Ako pripraviť tvaroh pre 8 mesačné dieťa?

mataaa1988
27. jún 2017

Ahojte,začínam malému dávať tvaroh a chcem sa opýtať, ako mu ho mám dávať. Či sa s niečím vymiešava, alebo nejaké ovocie pridať. Vopred ďakujem za rady ;)

natalka13
28. jún 2017

@marlenka222 ty si asi nikdy nebola v mliekarni a nevidela ako sa robi tvaroh?
3mesiace v obchode😀
šme še pobavili

@mataaa1988 s tavrohom troska pockaj ale ak ho ochutna aj teraz s malinami ci jahodami nic sa nestane.

marlenka222
28. jún 2017

@natalka13 ty si asi nikdy nenakupovala v jednote alebo podobnych supermarketoch a mala moznost navstivit firmu kt. Robi rozvoz. Ale kazdy nevidel nieco. Ak by sme vsetko videli, nejedli by sme ani suche rozky. To mas obcas totalne jedno ci ma nieco trvanlivost mesiac alebo 2 tyzdne ked sa to vozi nechladene v teple alebo naopak mrazene v zime. Vid ruske vajcia salaty a podobne pred datumom spotreby zelene a pokazene. Takze pochybujem ze sa niekto vobec stara o stravu pre nebodaj deti v takomto velkomnozstve. Ozaj lepsie je ako pise pani kt. Si prezentuje vlastnu tvorbu, je lepsie kupit na jarmokoch, trhoch a u malododavatelov.

natalka13
28. jún 2017

@marlenka222 lenze kazdy nema moznost nakupovat u malovyrobcov a ruku na srdce o cistote tam vela nepoculi. Mala som moznost zopar navstivit.
Bohuzial potraviny mame ake mame zato si nemusela na lorelu tak vyletiet. nemala si dovod iba zato ze ma rada tvaroh.

marlenka222
28. jún 2017

@natalka13 pozri vyletiet som nevyletela ale zarazilo ma ze dospela zena (ktora si vybera co bude jest a v akej kvalite) povie v teme tvaroh pre 8 mesacneho ja papam tvaroh aj s ovocim a chuti mi. Ma lorela 8 mesiacov? Pomohlo to nejak mamicke drobca?

candii
28. jún 2017

Tvaroh az po roku pretoze zatazuje oblicky

lorela
29. jún 2017

@natalka13 Ďakujem 🙂.

adriannasvk
29. jún 2017

S tvarohom urcite este pockaj,je dost tazky pre 8 mes.dietatko...zacat by si mala az po roku a pomalicky,najskor skus kupit tie detske tvarohy s jogurtom napr...mojim detom chuti Matylda🙂

natalka13
29. jún 2017

@marlenka222 mila moja, ale ved ona odpovedala TEBE ohladom toho ze jej chuti tvaroh z ovocim😅

lorela
29. jún 2017

@marlenka222 Vyprosím si, aby si ma titulovala "chudákom". Keďže sa neznížim na tvoju úroveň vystupovania, využijem možnosť nahlásenia adminovi.

Mamičke - autorke úvodného príspevku som napísala hneď vo svojej prvej reakcii odpoveď a názor na jej otázku. V ďalších mojich reakciách som diskutovala s ostatnými prispievateľkami.

A reagovala som aj na tvoj príspevok približného znenia: "KTO by jedol čistý tvaroh, neochutený, neosladený, CHUTÍ??? A nedávaš dieťaťu čo TEBE nechutí" atď.
Ja som na teba reagovala, že "mne čistý tvaroh s ovocím veľmi chutí".
Veď si napísala presne to, za čo mňa atakuješ!

marlenka222
29. jún 2017

@lorela Pokial ti nenadavam do neviem akych skaredych, tipujem ze chudaka si admin ani nevsimne 😀 ale nech sa paci

marlenka222
29. jún 2017

@lorela ked uz sa neznizis na moju uroven... A nevies inak rady. Napisala som to zo strany rady mamicke a nie tebe. Ked sa ta to dotklo, hlavne cast kde spominam kvalitu a tvoje vystupovanie ohladom 1 znacky miestneho tvarohu co znamena reklama, asi som narazila niekde na odtlak. Dalsia vec, ked uz chces nahlasovat, aj reklama sem.nepatri. tak nahlas aj seba 😘

lorela
29. jún 2017

@marlenka222
1. Tipuješ zle.
2. Tá údajná reklama je len v tvojej hlave. "Rodinná farma" totiž neznamená, že sa jedná o moju vlastnú farmu, resp. farmu mojej rodiny, ale o farmu, ktorej sa venuje celá jedna rodina (viac generácií spolu), proste "rodinná farma".

