Ako ozdobiť koláč v tvare macka?

ricky
26. nov 2007

Ahojte, poradi mi niekto? kupil asom si silikonovu formu na pečenie v tvare macka, ked sa kolacik upecie a vyklopi, tak je z toho pekny maco, len neviem ako ho ozdobit, aby nezmyzli obrysy..ked na to nalejem polevu, tak z toho ostane len jedna buchta z torej trcia usi..neviete poradit? dikes 🙂

vavka33
26. nov 2007

Ricky,ja mam tiez tu formu a tiez som piekla macka a aj som ho tak vyzdobila podla tych obrysov.Dala som tam ocka,nostek a pusinku,pomahala som si lentilkami,kremom a kokosom.proste tie obrysy som robila tym kremom.

veronika13
26. nov 2007

sprav si polevu z bielkov ako na zdobenie perníkov (140g praškového cukru, 1 bielko, môže kvapnúť pár kvapiek citronovej šťavy-šľahať asi 15 minút) a pekne keď ti poleva zaschne urob obrysy. Do rožku igelitového sáčku odstrihni dierku, najskôr radšej menšiu, naplň a pusti fantáziu 😉

ricky
autor
26. nov 2007

vdaka vyskusam🙂snad sa podari🙂

veronikap
26. nov 2007

ricky aj ja som už raz piekla macka a snažila som sa tie obrysy nejako dodržať.. nevravím, že to bolo ako z cukrárne, ale podobalo sa to na macíka 😀 kuk do môjho albumu, tak je tá foto 😝

zuz11
26. nov 2007

ja som ho obliala cokoladovou polevou a obrys sa zachovala dozdobila som to lentilkami 😀 vsetci spoznali co to je, ani odfotit som nestihla 😀