1. narodeninová torta. Akú ste upiekli?

vandas
17. mar 2008

mile maminky, ako ste vyriesili 1. narodeninovu tortu, aby ju mohlo jest aj vase mimco? davno som citala o "zdravych" tortach (med/melasa namiesto cukru, spaldova muka...), ale zabudla som, aka firma ich robi. mate pripadne recept na takuto tortu?

uhlikova09
17. mar 2008

Recept na narodeninovu tortu pre nase srdiecka
(vhodná od 1. roka)
Potrebujeme:
1 kg jabĺk
0,5 l vody
2 Zlaté klasy (alebo iný puding - bez konzervačných látok a umelých prísad)
podľa chuti cukor (najlepšie ovocný alebo hroznový)
Jablká nastrúhame, podusíme, pridáme pol litra vody, cukor a Zlatý klas, uvaríme kašu. Do okrúhlej tortovej formy poukladáme na dno piškóty, na ne dáme vrstvu kaše, na kašu piškóty, opäť vrstvu kaše. Vrstiev môžeme prestriedať aj viac, končíme kašou. Povrch pekne zarovnáme. Necháme 1 deň v chladničke tuhnúť. Potom môžeme tortovú formu „otvoriť“ – ostane len dno. Torta je po tomto čase úplne kompaktná, môžeme ju podávať.

aponchie
17. mar 2008

kukni se spis do sekce Recepty 😉 ne kojenci

jusnina
18. mar 2008

našla jsem na netu tohle:
První dort
Potřebujeme:
2 jogurty holadia bílý ( je tužší a lépe drží než ostatní) x nebo zakysanou smetanu
1 velký balíček Opavia piškotů
2 banány
+ cca 1/2 skleničky borůvkové ovocné přesnídávky

Nejprve si vyložíme dortovou formu alobalem tak, že je trochu i přes okraj. Dno zaskládáme piškoty vypoulenou stranou nahoru. Rozmícháme si jogurt ( smetanu ) s borůvkovou přesnídávkou. Na piškoty rozetřeme přiměřeně silnou vrstvu jogurtu (aby byly schované). Zakysané smetany si můžeme dovolit dát více, protože v chladu zatuhne narozdíl od jogurtu. naskládáme opět piškoty na celý povrch. Znovu deme jogurt ( smetanu). Na jogurt tentokrát naskládáme banány nakrájené na kousíčky. Na to zase slabou vrstvičku jogurtu, jen aby se piškoty přilepily a banány nezčernaly. Navrch opět piškoty. A necháme v ledničce nejlépe do druhého dne, nejméně na 2 hodiny.

Pozn.: Lze uděla ti do mističek jen tak na chuť 🙂

nika251
18. mar 2008

Ahoj. Nemusi byt len presnidavka ale ja som tam davala aj cerstve ovocie- jahody, broskyne alebo aj zavaraniny. bolo to pre malu neterku.

ejdzi
18. mar 2008

ahojte ja som robila klasicku smotanovu nepecenu s piskotami a s ovocim. Nakoniec dostal aj klasicku tortu ale tie tri lyzicky co z toho zjedol mu urcite neuskodia.

tigri
18. mar 2008

ja planujem robit tiez tu klasicku nepecenu - piskoty, smotana, banany, trochu hnedeho trstinoveho cukru a navrch takyto obrazok:

http://www.matetodoma.sk/index.php?id=fYKLTc8zj...

lusil2005
18. mar 2008

jeeeej supis napad s tou tortou s jablkami. mnamajz idem si spravit 😀

ena
18. mar 2008

Nepečená jablková torta
1 kg jabĺk, citrónová šťava, cukor, škorica, Slatinské piškóty, biely jogurt
Jablká olúpeme a nakrájame na kúsky, chvíľku podusíme s trochou vody a cukru. Podľa chuti pridáme pár kvapiek citrónovej šťavy a trochu škorice. V hrnčeku rozmiešame v malom množstve mlieka 1 vanilkový puding, vlejeme k jablkám a povaríme 10 minút. Dno tortovej formy vyložíme Slatinskými piškótami, na to vylejeme jablkovú hmotu a zopakujeme vrstvu piškót. Necháme vychladnúť v chladničke. Na vrch môžeme dať biely jogurt.

toto bolo na stanke slatinskych piskot

uhlikova09
19. mar 2008

lusil robila si?

ria80
19. mar 2008

Ale v piškotech je celé vejce a já to ještě v roce dávat nebudu,co pak,jak to vyřešit?

elise
19. mar 2008

ria použi miesto piškot detské keksíky safari alebo keksíky (sušenky) beba alebo sunarka toto detičky môžu 😉

ria80
19. mar 2008

Aha dobrý,to mě nenapadlo.

elise
19. mar 2008

ria 😉

uhlikova09
19. mar 2008

Praveze ria od roka sa moze davat cele vajce,prislo mi to v jedalnicku od hami a aj dokina mi to potvrdila takze je to len na tebe ci das ci nedas

majka07
25. mar 2008

ahojky já dostala tip na tady tento

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=3776

monas
25. mar 2008

Podle lékařů smí dítě od 1 roku všechno, takže bych těch pár lžiček dortu, ať už jakéhokoliv zas tak neřešila...Jinak nepečené dorty jsou bezva, myslím, že nikoho neurazí, takže dobrá volba. Nebo bych klidně upekla klasický dort z piškotového těsta a místo máslového krému, který stejně většina lidí zas tak moc nemusí bych udělala tvarohový a je to.

