Ako na kysnutý tvarohový závin, aby nepraskol?

paradoxy
27. dec 2015

Ahojte, poradte prosim, ako na kysnuty tvarohovy zavin, aby mi nepraskol? Velmi rada peciem zaviny, mam vyborny recept na cesto, ale v poslednom case mi vzdy pri peceni praskne :( Tak velmi sa snazim! O to viac som sklamana, ked nazriem do rury a po chvili je cely prasknuty, vypluty, pol plnky vonku... Chuti famozne aj tak, ale mrzi ma ze mi popraska. Je na to nejaky trik, ci robim nieco zle? Dakujem ;) !

kitty88
27. dec 2015

Kysnuty tvarohovy som sice neskusala, ale ked napr. robim z listkoveho cesta, tak vzdy si do tej tvarohovej plnky dam kusok struhanky, nech nie je taka mokra a aj cesto predtym, ako nan rozotriem plnku, posypem trochou struhanky, vsiakne to tu vlhkost z tvarohu a zavin nepraska, tak myslim, ze rovnako by to mohlo fungovat aj pri kysnutom ceste, vacsinou tie zaviny zvyknu praskat prave kvoli vlhkej plnke.

ena70
27. dec 2015

@paradoxy a nedavas privela plnky? mne starka vravela ze ak trochu praskne cesto, ze to neva, to je znak ze je dobry 🙂.... a mozem poprosit o receptik na cesto?? rada by som urobila orechovník alebo makovník a starku uz nemam, a akosi neviem najst taky recept ktory by sa mi pacil.... a aj ta plnka orechova...co tam davas vsetko?? ja moc na pecenie nie som, preto sa pytam :D
dakujeem...

staronova
27. dec 2015

ja do tvarohu pridávam trocha krupice, podla mojej svokry, ktorá robila neskutočne dobré záviny. Inak baby ak chcete super recept na závin s orechmi a makom, tak jedine bratislavské cesto.....a to som už teda závinov napiekla

ena70
27. dec 2015

@staronova mozes mi poslat receptík do IP? ja som este zaviny nepiekla, tak uvitam kazdu osvedcenu pomoc :D

staronova
27. dec 2015

napíšem.....

ena70
27. dec 2015

@staronova vopred veeeľmi pekne dakujeem 😉

juliajulieta
27. dec 2015

Zienky,moja budúca svokra dáva do zavinou makovych alebo kakaových praskovy cukor a vobec jej nepraskaju...preto že cukor sa topí a vrie to v nom pri pečeni tak to že vraj praská..neviem vyskúšajte ale od kedy jej kolegyna poradila tak stale tak pecie a nepraskaju jej kolaciky...s priateľom sme sa zhodli,že aj tak su najlepsie prasknuté,vytecene a rozbabrane 😀

paradoxy
autor
28. dec 2015

Dakujem za rady. Ano, davam vela plnky, tak to mame radi 🙂 hlavne ked jej tolko vytecie 😀 Skusim tu struhanku, praskovy cukor a krupicu, budem experimentovat 😉
Cesto robievam toto: 600g polohrubej muky, 250-300ml mlieka, 1 vajce, 150ml olej, 30g drozdia (to davam od oka 🙂 ), 5 PL cukru, stipka soli, citronova kora (pouzivam susenu).

Plnky robim uplne od oka, nevazim to. najcastejsie robim kakaovu - rozmiesam v kakau cukor a skrob, zalejem to mliekom aby mi vznikla husta hmota, pridam trochu dzemu (aky mam otvoreny) a plnim. Tvarohovu robim tak, ze rozmiesam 2 vajcia s cukrom (tiez od oka), pridam tvaroh (pouzivam z lidlu ten v malych kyblikoch, ten je uzasnyy 🙂 ), pokvapkam citronovu stavou (da tomu smrnc), pridam hrozienka a plnim. Pravda, krystalovy davam, nie praskovy, ale vyskusam, co spravi zmena 😉

mamka_danka
28. dec 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

dakujem aj ja za rady lebo vzdy sa mi tiez popraska