pred rodila tiez okolo 20 tky a na vela veci to bolo dobre dnes idu ludia do dochodku s pubertakmi

bonaqa2013
26. aug 2015

14 ročný mal frajerku? tak to buď rada že ešte nekočíkujú .... 😉 😉
NAJSKôR FARU, POTOM MARU. 😀 😀 😀 😀

oknalim123
autor
26. aug 2015

@bonaqa2013 obaja boli poučený, na to som si potrpela 😉

mayamibee
26. aug 2015

@oknalim123 Tak ja by som sa s ním, alebo oboma porozpravala. V prvom rade by mali spolu bývat predtým než sa zoberu. Predpokladam že syn byva u vas a "nevesta" inde. Byvanie spolu vie vela vecí zmenit. Momentálne su to deti, živite ich, vsetko maju a vodia sa za ruky, nemaju realne starosti. Mali by si prenajat byt, bývat sami, starat sa sami o seba a skusit si to či im to vyhovuje a ako to zvladaju. Pre mna je neuveritelné že dobrovolne bez skusenosti chcu ist do toho hned. Ja nie som proti detom v mladom veku ale nie v 18tich, aspon v 20tke. Musia predsa najprv vediet na seba zarobit, dieta nie je lacná vec a hlavne, o dieta sa treba starat, nech zabudnu na to,že budu mat na seba čas, že sa budu za ručky vodit, dieta plače, dva až tri roky sa nevyspia. Ano mat dieta je krásne ale deti by nemali mat deti. ak mate v okoli nejaké deti, nech si ich vezmu na týžden na prazdniny a staraju sa, velmi rýchlo si to rozmyslia. Okrem toho, viem sa vžit do tých pocitov mladej ženy, aj ja som mala také v osemnastich ale mala by ich ešte prekonat lebo možu byt nemilo prekvapený z reality čo to obnasa mat dieta. Ak mate blízky vztah, rozpravajte sa o tom, nie násilne aby z teba necitili natlak a stres ale ak su mudry daju na radu. A ked aj nie, ty s tým bohužial nič nespraviš, len by som si určite určila pravidla, že ak chcu byt tak strašne dospelí a samostaní tak potom žiadne že za mamkou a nech rieši a nech sa stará.

sissy27
26. aug 2015

@oknalim123 no posadiť si oboch k stolu, pero, papier, kalkulačka a pekne bod po bode... a neváhala by som prizvať aj slečninho brata, lebo sa to bude týkať aj jeho..
bod č.1 - samostatné bývanie... nech sa aj brat vyjadrí, či sa poteší prebdeným nociam a tak...
za domácu úlohu nech si obehnú dm, tesco, lekáreň, ty im napíš aspoň orientačný zoznam, čo by také dieťa potrebovalo - 180ks plienok, x-balíkov umelého mlieka, základná kozmetika, potraviny pre dvoch dospelých ľudí, čistiace prostriedky do domácnosti, prášok, aviváž... do toho samozrejme telefóny, internet, atď. - nech pekne pozisťujú presné ceny a napíšu, koľko ich taký nákup vyjde a či to utiahnu z jedného platu a rodičáku... rovno im povedz, že pokiaľ chcú byť dospelí, tak nech nerátajú s pomocou rodičov...
druhá domáca úloha - na mesiac spolu pod jednu strechu a na noc nastaviť budík na 2-3 hodinové intervaly... vždy jeden z nich musí vstať a 20 minút niečo robiť, potom si môže ísť zas ľahnúť a o dve hodiny opakovať... žiadne kino, kávičky s kamoškami, somarinky, výletíky... max na prechádzku okolo domu (akože s kočíkom)... toto tak na začiatok...
no ale obávam sa, že najviac ti asi pomôže dúfať, že príroda bude mať ešte chvíľu viac rozumu ako mladí, lebo vidíme to tu na fóre dosť často, ako krásne si to také 18ročné, ktorým ešte nezaschol atrament na maturitnom vysvedčení, vedia krásne na ružovo maľovať a môžeš mať tisíc argumentov a oni stále nejaké "ale u nás to bude inak"...
no držím palce...

