Aké štedrovečerné menu pre bábätka?

katka3012
5. nov 2011

Chcem sa spytat,co date svojmu babetku na vianoce na veceru?Dcerka bude mat rok ,tak ma napadlo ze by som jej mohla spravit rybie prsty zo zemiackami,a polievocku slizikovu.Myslite,ze to je dobry napad 😕 ? Dakujem za rady 🙂

sofia2008
5. nov 2011

Ja tiez nad tym uvazujem..no rybie prsty same o sebe vobec doma nejeme, kedze je to poriadny humus 😒 ja dam malej asi klasiku, zemiacky s kur. maskom a zeleninou..a troska ochutnat z kapustnice 🙂

titkovamiriam
5. nov 2011

rybie prsty -dufam ze nemyslis ten obaleny polotovar?Kludne jej sprav niaku vykostenu rybku na pare alebo pecenu so zemiakmu 😉 polievka či slizova či rybacia to je už na tebe 😉

edita84
5. nov 2011

skúste pangánius rybičku je bez kostí a je veľmi dobrá my ju jeme celá rodina 🙂 a morku mňamky a malý jasne že mliečko 🙂 zatiaľ 😀

sisaha
5. nov 2011

my jedavame ugrilovaneho lososa, takze my sme jedli takto a dcerka miesto majonezoveho šalatu mala uvarene zemiaky.

anieli_1
5. nov 2011

moj maly mal na vianocerybku tak na masle a trosku posolenu len tak pre chut na panvicke a varene zemiaciky take pomagane a polievku sme mu dali par lyziciek z normalnej sosovicovej sak toho bolo dost tak mu tietri lyzice ci kolko nic neurobili a to mal nejak 10mes.......

amadora
5. nov 2011

opekance,kapustnica, zemiakový šalát pre malého s jogurtom alebo smotanou, vyprážaný pangas 🙂

diid
5. nov 2011

Ja prazene nedavam nic, deti maju 2r. zamiakovy salat urcite nie, ved je tam majoneza, dala by som zemiakove pyre, losos, a kuraciu polievku alebo sosovicovu.

zuzka1008
5. nov 2011

ja urobím pangasiusa a zem. šalat, prip, ak nebude chutiť(lebo to ešte nejedla) tak urobím aj trocha pyré a šošov. polievku

stvura
5. nov 2011

Moje deti budu mat oplatky s medom (dcera ma rok, syn tri), sosovicovu polievku so slivkami (u nas sa kapustnica neje), pecenu rybu (pravdepodobne tresku) na prirodno s pyrem (mi mame zemiakovy salat, ale bez majonezy, len zemiaky s cibulkou a zalievkou

alami
5. nov 2011

v roku by som dala to čo papá bežne, v dvoch som potom robila deťom kašu a filé na vode, nie smažené a slepačiu polievku.Pozor na to, že to bude večera,teraz ti má len 10 mesiacov, takže na večeru to čo vždy, aby jej z vareného nebolo na večer ťažko 😉

akika722
5. nov 2011

Moje deti budu mať tiež klasika-oblatky s medom,a rybku na masielku /pangasa bez kosti/ a zemiakova kaša 😉
ak budu chcieť ochutnať z kapustice dam im ..No všetko z mierou nech im nieje zle 😉 /maly bude mať 1,4r a starši skoro 4r

no ako poznám svoje deti,tie ked zbadaju rozsvieteny stromček a pod nim kopu darčekov aj chuť do jedla ich prejde 😀

janka_pn
5. nov 2011

rocnemu by som nevymyslala speci menu 😕 . suche oplatky a potom polievku co ma rad 😉

firstbaby
5. nov 2011

dcerka bude mat na Vianoce 20 mesiacov...u nas je na Stedry vecer hribova kysla polievka a vyprazana rybka so zemiakovym salatom...mala bude mat pstruha na masle s varenymi zemiakmi a taktiez uvarim slepaci vyvar s drobnou cestovinou, nakolko pre hribmi mam este respekt 😉

lypka
5. nov 2011

ja bam bambulke kapustnice, ved aj tak ju už mesiac papá a veľmi jej chutí 🙂

katy1979
5. nov 2011

to uz kapor je lepsi ako rybie prsty. aj kapor sa da upiect. u nas deti lososa ci pangasiusa a zemiaky

nasta197
5. nov 2011

a čo takému 10 mes. chlapčekovi????

jahodka11
5. nov 2011

nase prve spolocne vianoce som varila aj slepaciu, lebo kapustnicu som kvoli kojeniu nemohla 🙂
a od nasich druhych spolocnych vianoc robim kapra spolu so zemiakmi a zeleninkou (paprika, rajciny, cibulka) v jednej sklenenej mise v trube..vsetko spolu, je to vynikajuce a mozu to aj deticky..ziadne takze vysmazane a kapor-tradicia dodrzana 🙂 a hlavne nenarocne na pripravu 😉 a naozaj chutne, poradil nam to raz predavac kaprov 😉 skusila som a odvtedy robim len tak 🙂

sladkasue
5. nov 2011

my budeme mat na vianoce 15 a pol mesiaca, ale uz minuly mesiac sme jedli pangasa(sol, rasca).opikla som ho na panvici a potom spolu so sladkou smotanou a vajickom+bylinky dala zapiect spolu zso zemiakmi.
rybie prsty su to najvacsie svinstvo ake je a okolo ryby to vycsinou ani nejde.
salat nehrozi, kedze svokra poriadne koreni salat :( polievku asi ochutna... oplatky urcite ano🙂

katka1981
5. nov 2011

Ked mala nasa 18 mes. tak jedla sosovicovu polievku a lososa so salatom, salat (zemiaky, zelenina, trochu soli, smotana) a tak tomu bude aj teraz

beruska.zuzanka
5. nov 2011

Rybie prsty ani nie ročnému diaťatku isto nie 😉

Ja som malej pred rokom, mala presne rôčik na Vianoce, a na Štedrý večer mala lososa so zeleninkou na pare a na to hrudku masielka 😉