petja
25. mar 2008

jablíčka povařit s trochou slazenky,mezitím udělat puding z vody.Dortovou formu vyskládat piškoty a vrstvit dále jablíčka,puding,pišloty.Můžeme přidat i banány.S vejci a mlíčkem bych počkala 😉 jo a v piškotech těch vajec asi nebude nějak extra moc.Tento recept jsem našla i v kuchařce od Dr.Gregory...

martinaema
25. mar 2008

tak nás čaká ,,párty" už túto sobotu. A torta bude takáto: korpus bude klasická piškóta zo 4 vajec, na to krém - 3 vanilkové pudingy + 750 ml mlieka - uvariť hustú kašu a do vychladnutej zamiešať 3 kyslé smotany. Sladké podľa chuti. Na piškótu sa natrie lekvár, na to polka krému, na krém dlhé piškótky namočené v džúse a zvyšok krému. Môže tam ísť podľa chuti aj ovocie. Navrch zvyknem ešte spraviť šľahačku, ale nemusí byť. Teraz budeme mať navrchu jedlú fotečku. Inak je to veľká mňamka a obmena pre dospelákov - piškóty namočiť do veeeľmi silnej kávy s rumom. A ďalšie pohostenie - žiadne čipsy a klasické obložené chlebíky. Budeme mať to, čo ľúbi malá - kukuričné chrumky, na jednohubkách tvarohová nátierka s mrkvou a olivový cottage 🙂

ikke
30. apr 2008

janmka • 1d • Včera o 22:30
Nepozna niekto tortu pre drobca co bude oslavovat svoje prve narodeniny?Chcela by som mu nejaku upiect len taku ktoru by smel aj on a nie len ze my sa natlacime ale aj on bude moct ochutnat.

vesi • 2d • Dnes o 07:11
od jedného roka môže jesť takmer všetko pokiaľ nemá nejaké potravinové alergie. moja dcéra mala na 1. narodky dobošovú, prvý krát ochutnala čokoládu

janmka • 1d • Dnes o 07:21
hm podla casopisu mama a ja takeho receptoveho smie dieta cokoladu od druheho roku teda myslim ze to tam tak je ak nie druhy rok tak min 1,5 rok az. ale som v noci premyslala a som prisla nato ze dam piskoty naspodok potom nato jogurt aj ked viac by sa mi pacil tvaroh ale v mame a ja pisali ze tvaroh nie aj ked to nechapem preco ten este nie a jogurt ano. uvarim jablcka tie rozmixujem s piskotami aby to bolo tuhsie a placnem nato a este raz zopaknem. bude to nuda ale co uz. ale vdaka za odpoved

vesi • 2d • Dnes o 09:03
v časopisoch je písané vždy ináč, ked som mala prvú dcéru, tak všade sa písalo, že od 1 roka, akurát detská krupica od 3 rokov.

androna • 1d • Dnes o 09:42
janmka ja som robila tortu s piskotami a zakysanou smotanou.je viac tuha nez jogurt a medzi to ovocie.a pekne si ju rozpatlal.

junovka • 2d • Dnes o 10:20
Nas v podstate tiez cakaju prve narodeninky tak, ja davam upiect taku tortu, ktoru by mohla jest aj Nely a to taku, aby tam nebolo plno kremu, ale viac tej piskoty-korpus.Nakolko uz bude mat jeden rok, tak uz bude moct toto papat

lyongirl • 1d • Dnes o 12:50
Môj malý mal pudingovú tortu s rastlinnou šlahačkou a ani sa jej nedotkol, teda dotkol, ručičky mal ja šmudla, ale jako ochutnal, tak sa ksychtil a nechcel za svet

lekno
8. jún 2008

Ja si myslím, že ani krémová torta malým deťom neuškodí, pokiaľ v nej nieje rum. Veď ju nejdu zjesť celú. Malé deti to aj tak väčšinou poprplú, dajú si z nej len kúsok 😉

uhlikova09
1. júl 2008

Aj ked je rum,aspon pospia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je iba vtip,nieže to niekto vezme važne,že malemu bežne nalievam aby spal 😀

jahodka11
1. júl 2008

uhlikova-no ak by to bol jediny sposob....preco nie, haha 😀

greta24
29. sep 2008

Cim najlepsie osladit- primerane- tu detsku tortu s piskotami a jablckami ?

lu777
4. jan 2009

tak jsem koukla na ty sušenky, např. Hero Baby je má fakt bez vajec, kdo tam ještě nechcete bílek...

nebo mě napadá, daly by se i upéct.. nemáte někdo recept na dětské sušenky??

elise
4. jan 2009

osladenie glukopurom - hroznový cukor

anjelik_majka
6. feb 2014

@uhlikova09 taku tortu som vzdy robila deckam na (nielen na prve) narodeniny,ale i meniny a na nedelu ju idem robit opat 🙂

petermachata
4. sep 2014

Príjemný dobrý deň.
Budeme veľmi radi ak sa zapojíte do súťaže o najkrajšiu tortu. Môžete vyhrať špičkový duálny mobilný telefón NOKIA 630 a veľa iných cien!Hlasovanie v súťaži spúšťame už zajtra o 19:00hod.Vaše fotografie môžete pridávať na stránke http://www.talentagent.sk/sutaz4.php
ĎAKUJEME ZA VAŠU AKTÍVNU ÚČASŤ!