Ako dlho vydrží kuracie mäso v chladničke?

20. nov 2021

Ahojte,
Ako ho skladujete v chladničke a ako dlho vydrží?
Vdaka.

patka06
20. nov 2021

tak ako prinesiem z obchodu, vydrží pokojne 4-5 dní

autor
20. nov 2021

@patka06 ďakujem a keď ho vyberiem z toho pôvodného obalu? Napr že každý deň by som kúsok z neho len spotrebovala?

nighttide
20. nov 2021

Ahoj, ak myslíš surové tak ja skladujem v mrazničke a ak idem niečo z neho spravit tak vyberiem nech sa rozmrazi...a ak už sú kuracie rezne napríklad tak do dózy s vekom a snažíme sa tak do 2-3 dní skonzumovať

patka06
20. nov 2021

vtedy zabalím do folie a dám do uzavretej plastovej misky

zuzubb007
20. nov 2021

ak ho vyberiem z nádoby tak jeden deň, ináč do mraziaka

kkovacovak
20. nov 2021

My ho nechávame 1 maximálne 2 dni. Je to predsalen kuracie mäso

elizabet173
20. nov 2021

ja keď kúpim, naporcujem, nechám si v chladničke len to, čo spotrebujem v ten deň alebo na druhý, potom vytiahnem vždy pred tým, ako budem potrebovať., Môžeš zamraziť menšie porcie, aj keď vás je viac, rozmrazia sa rýchlejšie

roja01
20. nov 2021

Ja to praktizujem tak, ze vsetko varene a drzane v chladnicke sa musi najneskor na 3.den skonzumovat. Surove maso treba na 2. den spotrebovat. Ak to tak nemozem urobit, tak maso napacujem marinadou alebo len solou, ciernym korenim, cesnakom a trochou oleja. Vtedy vydrzi o den dlhsie. Inak len do mraznicky.....

jaja20
20. nov 2021

Kuracina zvykne rýchlo osliznúť a začať zapáchať,takže v originál obale v chladničke max. do druhého dňa a potom z neho varím,inak hneď do mraziaka.

autor
20. nov 2021

@jaja20 ďakujem. Keď uvarím na druhý deň , dokedy je také varené mäso dobre?

elizabet173
20. nov 2021

podľa toho, o aké jedlo ide, najlepšie je čerstvé, ale napr. sote, perkelt aj na druhý deň, na tretí by som to nejedla, už len preto, že nemienim jesť stále to isté a najmä preto, že kuracie mäso je rýchlo hotové, tak máš najlepšie urobiť si vždy čerstvé

jaja20
20. nov 2021

Tak ,ako píše elizabat173,tiež varím na max. 2 dni,potom nám to už nechutí. Ale keď si to hotové jedlo zmrazíš,tak vydrží aj 3 mesiace.

elizabet173
20. nov 2021

@jaja20 sorry, odpovedala som za teba

konikkon
20. nov 2021

Keď ho vyberies z tej dózy, treba ho nastoliť a dat do nálevu. Nasolene ti vydrží ďalšie 3 dni. Soľou sa mäso konzervuje a zabraňuje sa kazeniu.