Takto to vyzeralo 😀

mysenac
5. nov 2011

my budeme Kristínke robiť rybku na masle a zemiakovú kašu (aj Maťko tak mal pred 4 rokmi) no a samozrejme oplátka 😎

megi1989
5. nov 2011

Naša Kristínka bude mať 19-teho decembra pol roka, takže na Vianoce bude mať svoju takmer prvú večeru ( alebo skôr obed ) . A musím si ešte preštudovať, ale myslím že to bude varený zemiačik a mrkvička 🙂

luciferkax
5. nov 2011

Podľa mňa by také malé detičky mali jesť na večeru to, čo obvykle, len spolu s rodičmi. Oni to tak nevnímajú, nevedia, že majú jesť kapustnicu, šalát a ryby. Tým, že im dáte niečo "špeci" , čo nikdy nejedli, a ešte k tomu na večer, si môžete uštvať uplakanú a nepokojnú noc. Môj syn bude mať na vianoce tri roky, a nechystám sa mu dať celé vianočné menu, ked tak, potroške.... 🙂 napr. zemiakové pyré a kúsok ryby na masle. Nemusia sa prejedať 🙂

haslerka31
5. nov 2011

Tato otazka ma presne dnes napadla a chcela som ju tu hodit 😀 Moj syncek bude mat v decembri 20 mesiacov...rozmyslala som nad rybkou na masle a zemiakovou kasou,ale co s polievkou???Kapustnicu asi nie???

lji
5. nov 2011

ja by som rybie prsty určite nedávala. pangasius u nás je zavrhnutý (i ked sme ho zbožnovali) lebo má desnú pachuť v poslednej dobe takže naša malá dostane trošku rybky predžuvanej a z každého kúsok. polievku mávame šošovicu s fazulou-to už jedáva tak prečo nie, druhé šalát aj pyré ale to nelubi tak asi jej spravím ryžu 😅 a to je všetko. aj tak toho nezje neviem kolko 🙂 pripomenulo mi to ale naše Vianoce ked sme boli deti.mamina vždy chcela aby sme mali rybu a my sme tiež velmi chceli tak mne a bratovi predžúvala aby tam neboli kosti 😀 😀 😀 😀 sme sa vždy bili o to kto mal viac kúskov.... je to síce pre niekoho možno nechutné ale tú úžasnú chuť detstva a Vianoc už iste nikdy nezažijem 😒 čo tým chcem povedať? je jedno čo dáš dieťaťu papať. ked navodíš príjemnú atmosféru tak aj tak si to bude pamätať do konca života ako to najúžasnejšie z detstva 😉

nelicefo
5. nov 2011

ja som raz kupila "detske" ryby...boli v tvare srdiecok,hviezdiciek,rybiciek... 🙂 tak mozno aj to by som na tvojom mieste spravila 😉 🙂

mija777
5. nov 2011

Minulý rok sa malá ako 11mesačná pri večeri napchávala piškótkami 😀 (nič iné ju neoslovilo) a tento rok jej spravím nejakú dobrú rybku na masle a zemiačky.S polievkou vymýšľať nebudem,pretože dva chody mi isto nezje.

irriss
5. nov 2011

Stedrovecerni by se mohlo nazvat take "svatecni"...nemusis se striktne drzet "ryby"..jsou zeme, ve kterych "ryba" neni menu na Stedrovecetni tabuli...

Ja jsem svym detem udelala jejich NEJOBLIBENEJSI jidlo s tim, ze jsem maximalne ozdobila talir s danyma pochoutkama..napriklad z brambor a mrkve jsem jim na taliri vyrobila snehulaka...

Pokud chcete mit klidnou veceri a spokojenost na vsech stranach, mela bys uspokojit v tomto veku predevsim CHUTE ditete a nehledet na zvyky.. 😉 a tradice...

p.s. klasicka ryba i odkostena, neni nikdy zarukou, ze je odkostena...ja bych to neriskovala.. 🙂

lizatko1009
5. nov 2011

ja len tak koukam, 10 mesacnemo sosovicu, 8 mesacnemu kapustnicu, ste ok? nic specialne netreba, staci trocha ryby na masle s rascou a zemiak, alebo polievka a tak aby ste nepozabudali este aj mediku dat na tie oblatky pre zopar mesacne dieta.

zuzana76
5. nov 2011

ja som davala len oblatku a polievocku na veceru- malemu som robila zvlast sosovicovu z cervenej sosovice, mrkva, petrzlen, ta nema supky a nenaduva, nam som urobila sosovicovu z beznej sosovice