Ako predísť zrazeniu krému s vajíčkami?

lenka2691
5. sep 2019

Ahojte, zajtra sa chystám robiť dcérke tortu na jej prvé narodeniny, takže chcem, aby bola TOP 🙂 Problém je ale v tom, že keď som už predtým robila túto tortu, plnka sa mi vždy zrazila, no ani nie od masla ale už pri varení plnky, akoby sa z vajíčok stávala "praženica". Recept mám takýto: 5 vajec, 2 lyžice hrubej múky, 3 lyžice kakaa, 250g práš. cukru, 250g masla. Vajcia, múku, kakao a práš. cukor uvaríme nad parou, do vychladnutého krému pridáme maslo. Poradíte mi ako tomu predísť, prípadne opraviť, ak sa mi to stane aj zajtra? Ďakujem vopred za rady.

tumira
5. sep 2019

skus vybrat vajicka z chladnicky o nieco skor ako ich budes pouzivat, aby neboli take studene to je prva vec ale druha vec je, ze nechapem ako by sa mal z tychto ingredienci urobit krem, podla mna by maslo malo ist uz normalne na zaciatku, prave kvoli tomu aby sa vajicky neuvarili ale pekne to rozmiesasa spolu s cukrom potom a potom pridas muku a kakao

lenka2691
autor
5. sep 2019

@tumira ďakujem za radu, skúsim ešte nejaké recepty na krém pogoogliť 🙂

vroni
5. sep 2019

Dávaš tu zmes rovno nad paru? Lebo vtedy sa vajcia uvaria. Začni slahat nad vlažnou vodou, síce to trvá o pár minút dlhšie, ale nezrazi sa to.

lenka2691
autor
5. sep 2019

@vroni ano dávala som to rovno nad paru a ako dlho sa to ma vlastne slahat?

vroni
5. sep 2019

@lenka2691, kým ti ta zmes nezhustne. Ale keď dáš skoro čisté vajíčka nad horúcu paru, máš hneď sladkú praženicu a to už nerozslahas...

pralinka86
5. sep 2019

A nechces niečo ine skúsiť? Mascarpone alebo tvarohovy.. je to jednoduchsie a pre mna aspoň menej riskantne
http://www.pradobroty.cz/2013/05/baby-dort-ke-s...
http://www.pradobroty.cz/2013/09/misa-dort.html...

sisulia
5. sep 2019

Joj vajicka nie hned nad paru, ved to je jasne, ze sa ti hned uvaria a uz potom s tym nic nespravis, uz ich nezmiesas s ostatnymi vecami, takze pekne nad vlaznou vodou zacat spolu s ostatnym aby sa ti tam pekne vajicka rozmiesali

lenka2691
autor
5. sep 2019

@pralinka86 určite sa na to pozriem 🙂 ďakujem

lenka2691
autor
5. sep 2019

@sisulia priznám sa že varenie mi ide lepšie ako pečenie, v tom nemám žiadne skúsenosti....mali by tie recepty písať presnejšie, odkiaľ to mám vedieť? 🙈😂

mimka11111
5. sep 2019

@lenka2691 jedna dávka krému: 3dcl mlieko,1 žĺtok, 1Pl hladkej múky.....toto všetko rozmiesas,aby si nemala hrudky a uvaris krém nad parou do hladka....krém necháš pri izbovej teplote vychladnúť .....zvlášť vymiesas 25dkg práš.cukru,25dkg masla a 1Pl kakaa,alebo si môžeš dať aj 2PL /maslo musí mať rovnakú izbovú teplotu,ako krém,ktorý si uvarila nad parou/....keď budeš mať vymiesanu aj maslovú plnku, pridas do nej aj krém,ktorý si uvarila nad parou a všetko riadne vymiesas....

0silvia0
5. sep 2019

@lenka2691 v živote som nepočula o takomto mnohovajcovom kréme. Vždy som sa stretla len s krémom s jedným žĺtkom ako píše @mimka11111 . Ja napríklad veľmi málo pečiem plnkové koláče, pre mňa je to ťažké a nemám to rada, ale občas sa hecnem, ale takýto 5-vajcový krém som ešte v žiadnom recepte nestretla😎

vroni
5. sep 2019

@0silvia0, do torty je to bežný krém, je ho veľa, ale na poschovu tortu akurát.

0silvia0
5. sep 2019

@vroni no ja nie som veľmi na torty, tak asi preto som sa s tým nestretla... a to pečiem často, minimálne raz do týždňa, ale nie torty a krémové zákusky.

lilitela
5. sep 2019

ja robievam iba take "lahke" recepty, uvaris puding, klasicky, a po vychladnuti zmiesas s maslom izbovej teploty, podla mna je to tiez fajn, prip. dochutis (kakao, a tak)

lenka2691
autor
5. sep 2019

ďakujem krásne baby, zajtra sa ozvem či sa podarilo :D

lenka2691
autor
6. sep 2019

Tak baby, torta he hotová, krém sa mi nezrazil 🙂 ďakujem krásne za rady. Dúfam že bude zajtra na oslave chutit. Neviem či sa mi podarí pridať sem foto. Dobru noc 😍

lenka2691
autor
10. sep 2019