Aké štedrovečerné menu pre bábätka?

katka3012
5. nov 2011

Chcem sa spytat,co date svojmu babetku na vianoce na veceru?Dcerka bude mat rok ,tak ma napadlo ze by som jej mohla spravit rybie prsty zo zemiackami,a polievocku slizikovu.Myslite,ze to je dobry napad 😕 ? Dakujem za rady 🙂

gulkabombulka
6. nov 2011

moja mala bude mat na vianoce necelych 9 mesiacov a dostane zeleninkovu polievocku,rybku robenu na prirodno a k tomu zemiacik...a zrejme aj to,co si ukradne z mojho taniera🙂

mamina6410
6. nov 2011

moj mal minule vianoce 8 mesiacov a papal filety z tresky len uvarene vo vodicke a zemiaky uvarene vo vode s masielkom, zjedol celu jednu filetu, velmi mu chutilo. A papal aj oblatky. tento rok uz mu budem davat sosovicovu polievku a druhy chod neriesim, lebo polievku jedava bezne 3 deci na obed, cize mu to staci.

gumimaci
6. nov 2011

Na obed bude mat rezancovu polievku a na vceru budeme mat pstruhy, pre krpca zemiakove pyre a my klasiku zemiakovy salat.

ajca123
6. nov 2011

Moj ked bol taky maly,dostal moje mliecko a bol stastny ako blcha... Ale tento rok dostanu obaja lososa naprirodno a k tomu zemiaciky upecene v alobale a oblohu 🙂 a kapustnicu... A potom pojdem s detickama ore a tatinko da darceky pod stromcek 🙂 uz sa tesim na tieto vianocelebo budu tento rok doma a dojde moja mamicka 🙂 a mozno aj segra 🙂 ,ale dufajme ze nepojdem skor rodit 🙂

A rybie prsty my doma vobec nemame... Ale hranolky mame doma a tie vobec nerobim na oleji ja je crispuju v mikrovlnke a su take dobre ako z Mekača 🙂 a tie robim raz za cas 🙂
Rybie prsty su humus a zbytky obalene v struhanke ..

bianca
6. nov 2011

u nas v roku mala Borca na tanieriku suche oplatky, suche bobalky(pupaciky kazdy to vola inak) a potom nomal vareny zemiak a trosku rybky co sme mali aj my.Polievku nevarime na stedry den tak som to neriesila

mirka285
6. nov 2011

neries 😉 ved na Stedry vecer je toho na stole hojno,tak das to,co bude vhodne pre rocne dieta,ci uz trosku polievocky alebo rybku 🙂

usiko
6. nov 2011

my budeme mat rok a nezamyslam sa nad tyn.bude to vecera, takze pravdepodobne bude mat to, co vzdy: jogurt so semiackami, vlockami a susenym ovocim, za tym mliecko a hajde spinkat🙂...ak veeelmi treba vymyslat speci vianocne menu tak by som udusila pangasia na masle s porom a kamuflovala zemiakovy salat: zemiaky,vajicko, mrkva, kukurica, hrasok, zaliate kyslou smotanou/jogurtom, mierne osolene.... 🙂

li_la
6. nov 2011

Sladkovodná rybička + zemiačiková kaša 🙂

anjelicek26
6. nov 2011

Max bude mat bud losos + zemiakova kasa + hrasok alebo to co my - hus, kapusticku, knedlu.

Pangasia rocnym detom? Ta ryba je cisty humus, zije v tej najspinavsej rieke sveta, ma snad najviac tazkych kovov zo vsetkych, ryba bez chuti, zapachu, co na nej preboha vsetci vidia? Ze je lacna? Mam fakt dost.

katren
6. nov 2011

ja som varila pred rokom, to mala Dominicka rok a 2tt, rybaciu polievocku som slizikmi, losos na masle a zem. pyre....kedze sme boli u nasich, tak som moc nevarila, iba pre nu a pre mna....tento rok sme u svokrovcov a spravim jej to iste, len Misko bude mat iba nejaku mixovanu zeleninku 😉

vivusika
6. nov 2011

náš mal hráškovú polievku, zemiakovú kašu a pstruha na masle s kompótom a vlastne aj ako dvojročný mal podobné menu. Tento rok neviem, u nás sa varieva aj hrášková polievka aj kapustnica, takže asi zasa len polievku ale už zrejme aj kúsok vypraženého kapra a zemiakovú kašu 😉

luciahromadkova
6. nov 2011

kusok oplatky, sladkovodna rybicka na zelenine so zemiacikom 🙂

bluff
6. nov 2011

Pangasia ma zaujala a musela som to vygooglit. Nikdy som o takej rybe nepocula. No teraz som v soku, ze taketo svinstvo sa predava v Europe a ze to nase mamicky davaju detom!

http://www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-yo...

Kto rozumie po anglicky, nech si precita. Ta ryba ako pise @anjelicek26 sa chova v rieke Mekong, do ktorej sa vylieva chemicky a industrialny odpad. Okrem toho, ryby sa krmia zbytkami mrtvych ryb a pichaju sa do nich hormony vyrobene z mocu? mam dost. 😕

janulik660
6. nov 2011

nasa slecna mala pred rokom tri mesiace takze mala len mamickine mliecko, a teraz bude mat rok aj tri mesiace takze dostane sosovicku aj salatik s rybkov 😀

lienockaa
6. nov 2011

vianocne menu?..ziadne speci..ona bezne veceriava kasu, alebo jogurt a ovocie, tak normalne jej toto dam a hotovo..moze ochutnat kusok oplatky..a zemiaky na masle s podusenou rybkou bez kosti bude mat starsi syn, ked bude mat chut aj ona, moze si dat..inak minuly rok som taku jemnu veceru mala aj ja, tento rok asi si dam tiez len takto, ja toho vyprazaneho kapra nejako nemusim..