egiginka
26. aug 2015

Ja bt som im to dala vyskusat. Oznamit synovi, ze teraz 2 mesiace si najdi byvanie. partnerka nema nic, lebo nerobila a rodicovsky sa dava az ked sa dieta narodi. Plus este nech vam davaju aj Eura, akoze za dieta ( vratite im to)... a hned si to rozmyslia.... treba mladej vysvetlit, ze bude kojit, ze si eiadne dlho nikam nezajde aze ma 18 a ze este riadne dlho cestovat a studovat nebude... ja suhlasim 17 rocni su deti a zial vy rodicia budete musiet zivit dalsie 3 deti:(... skusila by som im pustit niake videa v zamene manzelie su casto taketo zufale mlade mamicky:(

nevenka
27. aug 2015

baby radia dobre...ja sa k nim pridavam a nebudem kopirovat, co uz napisali...ja som mala prve dieta po 2 VS, bola som bez prace, teda robila som len na dohodu a materska z toho nebola, takze len rodicak po narodeni a jednorazovy prispevok. Nastastie manzel pracuje a da sa...mala som 30, ked som rodila a teraz cakame druhe, syncek ma 21 mesiacov a uz 2 roky neviem, co je to poriadny spanok a na kavu som s kamoskou bola tak davno, ze si to nepamatam 🙂, o kadernicke ani nevravim 😀...s kojenim boli problemy, neustale zapaly a bolesti, najradsej som bola, ked som si nemusela obliekat podprdu, tak to bolelo. Ved ako matka to poznas...takze im to tak natvrdo realne povedat...na dovolenke sme boli sami raz, na svadobnej ceste a odvtedy nebola prilezitost a financie. Nie, nelutujem, tie deti za to stoja, ale kludne by som s babatkom este pockala aj 5 rokov, trochu pocestovat, dostudovat, najst si aku-taku pracu kvoli materskej a tak...fakt to nie je sranda a to nam nasi uzasne pomahaju - ci uz postrazit maleho alebo aj financne, inak fakt neviem...

bonaqa2013
27. aug 2015

@oknalim123 poučenie je jedna vec a dobrý sex na ostro vec druhá....
14 ročný chlapec a sex - veď bol ešte pod zákonom..... Môj syn keď mal 14r veď to bolo ešte také decko - neviem si to predstaviŤ. Ani sa ti nečudujem, že si to brala ako svoje zlýhanie - môj by dostal rovno po papuli.....

jasminet
27. aug 2015

a co si ich posadit do obyvacky a obom im pustit video z porodu? 😀 😀 😀 mna by to teda v 18r velmi odradilo od plodenia deti - nie ze by som vtedy nad tym vobec uvazovala....

dominika6
Moderátor
27. aug 2015

@oknalim123
moja rada je jediná...nech si nájdu podnájom a platia si ho sami...to by bola podmienka...uvidíš o pol roka ich prejde sranda,kedže teraz im je dobre v mamahoteli...

gita17
27. aug 2015

@nevenka no ty si zase dalsi extrem 🙂

sense
27. aug 2015

Ked si myslia ze je to take jednoduche tak nech par mesiacov hiju sami o vsetko vratane uctov a platenia zlozeniek staraju sami a mozno ich to raz dva prejde...a mlademu by som povedala ze rodinna firma neznamena ze nebude mat povinnosti ale peniazi jako pliev ze aj v rodinnej firme sa pracuje a dostava len urcity plat

janickacrazy
27. aug 2015

@oknalim123 Presne tak ako radia baby, povedz im, že kludne možu mať dieťa, ked chcú, ale pod podmienkou, že sa pekne odsťahujú do podnájmu, budú si všetko platiť sami, budú si musieť sami variť, upratovať, atd. čo si myslím, že ich to nadšenie veľmi rýchlo prejde. Prípadne ozaj aspon na víkend požičať od niekoho poriadne urevané bábo, ktoré v noci nespí, aj to by ich mohlo trochu odradiť.

sojorez
27. aug 2015

Ja ocenujem vztah,aky mate medzi sebou -ze si ty predychala skory sex.zivot syna s priatelkou,ze ste si k sebe nasli cestu a najma to,ze sa ti vedia zdoverit s takou sukromnou zalezitostou akou je dieta...neviem teda,ci si vlastne vobec v pozicii,ze dovolit - nedovolit...su dospeli (teda syn cochvila) a vobec sa s tebou o tom nemuseli bavit a pozdravit ta - ahoj babka... 🙂 je pekne,ze to maju naplanovane,ze co a ako,ale taky maly krpec zatrasie aj tymi,co uz maju aj tu faru 🙂 prides mi ako tolerantna a chapava (aj ked to asi nie je vzdy najlahsie),takze ked ti dosli argumenty,preco este nie dieta,tak by som to uzavrela tak,ze im v ramci moznosti pomozes (treba si vyjasnit otazku byvania,eventualne prispievania financiami),ale hlavna zodpovednost je na nich 🙂 drzim palce,ja teda dufam,ze este dlho budem do takej diskusie prispievat len teoreticky 🙂))))

