Aké múky dávate do domácej pekárne?

junovka
30. sep 2008

Ahojte!Rada by som sa opytala ci davate nejake specialne muky do Domacich pekarniciek, ak ano, tak ake?A mozte mi aj poradit, kde by som ich zohnala?Vdaka 😉

petocka
30. sep 2008

ahoj junovka.. my mame pekarnicku kratko, takze sme zatial specialne zmesi kupovali len raz - v carrefoure. boli ulozene priamo pri mukach, takze sa dali lahko najst 😉
skusali sme biely chlieb (do toho som pridala hrozienka a bol super) a cierny chlieb - ten tiez velmi chutil. tento vikend sa chystame na pecenie rozkov 😉

junovka
autor
30. sep 2008

a ake su to specialne zmesy?? 😕

petocka
30. sep 2008

do pekarnicky das len tu zmes a vodu + tusim do bieleho chleba isiel kusok masla.. a to je vsetko. ked sme robili klasicky chlepik, tak tam islo omnoho viac ingrediencii

vivere
1. okt 2008

junovka,
ja nedavam ziadne vyslovene specialne muky na chlebik. zaklad kazdeho by mala tvorit obycajna hladka psenicna muka T650, potom sa daju pridavat dalsie. Napr. ja robim chlebik z pol kila muky, takze zaklad vzdy zostava 300 - 350 g tej T650 a do pol kila doplnim napr. grahamovou, raznou vyrazkovou, psenicnou alebo raznou celozrnnou, prip. spaldova sa da pouzit. mam aj ovsenu, ale tej sa dava iba troska. na niektorych mukach je napisane, ake percento psenicnej sa da nahradit tou inou. muky kupujem v kauflande, maju najlepsi vyber, je tam toho habadej. hop na www.pekarnicka.dama.cz, tam je o mukach, peceni, receptoch, skusenostiach snad vsetko 😉

matica2
1. okt 2008

ja davám hladkú T650 a ked robím iný tak ju mám ako základnú /300g/

skuli
1. okt 2008

Tak já jsem teď začala ty speciální mouky kupovat v Kaufu ,protože vyjdou cenově stejně jako normální mouka.Ale když nemám,tak dám obyčejnou hladkou.Ty směsi na chleba,kam se přidá pouze voda jsou zbytečně drahé.To vás pak vyjde chleba na nějakých 30 kč a to ještě není ani kilový.Takže si to raději udělám sama a vím,co si do toho dám.

jajax
1. okt 2008

skuli mas pravdu.a ten chlieb z kupovanej zmesi ani nie je taky ako ozajstny chlieb.
junovka,muku mozes kombinovat ako chces,dolezite len aby bolo aspon 50percent hladkej.ako pise vivere najlepsi vyber je v kauflande.
kocky ak chcete ozaj super chlebik skuste zemiakovy-recept som davala na domace pekarne str.81.pivo som davala svetle,ocot obycajny a kvasok som nedavala.recept je od kolegyne a ona ho tiez presne nedodrziava,ale chlieb je uzasny 😝

mba
10. okt 2008

ja kupujem zarobenú zmes v Lidli. Majú asi 4 druhy a sú celkom fajn.

jmisa
29. okt 2008

Já používám jen chlebové a celozr. mouky.
Většinou je kupuju v Kauflandu, ale mají je i v Tescu a Hypernově.

mamaca
22. jan 2018

M