Aké menu hosťom na prvé sväté prijímanie?

iwusska
17. feb 2009

Potrebovala by som od vás radu. Dcérka mi ide na prijímanie a ja mám dilemu čo dať ako menu, máme vlastný penzión takže s priestorom nebude problém ale variť si budem sama. Poraďte nejaké typy pre cca 20 ľudí, aby to nebolo moc náročné a bolo toho veľa 😀, niečo už mám v zálohe pre každý prípad starú dobrú klasiku šalát a rezeň + slepačia polievka, ale rada sa nechám inšpirovať.

jasumat
21. apr 2009

Aj u nás sa zvažuje rovnošata, vyzerá, že ju deti budú mať 🙂 Pod ňu vraj nejaké pekné oblečko, nemusia byť tie biele šatočky. Tiež rozmýšľam, že jej kúpim nejaké pekné, letné šaty, čo ešte vynosí aj potom. Za "prenájom" tej uniformy sa u nás platí asi 7 EUR.
Mne ide na prijímanie spolu s Alžbetkou aj synovec, ale tomu som kúpila v Spolku sv. Vojtecha peknú knižku o Don Boscovi- je to taký chlapčenský príbeh, peknú bibliu a idem mu urobiť tortu.

Baby, budete mať tortu, alebo koláče, alebo aj jedno aj druhé. Ak aj koláče, koľko asi počítate na osobu?

iwusska
autor
21. apr 2009

ronydomi aj nabudúce 😉 ja si myslím že bude úplne stačiť obliecť ju tak ako keby mala šatičky 😉
zuzitka to je veľmi individuálne, záleží čo by potešilo, ja idem dcérke kúpiť nejaké pekné náušničky z bieleho zlata, lebo na retiazku a aj prstienok sa mi zdá ešte malá a nevyužije to tak a ešte rozmýšľame o mobile 😉

zuzitka
21. apr 2009

dakujem baby ... tiez ma napadli nausnicky z bieleho zlata 🙂

ivako
21. apr 2009

caute baby,tak sa pridam.Mne ide na 1.sv.syn-bude to 17.maja.Co sa tyka oblecenia,uz som mu kupila oblek-svetly/mala som dilemu,ci svetly alebo cierny-ale svetly sa mi zda viac sviatocnejsi a viac sa hodi na dieta/-klasika-nohavice,vesticka a sako.Ale teraz mam problem s topankami ku obleku,cierne sa velmi nehodia,co vy na to?

Ja by som bola aj za tie rovnosaty,ved mas o starost menej a kazdy to ma rovnake,nebudu potom reci,ze kto co mal a tak podobne...

Oslavu budeme robit v restauracii,menu si vyberieme tyzden pred.Obdivujem vas ,ktore si takto viete nachystat jedlo na oslavy doma,klobuk dolu.A k tomu samozrejme zakusky,torty/o tie sa postaraju babky/,slane pecivo,alkohol,ovocie,:::

Ja pocitam s 20 ludmi a zakusky budem mat asi tak tristo.Tak som si to rozpocitala,ze asi tak 5 tacok na stol po10 zakuskov-to je 50 a dalsich 50 na doplnenie,ked sa pojedia.Potrebujem asi 10 balickov na zabalenie domov,tak to asi po nejakych 10 ks.To je dalsia stovka a 2 krat po 50 kolegom do roboty.Takze konecny pocet 300.Myslite si,ze je to vela?

Darcek je v stadiu rozhodovania,poradte nieco pre chlapca.

iwusska
autor
21. apr 2009

jasumat ahoj dlho som ťa nevidela 😉
my budeme mať 2 torty + 100ks zákuskov
ivako ja by som k svetlému obleku určite nedávala čierne topánky, veď teraz je celkom dobrý výber aj svetlejších a nemusia bzť zrovna značkové 🙂
zuzitka žeby sme mali rovnaký vkus??? 😀

jasumat
21. apr 2009

iwusska- ďakujem 😉
my budeme mať tiež tortu a aj koláčiky. Myslela som tak 200-250. Obed budeme mať tiež v reštaurácii v meste a potom poobede na kávu a koláče pôjdeme k našim na dvor do záhrady, kde deti aj prezlečiem 😀 Menu ešte nemáme, tiež to budem riešiť asi klasikou- predjedlo- šunková rolka, slepačia polievka, nejaké plátky troch farieb, každé inak ochutené, ryža, hranolky, obloha.

K svetlému obleku určite nie čierne topánky 😒 To radšej nejaké prírodné kožené, a to vynosí aj neskôr.

