Ako prejsť z umelého mlieka na kravské?

zaira301
27. jún 2013

Ahoj, môj synček za dva mesiace 2 roky a chcem už prejsť z umelého mlieka na kravské, pretože finančne mi to nevychádza, a aj tak mu už dávno varím krupičnú kašu z kravského mlieka, takže myslím, že na kravské mlieko už je pripravený....len nechce mi ho piť, umelé mlieko vypije, aj keď nie moc, iba ráno 160 ml a večer tiež toľko.... dokáže to rozoznať.... Nechcem úplne mu prestávať dávať mlieko, takže stále mu dávam umelé, aj keď vždy mu dám najprv kravské a keď to nechce tak mu zarobím umelé...ale neviem, či nerobím chybu, kamarátka mi hovorila, že keď nechce piť to kravské, nemám mu dať v zápätí to umelé, lebo vie, že vždy dostane to umelé...a zvláštne je, že kašu mi zje z kravského mlieka ...Mám pochyby, či mi bude niekedy to kravské vôbec piť....poradíte ako na to? Ďakujem

brumka
27. jún 2013

ja som dcerke miesala umele s kravskym, vzdy som zvadcovala pomer, no raz ma pri tom nacapala 2 rocna a uz odvtedy ziadne mlieko nechce, ci by vypila umele neviem ale proste od 2r sa stopla s mliekom, ani kakao ani krupicu nic nevypije ale nezufam je zdravaa vysoka, ved si da daky syr ci maslo alebo su ine potraviny kde sa nachadza to co v mlieku

steffi123
27. jún 2013

Čau,ja tiež mám taký istý problém,ale zatiaľ to neriešim nejak zvlášť. Ja dávam Nutrilon 3 a myslím si, že ak budem dávať o dva mesiace Nutrilon 4, tak toto mliečko už je príprava na kravske, tak možno vtedy už nebude pociťovať ten rozdiel medzi nimi.

kristofka
27. jún 2013

Pridaj do umeleho kravske. Najprv mozno menej ako tretinu. Uvidis ako zareaguje. Potom niekolko dni tretinu. Nasledne to skus pol na pol, ale zas par dni. No a potom prehod pomer kravske 2/3 a 1/3 umeleho. Skusaj zas par dni a potom vyskusaj uz len kravske. Nam to pomohlo a bolo to bez kriku....

nikolet_89
27. jún 2013

ahoj ja som malej zacala davat kravske uz davno asi ked mala cca 10 mesiacov...ale stale davam aj UM kupujem z DM-ky Baby love vyde cca 5 eur 600g coz je znesitelna cena si myslim vyskusaj....a kravske jej davam na noc, vzdy jej spravim kakao chuti jej

sante81
27. jún 2013

zarob normálnu dávku ako dávas, ale len 2/3 daj Um a zbytok dolej krabicové. daj vypit, potom postupne znizuj dávku na 1/3 Um a zbytok krabicové, ja som takto naučila syna, do 2 a pol roka mi pil sunar, v noci aj 3- 4 flase, uz to bolo vela a len o zvyku a takto sme bez problemov presli na kravské. u mladsej som tak urobila po roku,

carodejnica
27. jún 2013

Tak nedávaj žiadne, keď mu nechutí. 🙂
Pokiaľ papá dosť mliečnych výrobkov - jogurty, syry, a varíš mu z mlieka, malo by to stačiť. Ja som dcéru dojčila do 34 mesiacov, potom som prestala a žiadne mlieko nepije, tiež len mliečne výrobky, výnimočne kakao - ale nerobím z toho nejakú vedu, žiadny cicavec v prírode nepije mlieko po odstavení. Mlieko je len potravina ako každá iná.

1234lubka
27. jún 2013

skus susene kravske, stoji menej ako susene umele....mojej kmotre maly zvracal z kravskeho obycajneho ale zo suseneho mu nic nieje..myslim stoji okolo 3 eur sacok, neviem ako je to s chutou ale za pokus to stoji 🙂

mata95
27. jún 2013

dcera mala od narodenia reflux, mohla papať len nutrilon Ar-ko, ked mala pol roka vyskušala som obyčajne krabicove mlieko a zazrakom malej nebolo nič, žiadny refux,žiadne zvracanie, a odvtedy už len to,mala ma teraz 2,5 roka je zdrava , pije mlieko s lyžičkou cukru....