ivca88
27. aug 2015

Napisem ti moj príbeh 🙂
S muzom sme spolu zacali chodit tiez v mojich 14 tich ..on mal 19 rokov ...
v mojich 16 rokoch sa k nam nastahoval ( tak povediac musel ..inak by som bola sama ... lebo rodina bola v zahranici )
po mojej maturite sme zacali planovat svadbu ... vydavala som sa v 20-ke 🙂 A teraz sa nam podarilo konecne splnit sen a budeme rodina ...
Za tych 6-7 rokov sme boli bez seba len 3 dni ...lebo muz musel ist na sluzobnu cestu ... a pravdupovediac .. dakujem bohu ze som nasla tak dobreho muza v tak mladom veku 🙂 lebo aspon som sa vyhla pubertalnym vystrelkom .. drogam... striedaniu muzov ( moja spoluziacka ma uz 2 deti a,kazde s inym a má len 22 rokov a z velmi dobrej rodiny )

Len rozdiel je v tom zw moj muz zaraba tolko ..ze ja nemusim pracovat ... cize financne sme nezavyslí ... i ked buduca babka nakupila teraz malej vybavu za štvorciferne čísla 😀 ale nik ju nenutil 😉 😀
Takze tym som chvela povedat ze sa nemás bat ... ved kolke dievcata pridu domov tehotne a ty chlapci sa na nich vykasli ...a ty by si vnuca ani nevidela :-I
pokial maju fakt pekný vztah ... tak sa neboj 😉 ...len dozri nech ona skonci skolu a tvoj syn nech si najde nejaku pracu 🙂

ivca88
27. aug 2015

inak dodala by som ze to co baby pisu hore budu oni uplne ze ignorovat 😀
Lebo " kto ma pravo" im do toho rozpravat ...
Jedine co by som ti poradila nech spolu zacnu byvat ..potom nech sa zoberu ( svadba sa vybavuje aj rok a pol ) ... a dovtedy si uz aj tie financie odkusaju ..ze ci to zvladnu 🙂

sviecka
27. aug 2015

@janickacrazy ty by si im pozicala svoje dieta? To je asi nerealna rada...

nevenka
27. aug 2015

@gita17

akoze aky extrem? co je na SK divne na tom, ze po 2 VS nemas robotu alebo ze pockas do 30-35, kym sa rozhodnes mat dieta alebo co je extremne? 🙄

janickacrazy
27. aug 2015

@sviecka Tak ak by to bola napr. rodina a samozrejme pod dohľadom "budúcej babky" by som im kludne mojho urevanca požičala, moj mladší prereval prvého pol roka skoro celé dni a noci, bola by som vtedy hocikomu vdačná, keby si ho aspon na den požičal. 😀

henikav
27. aug 2015

@oknalim123 bud rada ze si s nou rozumies ze je fajn dievca, vek nie je az tak rozhodujuci, hlavne ak aj napriek ich nizkemu veku su spolu uz par rokov a stale im to rovnako klape. Jedine co im povedz, nech si najprv zabezpecia kam to dietatko privedu, nie ze ved onedlho zacnem zarabat. Ok, zacni zarabat, zabezpec rodinu, postavte sa na vlastne nohy a hura do toho, povedz im kludne, tesim sa na vnucatko a na to ako ma raz za cas pridete navstivit. Aby pochopili uplne jasne ze o dietatko sa budu starat oni a nie ty, ty budes len na lubenie ako maju byt vsetky starke 😉
Myslim ze v 17-18 sme vsetky baby citili nejaku tuzbu po babatku, to su pudy, obzerat male vecicky a hracky, polulkat susedovie babo....
Ale viem si predstavit aka panika ta chyta, ja mam 15 rocneho doma, no veru neviem si predstavit ze by mi o 2 roky predstavil vaznu znamost

srnqqa
27. aug 2015

@bonaqa2013 čo po papuli, rovno po ****, nech si riadne zapamätá. Ja keď som mala 14, som sa naháňala po ihrisku 😀 A presne toto je vec, ktorej sa obávam u svojho krpčeka o "pár" rokov 😝

zlevysavam
27. aug 2015

Nechcu ist ani jeden na vysku?
Na studijny pobyt v zahranici, nech sa im rozsiria obzory?

