Aké jedlo pre staršie deti (2,5 roka)?

eliz14
1. apr 2007

uz ma nenapada co varit,mam dva a pol rocneho,dakujem za rady🙂

snilko7
1. apr 2007

eliz ja mám synčeka v rovnakom veku a papá to isté čo máme navarené my: samozrejme s výnimkou pár jedál...zbožňuje zeleninové polievky, ryžový nákyp, žemlovku...len mäsko mu moc nevonia 😕

eliz14
autor
1. apr 2007

len neviem co varit,stale to iste dokola,a hlavne ma nenapadaju ranajky a vecere

snilko7
1. apr 2007

eliz tak u nás na ranajky sa väčšinou dožaduje jogurtu alebo niečoho podobného, občas varené vajíčko, párok, cereálie a keď drobca napadne tak si pýta natretý chlebík...no a večere to je u nás dosť zložité, pretože on sa poobede kadečím ponapcháva a potom mám problém mu niečo poriadne dať papať, ale väčšinou si dávame polievočky alebo niečo čo sme papali aj na obed

eliz14
autor
1. apr 2007

moj maly miluje parky,nevies nejake natierky na chlebik?ty cakas aj druhe?

snilko7
1. apr 2007

aj môj ich zbožňuje...no ja som robila zatiaľ z tuniaka a vajíčkové - obe mu chutnali...no čakáme v septembri prírastok a zatiaľ mám ešte kopec práce s Paťkom 😀

eliz14
autor
1. apr 2007

to si sa poponahlala,neviem ci by som tak skoro,lebo moj maly je moc aktivny.ta vajickova ako sa robi?

snilko7
1. apr 2007

môj je tiež moc aktívny, ale ja som chcela deti hneď po sebe, aby som potom už nemusela prerušovať zamestnanie...ja som si to v podstate tak plánovala od začiatku, ale fakt je že už bolo pár chvíľ keď som obanovala že som teraz tehotná...ale to mal drobec fakt desný deň vtedy
no a tú vajíčkovú som ja robila z jedného natvrdo uvareného vajíčka, 1 tavený syr ten v črievku som ja dala, trošku horčice a vymiešala...Paťko ju pekne papal s chlebíkom a reďkovkou..a chutila aj mne 😀 ak mám doma šunku, zvyknem ju tiež do nej nakrájať

snilko7
1. apr 2007

zabudla som na maslo 😀

eliz14
autor
1. apr 2007

malemu chuti aj tuniakova,ja si pametam na jedalne tam robily vselijake,ale neviem ake.akurat pozeram na receptoch.drzim ti palce aby si to zvladla.a kolko mas rokov? ja by som chcela druhe ked bude mat sest

snilko7
1. apr 2007

ja budem mať v septembri akurát 27.Ty máš koľko...inak to je fajn, ty pôjdeš na materskú a ja do roboty 😀 ja tiež vyhľadávam recepty na nete - superné som našla na mimibazare v receptoch, tam sú fakt skvelé aj koláčiky, aj normálne papanie

eliz14
autor
1. apr 2007

ja mam 23,este mam cas,zatial my staci samko.jaka je stranka na tie minibazari,ja som tam chodila,len ked dam iba minibazar tak my to da obchodi

snilko7
1. apr 2007

http://www.mimibazar.sk/recepty.php ja sa na dnes lúčim, idem spinkať, lebo ako poznám Paťka, zajtra ráno bude buntošiť

eliz14
autor
1. apr 2007

dobru noc a dakujem za rady

mimakro
1. apr 2007

Aj môj Ondrej má rád nátierky. Ja ako základ používam žltú Flóru a Bambino, alebo podobný syr a potom tam pridám buď šunku,alebo vajíčko,alebo cesnak,alebo hocičo. Dobrá je aj fazuľová(vopred namočenú fazuľu uvariť, potom pretrieť cez sito a vymiešať s maslom a strúčikom cesnaku),alebo avokádová(avokádovú dužinu vybrať, popučiť vidličkou, pokvapkať citrónovu šťavou,aby nezhnedla, pridať dve lyžice kyslej smotany a strúčik cesnaku. Je super na hrianku).

sunny6
1. apr 2007

moj maly tiez papap to co mi,na ranajky je to vacsinou toust z maslom a jamom,alebo syrokremom,alebo ma vlocky z mliekom,alebo vianocku z masielkom,bagetu....zboznuje cerstve pecivo.
Obed a vecera,vacsinou to co navarim pre celu rodinu-cize cestoviny z roznymi omackami,lasagne,gulas s chlebikom,zemlovka,omeleta,pizza ,tuniakovy salat s cestovinou a kukuricou,spenat zo zem.kasou a volskym okom,kura z ryzou,curry s ryzou,polievky,pecene zemiaky z kuriatkom a hraskom,parky,niekedy len chlebik z natierkou [tuniakova,syrova,vajickova,maslo a jam],rybie prsty,palacinky.................proste vsetko to co aj mi,je dobre ked jedlu vzdy ponuknes cerstvu zeleninku,a ako dezert maly mava ovocny tanier,sem tam jogurt,ci puding.