A našej malej sme kúpili naušnice, obyčajné žlté zlato so zyrkónmi. Tie, čo mala od krstu sú jej už len-len a tlačia ju na uško.

ivako
21. apr 2009

a co prihovor na oslave,budete mat?ja som bola znamej a oni mali na zaciatku hostiny prihovor.O com by mal takyto prihovor byt a kto by ho mal povedat?

urcite su nausnice najlepsim darcekom pre dievca,ale co pre chlapca?

iwusska
autor
21. apr 2009

ivako 😀 v dnešnej dobe aj chlapci nosia náušnice 😀 ale nie to som len zo srandy 😉
môj synovec si na prijímanie vybral tenisovú raketu 😉 záleží na ňom čo by ho potešilo
my tiež budeme mať 20 ľudí, myslím že keď každý dostane tortu na tanierik tak by mi malo tých 100ks koláčikov stačiť a čo sa týka príhovoru tak podľa mňa by ho mal mať krstný, pár slovami poblahoželať

andrea.m
21. apr 2009

ivako ja síce idem krtnému synovy na 1.sv prijímanie až takto na rok ale kúpim mu zlatú retiazku s krížikom a modlitebnú knižku a ešte možno nejakú encyklopediu

ivako
21. apr 2009

iwusska,nie ze by som bola proti nausniciam u chlapcov,ale to asi nebude platit pre mojho syna 😀

iwusska
autor
21. apr 2009

ivako 😀 😀 😀 😀 dúfam že som sa ťa nedotkla, ale viem si to živo predstaviť 😀

ivako
21. apr 2009

iwusska:no ja si tiez viem zivo predstavit ako tie nausnice budem so synom riesit 😀 😀 😀

iwusska
autor
21. apr 2009

chudáčik malý keby vedel akú búdu sme tu na neho ušili 😀 😀 😀

ivako
21. apr 2009

ty maš len baby,že?no tebe sa smeje 😀 😀 😀 ale pockaj co vsetko vedia povystrajat baby 😀 😀 😀 tak to ta nausnica je oproti tomu malina 😀 😀 😀
ale nie,nase deticky budu slusne,ze? 😀 😀 😀

iwusska
autor
21. apr 2009

ja už teraz niekedy šediviem 😀 😀 😀 ale nedala by som ich za nič
ty máš koľko detičiek?

ivako
21. apr 2009

ja mam len jedneho ,ale sediviem pri nom ako pri piatich 😀 😀 😀 ale tiez by som ho nedala ani za svet
no nic,idem buvi,pokracovanie zajtra 😉

iwusska
autor
21. apr 2009

dobrú nocku 😉

iwa000
21. máj 2009

my mame tiez primanie predo dvermi 31.5. a mam dilemu co uvarit budeme to mat doma.

iwusska
autor
21. máj 2009

iwa000 tak my to máme už túto nedeľu, potom ti možem zreferovať 😀

iwa000
21. máj 2009

ok.bolo by fain.dufam,ze vam to vsetko krasne dopadne.

iwusska
autor
22. máj 2009

iwi ďakujem 😉 aj ja dúfam a o týždeň to budem želať ja tebe 😵

ivako
22. máj 2009

tak my to uz mame za sebou,mali sme prijimanie v nedelu.mali sme v restauracke a co sa tyka jedla mali sme:predjedlo-sunka zeleninovy salat so syrom,kuraci vyvar,hlavne jedlo-ryza,hranolky,kuracia rolka na prirodno a zeleninove salaty,a druhe jedlo bola knedla,kysla kapusta a moravsky vrabec.Vsetko nam dobre dopadlo,tak som rada .Prajem aby aj vam to vyslo.

iwusska
autor
22. máj 2009

ivako super 😵 som rada že vám to tak pekne vyšlo, mňa už pomaly chytá nervozita, akurát som bola po tortu a koláče, zajtra poobede si idem pripraviť reštiku, vyzdobiť atď., potom sa ozvem ako bolo 😀

junovka
25. sep 2009

ahojte baby, trocha nezvycajny termin oprasenia tejto temy, ale mam jednu otazocku 😅 ....
Timka sa zacina pripravovat na buduci rok na 1.sv.prijmanie a azaciname chodit na "povinne" omse.Moja otazka znie...na nedelne omse musi chodit len do toho kostola, kde bude mat prijmanie, alebo moze chodit na omse aj do inych kostolov?V podstate ak sa nemylim, tak tam vlastne ide o to, ze potrebuje vraj nejaku peciatku, alebo take nieco, ze bola na omsi 😒 Vdaka

zuzpidka
25. sep 2009

Junovka, u nas je to jedno. len po omsi jej hociktori farar podpise karticku, ze bola na sv. omsi. nemusi chodit len do toho jedneho kostola. my vsak mame povinne detske stredajsie omse. tam sa pripravuju na 1. sv. prijmanie.

dubravka30
17. feb 2010

Ja by som chcela k tomu príjimaniu,čaká nas to tento rok v máji..ale mame problém s krstnými rodičmi..tí sa rozviedli a každý ma "svoj"život..bohužial sa nestretavame..Ked som im dava "avizo",že dcerka pojde k príjimaniu nezareagovali,takže to neriešim.Napadla ma dobrá priatelka,ktorá ma všetky sviatosti,a dcerka jej bola v kostole za družičku..lenže čo "čert nechcel"sa medzičasom rozviedli..takže naozaj neviem.Ona súhlasi že by mi ju odviedla,ale neviem čo na to farar..mam mu povedat,že nemame krstních rodičov,ale mam priatelku ktorá je rovedená??som zúfala...inak ešte mam švagra ,ale ten je evanjelik,a dcerka ma príjimanie /katolík/..svadbu sme mali v evanjelickom,ale dcerka je pokrstena v katolíckom..syn pre zemenu v evanjelickom...
alebo si ju odvediem ja?to som nechcela,nakolko to mame na dedine,a bude to také OKATE. ☹

iwusska
autor
17. feb 2010

ahoj dubravka, dakujem za oprasenie"mojej" temy 😵 my sme to vlani uspesne zvladli a caka nas to aj tento rok s mladsou dcerkou....
moc dobre tomu nerozumiem...u vas deticky odvadzaju krstni rodicia? ako to prebieha? este som o tom nepocula...ak je to tak, skus sa porozpravat aspon s krstnou, vysvetlit jej ze by to bolo dcerke luto atd. ak sa to samozrejme da, neviem aky je medzi vami vztah, ale urcite je aj ona matka a mohla by to pochopit...drzim palce

katka76
17. feb 2010

ahojte, aj my sa pripravujeme na 1. sv. prijimanie - kubko chodi na naucenstvo - je to dobrovolne, paci sa mu tam, vedu to R-kari. na omse chodievame pravidelne, ale zatial sme nemuseli zhanat ziadne podpisy ani peciatky. pokial ma pamat neklame, prvoprijimajuce deti sa neodvadzaju, to je az pri birmovke. este nevieme termin konania, tak dufam, ze coskoro to oznamia, nech sa mozme podla toho vsetci zariadit.

iwusska
autor
17. feb 2010

katka my uz vieme termin asi tri tyzdne, bude to 23.5.....len s cim trosku nesuhlasim je to, ze musia mat vsetky deticky rovnosaty 😖, ale s dcerkou sme sa dohodli, ze aj tak bude mat saticky a na to dame pocas omse rovnosatu a potom uz bude len v satockach, aj cez tyzden do kostola bude chodit v nich, nech si ich trosku uzije...uz mame aj vybrane 😵

dubravka30
18. feb 2010

Iwuska..naozaj neviem ako to prebieha..ja som si dokonca robila príjimanie sama ako 16-roč.!!!ked som bola v dcerkinom veku,bývala som často chorá a nebola som na náboženstve tak často ako sa patrilo,z toho som bola 6 týž.na liečení,kde nebolo vôbec,a tak ma samozrejme nepripustili.No a v ďaľších ročníkoch sa na to asi zabudlo..Naozaj neviem.A tak som si 16tich spravila príjimanie a neskor birmovku,no a som aj dvojita krstna mama.,ale ked mali deti príjimanie dozvedela som sa to asi rok po ňom,švagrová sa druhýkrat vydala,ma novú rodinu a asi nepovažovala za nutne mi to oznamit.Len naozaj neviem čo povedala detom a kto vlastne pri nich bol..Som s toho smutná,nevidela som ich už aj 5-6rokov..už to ani neratam..No a teraz ked som im meilom dala vediet,že mi ide dcerka na príjimanie,ani neodpísali..
Inak s tou rovnošatou ste to dobre vymysleli..my budeme mat šatky,ale nebudeme to prehánat,mam predstavu take jednoduche,trošku rozšírene,žiadne čačky-mačky,vlasky mame krasne dlhé,tak len natočíme a dame čelenku,alebo venček..
..