Mozno by sa oplatilo zainvestovat a pozvat ich oboch na nejaku exoticku cestu podla ich zaujmov (napr. Safari v Afrike, super plaz v Azii, futbalova hra priamo niekde v Spanielsku, Argentine, nakupovanie v Istanbule, hory, ..... ) nieco take, co este nenazili a co by ich nadchlo. Potom sa mozes v spravnom momente spytat, ci by pred dietatom nechceli este viac spoznat svet? Ze toto bolo iba 1% z toho, co este pred dietatom mozu zazit.
A ze potom budu vediet viac dietatu dat, ako ked ho budu mat hned.

A dala by som si zalezat, nech je to nieco take, co sa neda robit s detmi. Napr. na let s balonom pustaju az deti od 4 rokov.

estrapo
27. aug 2015

ahoj. akurát dnes je v radiu tema rodicovstvo. celkom dobry napad tam bol. predved im to v skutocnosti. nastav im budik na kazde dve hodiny. a kup im dve vrecia cementu / na zaciatok staci 6 kg/ nech to nosia cele dni zavesene na rukach a stiahni z netu plac dietata a obcas cca kazde 2 hodiny den a noc im to pustaj bez upozornenie a takto ich zaucaj do tajov rodicovstva aspon tyzden. 🙂 prajem vela stastia. ( mozes nastavit dvojickovsky mod a skratit intervaly na 1 hod)

eeffka
27. aug 2015

@oknalim123 ja som stará škola,podľa mňa si ako matka zlyhala a ešte si im to o posvatila.synacikovi by som oznamila nech si hľadá prácu mimo firmu a nevesticka môže prísť v nedeľu na kávu. Nepochopím takéto kamaratske rodičovské vzťahy...vlastné deti nemajuce rešpekt.

zlevysavam
27. aug 2015

Este dodam, ze cim menej "zakazovo" a mudrovanim sa k tomu postavis, tym vacsie sance na uspech mas 🙂

natalym
27. aug 2015

@oknalim123 Keď budú chcieť tak o urobia a ani nemusíš o tom vedieť. Ja by som to nevidela tak tragicky. Ak sa skutočne majú radi a sú zodpovední, nezabrániš tomu. Kedysi bolo normálka mať dieťa v 18 tke. Odbije si materstvo a do sveta predsa môžu ísť hocikedy aj s dieťaťom.
Mala si zakazovať keď mal 14 násť, včuľ je to ťažko.

ivca88
27. aug 2015

@eeffka v com zlyhala ?? 😀 😀 ved nepise ze syn je drogovo zavíslí a vyhodili ho zo skoli ..a podobne 😀 😀

Pre boha ... ved moja mamina a urcite aj mnohé vase mami sa bezne vydavali po skole a mali deti od veku +18 -19
Len teraz je to moderne chodit na kavicky a na dovolkenky a hnat sa za peniazmi a "uživat si zivot"
No kazdy sme iny ...
to že niekomu vyhovuje jedno a druhému opak je bežne . ...

Týto mlady neprisli za nou uzvsom tehotná a hotovo .
Prisli s tym ze po maturite sa chcu zobrat a potom mať deti ..
cize maturita 18 rokov ... vybavovacky ohladom svadby a roboty aslon 1 rok ... cize má 19 ...
vyroba + otehotnenie + tehotenstvo tiez aspon rok ...
A uz maju vlastne minimalne 20 rokov 🙂

zlevysavam
27. aug 2015

Budem odporovat "starej skole". Tou daleko nezajdes. Podla mna na to ides dobre.
Lebo moji rodicia boli naozaj stara skola, zakazy, tradicna vychova, ani na lyziarske ma nepustili a aj tak som si urobila, co som chcela, pri kazdej druhej prilezitosti. Ibaze som sa im prestala zdoverovat a ked som napr. bola v 17tich s frajerom na dovolenke, bola som u kamaratky, co ma kryla a aj frajerovi rodicia a jej rodicia. Doteraz to nevedia. Mrzelo ma klamat, ale.... Ja len, ze potom mozes ocakavat aj toto.
Aj som sa v 20tke odstahovala, ked boli taki mudri, ze sa mam odstahovat a robit si co chcem. Teraz mame zas dobre vztahy.

simonka77
27. aug 2015

@sissy27 mas super napady) mna by napr. vôbec nenapadlo to s nocnym vstavanim, aby si to vyskusali....normalne sa mi to paci a ak by nas syn jeden ci druhy prisiel v takom skorom veku s takymto "paradnym" napadom mat dieta (a neboli by zabezpeceni), vyuzijem tvoje rady 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli