Aké menu hosťom na prvé sväté prijímanie?

iwusska
17. feb 2009

Potrebovala by som od vás radu. Dcérka mi ide na prijímanie a ja mám dilemu čo dať ako menu, máme vlastný penzión takže s priestorom nebude problém ale variť si budem sama. Poraďte nejaké typy pre cca 20 ľudí, aby to nebolo moc náročné a bolo toho veľa 😀, niečo už mám v zálohe pre každý prípad starú dobrú klasiku šalát a rezeň + slepačia polievka, ale rada sa nechám inšpirovať.

dubravka30
18. feb 2010

Iwuska ,ešte sa spýtam,ake ste mali to obedové menu na 1.sv.príjimaní??
Najprv som chcela niečo pripravit ja,ale večšinou,ked s niekým o tom debatíme,každy odporučí reštiku..

lenca13
18. feb 2010

ahojte aj nas caka tento rok prijimanie,uz mame aj termin 9.5. zajednane saty aj restiku tiez som to odmietla robit doma,sice v restike sa len naobedujeme a pojdeme domov 😉

lenca13
18. feb 2010

Do kostola nemusia chodit kazdu nedele,ziadne razitka nemusia zbierat maju pripravu a ta je povinna 😉

katka76
18. feb 2010

u nas su tiez rovnosaty, som za, prijimanie nie je o satach a nevestickach. taktiez o starost menej so zhananim nejakeho obleku - ja vobec nie som ten typ a pekny svetrik a gate su na kazdu prilezitost. tiez nemienim doma varit, neviem este, kolko nas bude, ale za ten klud v restike mi to stoji. my chceme vsak v sobotu pred prijimanim robit na zahrade grilovacku, tak mi treba vymodlit pocasie.

iwusska
autor
18. feb 2010

dubravka aj ja by som to mala najradsej v restike, ale my mame penzion a tak by to asi nebolo moc dobre ist niekam inam 😀 a ako menu som zvolila klasiku, v sobotu som spravila salat, obalila som rezniky, v nedelu rano som postavila polievocku: slepacia polievka s pecienkovymi haluskami, plneny bravcovy rezen/v trojobale a vyprazany/ so zemiakovym salatom, este sme mali torticky aj zakusky, studene misy, korbaciky.....ak chces, tak si pozri, mam fotky v Ninkinom albume 😵 a tu vyzdobu som si robila sama, aj tento rok sa chystam na podobnu, ale ine farby

cica13
18. feb 2010

Iwus...nerob chutky, dobre? 😀 😀 😀

iwusska
autor
18. feb 2010

cicus 😀

lenca13
18. feb 2010

Iwusska si sikulka obdivujem ta,krasne fotecky 😵 😵 😵

cica13
18. feb 2010

Iwuska je naozaj sikulka, to musim len a len potvrdit 😉

iwusska
autor
18. feb 2010

leni dakujem 😵 vidim ze aj vy uz mate satulky vybrate, ak mas foto tak sem s nim, nech sa pokochame aj my 😀
cicus mam sa zacat cervenat? 😀

lenca13
18. feb 2010

Iwusska zabudla som zobrat fotak,ale su uplne jednoduche hladke a vpredu jemna vysivka ked pojdem okolo predajne kde sme ich poziciavai skusim ich cvaknut 😉

iwusska
autor
18. feb 2010

leni super 😵 aj my mame take jednoduche, vyhliadli sme si ich uz vlani, ked mala starsia dcerka prijimanie, tak ich mala jej spoluziacka a velmi sa nam pacili, tak sme isli rovno po ne...a sedeli nam ako uliate 😵

lenca13
18. feb 2010

Dcera si skusala asi troje,ale je stihla takze take moc honosne jej vobec nepasovali no ale ved v jednoduchosti je krasa 😉 a ma k nim aj bolerko

iwusska
autor
18. feb 2010

mne sa moc honosne ani moc nepacia...ani na nevestach nieto este na detickach...honosne patria na tortu 😀

murcos
18. feb 2010

u nas taka obycaj,ze vsetky dievcata a aj chalani maju ministrantske saty, takze mame vystarane. aspon si holky nebudu zavidiet, kto ma krajsie saty.
a obed...nerobim si problem s menu,ale s tym, ako to natlacim do hrncov 😀

iwusska
autor
19. feb 2010

murcos 😀
a kolko vas bude? nas okolo 20 a aj vlani tak a podarilo sa mi natlacit 😀 myslim do tych hrncov

murcos
20. feb 2010

este som to nepocitala🙂D ale pocitam len s babkami a dedkom ....na krstinach nas bolo viac. idem setrit nase nervy 😀

