Zarastanie chĺpkov v oblasti nohavičiek

januus
13. dec 2014

Dobrý deň.
Prosím vás, má niekto skúsenosti so zarastaním chĺpkov v oblasti nohavičiek? Mám 17 a cez leto som sa samozrejme holila, jednorázovými žiletkami, a teraz mi strašne začali zarastať chĺpky už aj mimo nohavičiek. Neviem čo mám robiť, ak ich zase oholím, bojím sa že budú zarastať ďalej..som zúfalá čo s tým :(

lubka2510
13. dec 2014

to su problemy 😝

januus
autor
13. dec 2014

@lubka2510 lubka, co tym chces povedat? mozes byt rada, ak to nepoznas..

1234lubka
13. dec 2014

@januus existuju balzami po holeni proti zarastaniu chlpkov. Oskusaj.

tanickaskorokubikova
13. dec 2014

@januus myslím že to do určitej miery pozná každá žena 😀 existujú na to krémy, vyskúšaj 😉
@lubka2510 😀 😀 😀 chceli by sme také riešiť ne?? 😀 😀 😀

januus
autor
13. dec 2014

@1234lubka trochu pochybujem o schopnostiach kremov ale dakujem za radu 🙂

1234lubka
13. dec 2014

@januus no len som o nich pocula. Skus. Najprv peeling potom krem. Mne na nohach zarastaju...nikdy som s tym nemala problem az teraz...zmen holiacu penu (hlavne ju nezabudni pouzivat, a starostlivost po holeni. A ked jednorazovky tak nesetri..musia.byt ostre...

januus
autor
13. dec 2014

@tanickaskorokubikova tak si pockajte ked budete mat 17 rocnu dceru 🙂 pre vas je to uz mozno vo vasom veku banalita, lenze si uvedomte ze toto su problemy akurat k mojmu veku..ako mam existovat s chlpmi ookolo nohaviciek? uz len na telesnej ked sa prezliekame, tak si narychlo prezliekam nohavice, aby nikto nic nevidel..a ostatne spoluziacky v pohode v gatiach pobehuju po satni.. preto to je pre mna PROBLEM

januus
autor
13. dec 2014

@1234lubka dakujem velmi pekne. je pravda, ze som si na tom doteraz nedala moc zalezat.. 😖

tanickaskorokubikova
13. dec 2014

@januus ale ja ťa chápem veď v pohode 😀 a tak ako píše @1234lubka veľmi dôležitá je starostlivosť po holení. A ešte by som ti odporučila nejaký lepší strojček 😉 teraz po vianociach budú za dobré ceny také sety 😉

1234lubka
13. dec 2014

@januus no ved ani jakym sa.nezacal problem...hlavne ked uz bola starsia ziletka... a raz som bez peny....nooo to boli nohy...som sa hambila jak...a tam v oblasti bikin su velmi citlive miesta. Netreba zanedbavat...

h2
13. dec 2014

@januus Ahoj, napriek tomu, že už mi štyridsiatka dýcha na chrbát, Ťa veľmi dobre chápem, ako mladá som sa kvôli chlpom strašne trápila a aj veľa naplakala, mala som pocit, že to len ja som tá, čo s tým má problém, čo je, samozrejme, blblosť. Ak chceš poradiť účinnú metódu, daj si chĺpky odstrániť laserom a máš raz a navždy pokoj. Nie je to síce lacná metóda, ale ak sa pre to tak trápiš, zdôver sa mame a popros ju, aby Ti Ježiško priniesol pod stromček finančný príspevok na tento zákrok. (Ešte som Ti napísala, aby si sa pre to netrápila, ale potom som to vymazala, máš 17 a viem, že sa pre to trápiš, lebo aj ja som sa trápila. ☹ )

mawka
13. dec 2014

depilacia voskom. brazilska. a mas pokoj. na niekolko tyzdnov a potom aj tie chlpky su jemnejsie, nie tvrde.