olinel
10. máj 2007

Ahojte!Chcela by som sa s vami podeliť o super recept.Je dobrý aj pre detičky, ale aj dospelým velmi chutí.Potrebujete kuracie prsia alebo vykostené kuracie stehná.Vyklepete ich a jemne osolíte, alebo ani nemusíte.Potriete horčicou/to je jedno akou my kremžskou/ dáte plátok šunky, na to potriete kečupom a na to plátok syru, ale ten v celofáne balený po jednom kuse.Zrolujete to a obviažete nitkou, alebo spojíte ihlami.Na panvici to z prudka opečiete z obidvoch strán a ukladáte do s maslom vymastenej zapekacej misky, aj s tým maglajzíkom čo z nich vytečie.Nakoniec to zalejete sladkou smotanou a dáte zapiecť do rúry.Podávať to môžte s opekanými zemiakmi alebo, čo vás napadne.Prajem vám dobrú chuť. 😀

lenocka23
30. máj 2007

Ahojte.. tak som sa sem prisla tiez inspirovat...
a este pre olinel: ja robim podone rolky, ale ked ich oblozim (list salatu, sunka, syr, paprika... prosto co dom da) a zrolujem, zabalim to do alobalu a 20 minut varim vo vode s vegetou.. vyzera to ako take velke salonky... 🙂ked mas morcacie prsia tak radsej pol hodku... je to aj chutne, aj dietne, aj rychle.. a hlavne da sa to jest aj teple aj studene, nakrajane na kolieska..
este mi napadlo, ja vacsinou urobim viac a uvarene a vychladene to supnem do mrazaku... potom to len vyberiem a povarim 10 minut.. v podstate to rozmrazim...

olinel
4. jún 2007

Ahojte!
Lenocka23:Skúsim teda tie tvoje salonky vyskúšať a dakujem za radu.pa 😉

ukana
11. jún 2007

ahojte, pridam par oblubenych receptov :
Cestoviny so syrovou omackou: do 2dcl vriacej vody dame cely syr v crievku, jeden strucik cesnaku, zahustime trochou mlieka s mukou, osolime, alebo pridame detsku vegetu. Niekedy do toho nakrajam sunku. Omacka sa aj dobre zohrieva.

Cestoviny so spenatovou omackou: spenime trosku slaninky na cibulke, pridame roztopeny spenatovy pretlak a nechame prejst varom, aby sa vyparila voda.2-3 strucky cesnaku, sol. Podavame zmiesane s cestovinami. Mozme dat trosku smotany alebo mlieka na zjemnenie.

Fasirky z ovsenych vlociek: vecer namocime cely balik ovs. vlociek. Pridame vajicka 3, 3-4 strucky cesnaku. jemne nakrajanu oprazenu cibulku, sol, korenie, oregano, majoranku. Treba to riadne okorenit. Tvarujeme male fasirky, obalime v struhanke, vyprazame. Mozeme do toho pridat mrazenu zeleninku, je to potom pekne farebne. Podavame so zemiak.kasou.

Dobru chut.

danu
11. mar 2010

gabyi • Dnes o 13:48
Ahojte,
rada by som poprosila o tipy, čo varíte na večeru rovnako starým detičkám. Kaše mi moja malá slečna radikálne odmieta, tak musím pristúpiť k nejakým iným jedlám. Máme atopický ekzém, tak musím variť veľmi opatrne...Ďakujem za všetky rady príp.recepty.

beruska2x • 1d • Dnes o 13:50
my mame polivky.. malej na vecu nic jinyho skoro nechce 🙂

berenika39 • 2d • Dnes o 13:52
polívky, suverénně vedou, denně, hodně husté, nejí je před obědem, to by nedal....nemá v noci žízeň a zasytí se. není s tím moc práce to sníst, když je už unavený.

kaleilah • 3d • Dnes o 14:01
tak my máme většinou studený večeře, oběd máme tak v 11 polívku, po spaní hlavní jídlo a večer pečivo s něčím, palačinky, někdy loupák s tvarohem atd a na noc flášu mlíka

shaula • 2d • Dnes o 19:50
U nás je k večeři pečivo, obvykle s lučinou, pomazánkovým máslem, někdy tvrdým sýrem nebo šunkou. Dnes měli sladký rohlík 🙂

beruska2x • 1d • Dnes o 20:02
berenika presne tak... domaci polivku co v ni stoji lzice mi jeste neodmitnul..dneska celej talir bramboracky 😀

katalin1984 • 1d • Dnes o 22:14
skuste ryzu dobre uvarenu plus parene zeleniny. mydavame ajtazsie jedla v pohode 🙂

rimmel • 1d • Dnes o 22:49
my sice este niesme tak stari ale davame fakt hocico, aj masko..cestoviny , ryzu, dnes mal kuraci perkelt s cestovinou a mrkvickou..a v poho 😉

daniz
17. mar 2010

Ahojte tak sa pripájam dobrá večera "žuvačkový chlebík" moje deti ho milujú.

Starší chlieb nakrájate ne tenšie krajce,natrieť maslom na tenučko-ozaj len tak aby sa nepovedalo, dáme
plátok šunky,a tvrdého syra /ak nemáte dajte syrokrém/ a zlepte dokopy. Dobre pritlačte a šup do vyš-
ľahaného vajca a na olej. /ako chlieb vo jajíčku/ z oboch strán. Papáme to ešte teplé a syr sa krásne na-
ťahuje ako žuvačka - super. Môžte natrieť horčicou,kečupom,pridať cibulku,pažítku hocičo.