Aké menu hosťom na prvé sväté prijímanie?

iwusska
17. feb 2009

Potrebovala by som od vás radu. Dcérka mi ide na prijímanie a ja mám dilemu čo dať ako menu, máme vlastný penzión takže s priestorom nebude problém ale variť si budem sama. Poraďte nejaké typy pre cca 20 ľudí, aby to nebolo moc náročné a bolo toho veľa 😀, niečo už mám v zálohe pre každý prípad starú dobrú klasiku šalát a rezeň + slepačia polievka, ale rada sa nechám inšpirovať.

macka01
11. apr 2011

súhlasím,že obyč.nohavice sú absolutne nevhodné.A čo sa týka toho požičania,...dáš viac ako by si dala v obchode.Ja som teraz synovi kúpila v obchode komplet nohavice+vesta za 19,90 eur.Košeľa 4eura,kravatu ešte nemám,ale ide tak po3 eura.Sviečka tiež 3 eura.

beaska
12. apr 2011

@macka01 ahojcek , tiez si myslim ze pozicanie co som pozerala stoji okolo50€ je drahsie, takze asi kupim , prosim kde si kupila tie veci, lebo nemozem moc chodit po obchodoch mam male babo ktore je dost nervozne ked sme mimo domu 😖 ,dakujem za odpoved 🙂

macka01
12. apr 2011

@beaska ty si z Blavy ja z čadce to ti budem ťažko radiť kde som to pokupila.U nás je veľa obchodíkov určených len deťom tak to nebol problem,no určite nechod do žiadných značkových obchodov,kde to bude veľmi predražené,to sa neoplatí,ved to ani neako moc nevynosia,občas cez leto do kostola,príp.neaká slavnosť v rodine či svadba.

beaska
13. apr 2011

@macka01 ahjcek som tusila ze nebyvas v Bratislave, lebo tuto som bola uz v 5 obchodoch a nic 🙄 , no dufam ze nieco najdem , v pozicovni chcu 50€, a to nas teraz caka aj krst malej takze aj pre nu nieco no dufam ze budem mat take stastie ako ty a nieco najdem , aj tak dakujem 😀

macka01
13. apr 2011

@beaska nemáš rodinu niekde v menšom meste,kde by si skôr kupila???možno aj lacnejšie ako v BA,50 eur za požičianie to je horor 😲

petrahy
13. apr 2011

beaska na kedy to potrebuješ? Zhanas iba košelu a nohavice? Ak ano da sa kupit aj cez bazar a velmi pekne alebo mi napis IP

beaska
14. apr 2011

@macka01
@petrahy dievcatka dakujem za pomoc,nejako to poriesim, v sobotu ideme pozriet do obchodikov tak snad na nieco natrafime, dakujem ste zlate 😀

hasleerka
3. jún 2011

iwuska požičiam si tvoju tému...

neviete o nejakej stránke kde by som našla účesy pre dcéru ... má dlhé vlasy .. už mám trochu aj predstavu ale chcela by som ešte niečo aj vidieť....

iwusska
autor
4. jún 2011

@hasleerka no ze si to ty, tak ti moju temu pozicam 😵
a tu si pozerala? http://www.svadobnysalonmv.sk/doplnky-na-1sv-pr... zo zaciatku je sice len Misicka ale ku koncu prvej a na zaciatku druhej strany je zopar inspiracii 😉

dgabi
25. nov 2012

Ahojte mozete aj mne prosim vas poradit nejaky dobry, odskusany recept na krst. Krst budeme mat na vianoce, medzi sviatkami, takze nechcem robit nic take co sa bude jest cez vianoce a novy rok. Pri prvom krste, co sme mali minuly rok sme robili rezne naopak s 1/2hran. 1/2 ryza to bolo uzasne, ale kedze teraz pridu viacmenej rovnaky ludia uz sa neda varit to iste 😀 😠 dakujem. ak som v nespravnej teme, tak sorry 😵

stanislavao
28. máj 2014

nase menu bude: slepacia polievka, plnene hydinove prsia sunkou a syrom, ryza a opekane zemiaky, zeleninovy salat. velmi dobre to je a kazdy si urcite pochuti. a ovocna misa, domaca torta. pripitok Vinea.

betka226
9. nov 2014

Ahojte dievcata,potrebujem radu. Idem robit na objednavku oblozene misy pre 30 ludi. Kolko kg budem priblizne potrebovat ked chcem pouzit minimalne 5 druhov salam a 5 druhov syrov. Dakujem

loliki
9. nov 2014

To závisí od toho, akych tam budes mat jedakov, pripadne vegetarianov. 🙂 a taktiez od dlzky posedenia, na ake hrube sa nakrajaju... Možno 100g na osobu?

marianka8004
2. máj 2016
ivan1810
10. jún 2016

Ahoj chcela by som sa spitat ci treba niejaky príhovor pred obedom na prvé sväté prijímanie

misela36
10. jún 2016

U nás krstná mama/otec/povedal pár viet o Bohu a pomodlili sme sa.Ohľadom občerstvenia,dávaj si pozor ak má byť horúco ,niektoré jedlá nerobia dobre. 😉 Mám osobnú skúsenosť...