keziah
13. dec 2014

ja myslim, ze je tu mensie nedorozumienie.
@januus zarastanim myslis, ze sa ti po letnom holeni objavili chlpky vo vacsom rozsahu ako pred tym? to nemusi byt holenim, ale tym, ze este stale dospievas.
lebo dievcata, co tu spominaju kremy a strojceky ti zrejme chcu pomoct s problemom nazvanym "zarastanie chlpkov", co nastava, ked po vytrhnuti alebo oholeni chlpok zarastie akoby do koze.
a co sa tyka lasera, pripadne pogoogli skusenosti druhych, mam dojem, ze ma efekt len pri tmavsich chlpkoch (ak mas svetle, tak ti to nemusi pomoct).

nini1010
13. dec 2014

Poradim jednoduche a lacne riesenie.za prve ked sa holis jednorazovkami tak damskymi gillette,su kvalitne a holia velmi setrne.za druhe po holeni si nanes vsade na oholenu pokozku detsky zasyp Aviril.detsky puder mi poradila kozmeticka a funguje perfektne,nevysusuje nadmerne a pokozku upokoji,nezapali sa a nezarastaju vhlpky.idealne oholit sa vecer a na noc si nechat posobit ten puder.

ukulela
13. dec 2014

@januus preve preto si "bikiny" neholim, ale depilujem kremom. skratka akakolvek ziletka, akykolvek gel ci balzam, vzdy som mala tvoj problem ... takze nastupil depilacny krem, nie su to ziadne zazraky, nevydrzivobec tolko, ako pisu 🙂 ale aspon nemam bolave vyrazky ...

cerez
13. dec 2014

@keziah To nemusí byť dospievaním. Ja som sa holila počas tehu a veru mám viac a tmavšie. Či sa mi to páčilo alebo nie, nastúpila drastická metóda. Zobrala depilačné prúžky a šklb. A na zvyšok som použila epilátor. Ach joj, bolesť ako sviňa. Ale už to nie je také hrozné.

veriiii
13. dec 2014

@januus pomaha robit peeling,staci s takou peelingovou rukavicou..asi najlepsie ped oholenim,ale zasa pozor,aby si si nepodrazdila kozu..

januus
autor
13. dec 2014

@h2 wau, nad tym pouvazujem.. je to dost lakave, na trvalo/dlhodobo sa ich zbavit.. lenze prave ze moja mama by sa toho bala, "poradila" by sa hned s ocom, a ten by mi to zakazal a povedal ze nemam vymyslat .. zopar € mam z roznasania novin, co je 20€ mesacne, takze nieco nasetrene mam, takze najlbizsie sa na to popytam u mojej kozmeticky nech mi poradi kde to u nas v meste robia. fakt dakujem za radu 🙂

januus
autor
13. dec 2014

@keziah jaj, tak teraz neviem ci som to dobre pomenovala, proste uz mam chlpky aj dalej, smerom k noham, na miestach kde pred tym neboli. (akoby sa "sirili" 😅 ) a este asi jedna viec - nie chlpky, to som nazvala tak jemne.. proste normalne tmave chlpy, ako vsade inde, aj tak celkovo na rukach ja mam dost tmave chlpy, to mi je tiez bolo este nedavno neprijemne, ale s tym som sa zmierila..
myslela som si ci nemam vela testosteronu - muzskeho hormonu, lebo mam este kopec inych problemov ako menzes raz za 3 mmesiace (ak vobec), atd. aj gynekolog mi robil testy, aj kozna .. a vraj hormony mam OK.
takze akoze som zdrava, ale pri tom nic nie je ako ma byt.. 😢

patulka179
14. dec 2014

@januus ja by som ti odporucila endokrinologicke vysetrenie jednoznacne. Urićite odhali, v com je tvoj problem.

januus
autor
14. dec 2014

@cerez to by som vazne nerada toto.. 😕 radsej sa poraadim s koznou, resp. kozmetickou..

januus
autor
14. dec 2014

@patulka179 rozmyslam nad tym, ale preco ma uz tam sama doktorka neposlala ..teraz idu sviatky, tak asi sa do toho pustim v novom roku.. dakujem za radu. potom sa ozvem co je nove

julianadezorzova
28. máj 2019

Ja som kozmetička a bola som na školení na depiláciu, áno po depilácií zarastajú preto lebo sú oslabené a nevládzu preraziť kožu školitelka povedala len robit peeling a kvalitné ale napzaj kvalitné hydratačné mlieko a natierať rano vever( samozrejme aj pit vela vody) potom chlp lahsie vynde na povrch