Ako má vyzerať jedálny lístok 6 mesačného dieťaťa?

iwiny85
13. mar 2012

iwiny85 Ahojte maminy, zaujímalo by ma koľko krát za deň ma papať 6 mesačné dieťatko? Koľko krát mlieko a koľko príkrm. Môj syn ma pol roka, papáme príkrmy od polovice 5 mesiaca. Náš jedálniček je nasledovný: ráno vypije mliečko 210ml, potom za 3 hodiny papa presnidávku, potom zeleninový, alebo mäsový príkrm, potom o tri hodiny znova mliečko a večer spapá kašu. Medzi tým pije čajík. Váži 9kg, lekárka mi povedala, že je príliš veľký, že mu mám dať menej papať, že ho prekrmujem... zaujíma ma váš názor, ďakujem.

sophieeee
25. dec 2015

@ichbinich ahoj môže sa opýtať koľko vazil tvoj syn ked mu napisali nadvahu? Nam totižto tiez povedala pediatricka ze sme prekrmovane a to plne kojime a mame 9,8 kg a 6m..ale mne to príde hlúposť lebo dcéra je od narodenia ťažká a velka

s_d
4. feb 2016

@iwiny85 My už máme takmer 10kg a teraz 14.2 budeme mať len pol roka. A papá tak priemerne, ráno mlliecko, neskor dáke ovocie albeo presnidávka, obed, kaša , a večer pred spaním ešte mliečko. Doktorka nevravela nič, iba že má váhu aj na roozdávanie,ale že má papat kolko potrebuje lebo je vo vývoji.

petulda333
25. apr 2016

Aku kasu robite detickam?a ako urobit detsku krupicu ak kravskr mlieko nesmie maly papat?dakujem

katren3
4. aug 2016

@iwiny85 no my sme s prikrmom len zacali a to uz bude mat 6mrsiacov cize len cez obed mrkva. A to uz vazi 10kg a nelamem si tym hlavu. Chuti mu zatial mliecko a aj prospieva tak ako by mal. Deti vedia kolko chcu a to aj vyzaduju.

bekrys
5. dec 2017

@iwiny85 ahoj zdravim.cetla jsem tvoji otazku a chtela bych se te zeptat na par veci,jak si je poresila,pokud nevadi.ve svem prispevku pises ze dopoledne dostava ovocny prikrm a to si ho jeste pak dokrmovala mlikem nebo uz ne ?a ta kase tu davas po lzickach nebo do flasticky ?

denysska6
2. okt 2020

Žienky čítam vaše komentáre a v tichu Závidím, môj syn má 6 mesiacov a prikrmujem ho asi tak 3krat denne plus kojenie, no v noci je stále hore úplne nepravidelne niekedy každú pol hodku až hodku no najčastejšie v 2hodinovych intervaloch, ukludni sa po veeeelmi dlhom hojšani na rukách poprípade len na prsníku, nevieme co si počať a kde je chyba, no začínam mať pocit ze sa mi robí cim ďalej tým menej mlieka z tohto režimu. A to už mal cca pred 2 mesiacmi režim že sa v noci budil len raz. Neviete mi poradiť co robiť poprípade ako zistiť ci mam dobre mlieko a ci ho je dosť pre malého?

andreatimea
25. mar 2021

Mojej bude6mes je kojená každé tri hodiny a od 5mes jej skúšam po trošku čo príde mrkva Batát kasicka banán brokolica a zisťujeme čo nám chutí čo zas nie