junovka
20. feb 2010

Ahojte!Mozem sa k vam pripojit?Teraz som si az vsimla, kedze sme boli na prazdninach, ze sa opat ozivila tato temicka, co mi prisla vhod, nakolko aj moja Timeika ma 1.sv. prijmanie 6.juna.
Co sa tyka krsnych rodicov, tak ti u nas nebudu, nakolko odkedy Timku sme pokrstili, tak krsni sa jej odvtedy ani neozvali.Taze, kasleme na nich a ani nam nechybaju 🙂 😉
Oslavu spraskame doma, kedze pridu len dedkovia a babky.
Co sa tyka tych siat na prijmanie.....tak som pocula, ze u nas budu tiez nejake rucha, kazdy bude rovnako obleceni.Ale, ja i tak rozmyslam, ci je lespsie pozicat saty z pozicovni alebo ich kupit.Bola som sa popytat v pzicovniach, tak cena sa pohybuje od 1000-1600 Sk aj s ozdobou do vlasov.
Moja Timka stale hundre kazdu nededelu, ze musi chodit na omse, kedze im davaju stale peciatky a potom na hodine nabozenstva stale ukazuju, ci boli alebo nie na omsi.

denisocka
20. feb 2010

je, ahojte.tak aj ja iem krsniatku na 1sv.prijimanie 9.maja

denisocka
20. feb 2010

jaj a zabudla som, vraj maminy chlapcov v dedine kde bude prijimanie su ZA rovnošaty a su vo väčšine,ale maminy dievčat striktne rovnošatu odmietaju,oni chu mať deti princezničky. takže sesterka ma hlavu v smutku,vysoliť teraz za oblek z ktoreho rýchlo vyrastie a baby že si beru šaty z požičovní za tretinovu cenu

denisocka
20. feb 2010

baby a neviete aka uloha na prijimani bude ta moja? ja si na svoje už nespomínam,teda čo robili krstný rodičia- ale asi len pripínali košielku,a to ktovie či sa teraz robí.

murcos
21. feb 2010

krstny rodicia na prijmani ulohu nemaju ziadnu. az pri birmovke....
baby to myslite vazne, ze maly musia nosit peciatky od sv.omsi? zda sa mi to dost brutalne,
isty sposob nutenia....
nebolo by rozumenjsie zhodit rec s fararom, a s personom, ktora ma na starosti pripravu, aby sa postarali o omse, ktore by dieta motivovali chodit do kostola bez somrania?
nasa mala ma pravidelne v skole nabozenstvo, no priprava je vec fary, maju pripravu kazdy podnelok poobede hodinu, mala sa tam vzdy tesi a potom maju extra omse.

katka76
21. feb 2010

nastasie u nas je v nedelu sv. omsi asi 6, my chodime na decke. je to super, knaz pocas kazne debatuje s detmi, chodi pomedzi ne, dava im rozne ulohy. dnes akurat hovorili o navsteve sv. omse ako o pozvanke na party a tak by to malo byt, deti by sa mali tesit na stretnutie v kostole. viem, ze je to narocne tam, kde maju len 1 sv. omsu, kt. deckam nic nehovori a ktorej v podstate nerozumeju.
no a vsetko je to hlavne o pristupe. deti by mali byt na omsu vodene, nie posielane. ked vidia, ze rodicia tam nechodia, tazko tam budu chciet chodit oni.

dubravka30
12. mar 2010

Chcem sa spýtat ,su pri 1.sv.príjimani "potrební"krstní rodičia..naši su bohužial rozvedení a každy ma svoj "nový"život a samozrejme niesme v kontakte....ak ano,tak môže byt treba dobra priatelka??ta ma 1.sv.príjimanie,nema birmovku a je rozvedená....tiež to niieje "bohvieaka "kombinacia,ale ja naozaj neviem
a Iwuske dakujem za menu....myslela som tiež niečo podobne ale asi skončíme tiež v reštike..

iwusska
autor
12. mar 2010

dubravka nemas za co 😵 a co sa tyka krstnych rodicov, tak nemaju pri 1.sv. prijimani svojho krsniatka nejaku zvlastnu funkciu, maximalne sa zucastnia a daju nejaky darcek...to je vsetko...myslim, ze si kludne mozes zavolat priatelku, miesto krstnych 😉

denisocka
12. mar 2010

sranda ! a mne na prijimani držali sviečku, a pripli košielku ........ alebo to boli moji rodičia? a nie krstny? 😅

iwusska
autor
12. mar 2010

denisocka asi je to o zvyklostiach...u nas sa toto robi pri krste a nie pri prijimani

denisocka
6. apr 2010

baby a teraz otazka "daru" - kolko € sa zvykne davať - krstný rodič dieťaťu? ja som krstna a krstneho ma z inej strany , ideme tam na omšu a tak bude nejake posedenie v reštike,asi obed?

beaska
11. apr 2011

otvaram tuto temu
chce sa spytat ci je potrebne pre chlapca kupit oblekove nohavice a vestu, alebo moze mat obycajne latkove nohavice a bielu koselu, dakujem za radu 🙂

iwusska
autor
11. apr 2011

@beaska ahoj....ja sice nemam chlapca, ale keby som mala, urcite by som mu dala oblekove a nie klasicke nohavice, zdaju sa mi byt take slavnostnejsie...ak ich nechces kupovat, daju sa pozicat aj v pozicovni 😉