Aké vývary pomôžu proti hnačke u detí?

filialka
26. okt 2010

Pekny den mam doma 3mes, babo a ma nacky, lekarka mi povedala ze mu mam spravit ryzovy vyvar alebo mrkvovy,.
ten ryzovy robievam 50g ryze a 1l vody ale mrkvovy neviem,, a ze este mam kupit Hilak,,vie niekte este nieco ine?dakujem

alca85
26. okt 2010

s tým mrkvovým ti neporadím, ale ja som miesto Hylaku radšej použila kvapky Biogaia (sú síce dosť drahé cca 10€) ale Hylak je písaný až od 2 rokov. (inak aj mne ho dr. predpísala) 😒

latvia
26. okt 2010

to mas uplne jedno kolko ryze a kolko vody, daj varit ryzu do vody, prihod tam aj mrkvu, nech sa to poriadne vyvari a davaj mu po troskach pit. hylak inac velmi dobre pomaha, ja by som ho davala aj tak malemu babatku, nieje v nom nic zle. takisto moze pomoct biogaia ,aj ked obsahuje len 1 kmen, skor by som si kupila infant dophilus

katuskad
26. okt 2010

no my sme dokonca pri hylaku začali aj zvracať, takže od vtedy hylak nedávam. a mrkvový odvar som nejak nikdy nemerala koľko čoho, len som dala nejak pol mrkvičky nakrájanej a zaliala vodou a vyvarila.

bea1971
26. okt 2010

mne tiez lekarka predpisala Hylak pre 5 mesacne babo, v pohode,velmi nam to pomohlo,je to na zdravu mikrofloru zaludka a likvidovanie zlych bacilov,aj starsej dcere ho podavam, ked ma problemy a vzdy nam pomoze,tiez som uz mala viac pripravkov,ale na Hylak nedam dopustit,viac mamiciek si ho chvali,ked su crevne potiaze,moze aj take male babo,to sa davkuje podla vahy myslim , 😉 na kvapky

kvojtanikova
26. okt 2010

ja poradim z vlastnej skusenosti - nam sa na hnacku najlepsie osvedcili cucoriedky. fakt ked hylak nezabral ani mrkvovy ani ryzovy odvar ani nic ine a maly uz mal ritku ako pavian, mama mi poradila cucoriedky (boruvky) a za 24h bolo decko OK. viem ze take male dietatko ich este nepozuje ale staci stava z kompotu po lyzickach. my mame odvtedy vzdy zavarene ale myslim ze sa daju kupit aj v obchode medzi kompotmi. fakt to funguje aj u nas dospelych my jedavame aj cucoriekdy.

renabr
26. okt 2010

Moj malý mal teraz hnačku, a prešla mu po ryžovom odvare, samotný ryžový odvar nechcel, tak som mu do neho urobila nutrilon, aj ked mlieko by sa nemalo ale inak mi to nechcel, a ešte odporúčam smectu, to už také malinké detičky možu...

evickapooh
26. okt 2010

hylak -ja osobne- neodporucam ma odporu chut radsej nutrolin b alebo infant dophilus -je ovela kvalitnejsi pripravok obsahuje zive aktivne probiotika ] a odporuca sa nielen pri hnackach ale aj celkovo na zlepsenie imunity. ja som na zaciatku hnacky robila vyvary potom som kupovala hotovy vyvar od Hipp ,vola sa ORS 200 ,je ucinny!!!!