mataaa1988
autor
29. jún 2017

@marlenka222
@lorela
Baby nehádajte sa... banujem, že som vôbec túto diskusiu zakladala :( :( :(

veto
29. jún 2017

@mataaa1988
Nám na kurze o prikrmovaní detí povedala doktorka, že tvaroh až po 10m. Primiešať napr. do bieleho jogurtu, s ovocím alebo ovocnou výživou alebo potom do nátierok tiež primiešať jogurt a kus tvarohu. Alebo časom do nejakej zeleniny či k cestovinám (cestoviny s hráškom a tvarom s trochu lučiny alebo syra).
Osobne k tomu vyššiemu obsahu bielkovín mám asi taký názor, že síce to pravda je, ale že to je rovnaké ako s kravským mliekom. Neodporúča sa kvôli bielkovinám minimálne do roka ani na varenie - (zaťažovanie obličiek a horšie stráviteľné ) ale WHO celosvetovo odporúča kravské mlieko od 6m. Samozrejme za poslednú dekádu je to doslova hriech dať dieťatku kravské mlieko a trh s umelým mliekom či rastlinnými mliekami prekvitá ako nikdy v histórii. Takže je otázka, kto za čo a kde lobuje 🙂
PS: Som okrem iného vyučený kuchár a vyštudovaný potravinár.

marlenka222
29. jún 2017

@lorela aha dokonca a je to tu. Mas pravdu doteraz som tipovala ale odteraz jasne ze farma " mojej rodiny" este aj s presnym nazvom miesta kde sa nachadza v minulom prispevku. K eby nahodou niekto zabludil si kupit vyrobky. Nieeee tu nejde o reklamu tu ide cisto o uprednostnovanie vyrobkov 1 firmy- rodinnej- tvojej, ktoru si zverejnila. Toto sa vola prosim ta teda ako? Ked na verejnom fore vyhlasis ze najlepsi tvaroh ma tvoja rodinna firma, urcis miesto, kde sa nachadza a pomaly vypises co produkuju?

marlenka222
29. jún 2017

@mataaa1988 vies proste clvek v dobrej mienke pomoct sa dostane kam nechce. Hlavne ze je odsudeny lebo povedal to co sa niekomu.nepaci. nejde o to co ty si chcela riesit ale o to ze niekto juuust bude vychvalovat a robit si reklamu. Neznasam takyto hnusny svet ked na detoch idu zarabat....lebo moja firma to robi najlepsie.... V com to tebe pomoze?

lorela
29. jún 2017

@marlenka222 Prečítaj si ešte raz pozorne a pomaly vetu, z ktorej vyvodzuješ úplný nezmysel:

..."k tomu tvarohu - väčšina nášho skonzumovaného pochádza z rodinnej farmy pod Volovskými vrchmi alebo z iných fariem, ktorých produkty sú dostupné v rôznych tržniciach."

A ten "presný názov miesta" má rozlohu cca 1330 km2.

ukulela
29. jún 2017

ad. kauza tvaroh: mliekomat (budka, kde ti nacura do flase kravske mlieko surove) je pomaly v kazdom druhom meste. kupim 2 litre, postavim do spajzy do hrnca a o 2 dni mam domaci tvaroh ako lusk. (samozrejme so zahriatim) - nepotrebujem ani na rodinnu farmu zajst 🙂

natalka13
29. jún 2017

@marlenka222 fakt si vsetko, naco chces reagovat , poriadne a pomaly precitaj aj viackrat. Vyhnes sa trapasom.

marlenka222
29. jún 2017

@natalka13 pochybujem ze je trapas reakcia na to ze niekto napise PRESNE odkial berie SVOJE oblubene. Ak si hodis do vyhladavaca pre znalych volovske vrchy, farma, krasne ta to k nim zavedie. Ale to len tak na okraj... Takze...

lorela
29. jún 2017

Skúsila som, Google ich vyhľadal niekoľko desiatok, skončila som pri farme pod Volovskými vrchmi s poradovým číslom 17. Ďalej sa mi už počítať nechce.
A "rodinná" medzi nimi nie je, nemajú reklamu v médiách 🙂.

marlenka222
29. jún 2017

@lorela ved staci ze im ju spravis ty 😀

natalka13
29. jún 2017

@marlenka222 ty si fakt paranoidna, tak mne hodil ujo gugl iba farmy s ubytovanim, jedna stranka ich mala 17ks.
Lorela mozno napise ktoru myslela.r Aj ked z Bratislavy si po mlieko nezbehnem.