Ako pripraviť krupicovú kašu a ryžu z umelého mlieka?

donduska
3. jan 2012

Ahojte mamicky. Viete mi niekto poradit, ako pripravit krupicovu kasu a mliecnu ryzu z umeleho mlieka, kedze uz nekojim? Dakujem.

anicka1981
3. jan 2012

ahoj, ja robim zatial ryzovu, maleho este len na lepok ucim,,, dam varit ryzu( premytu) do hrnca do vody, uvarim do meka, necham postat vo zvysnej vode, do druheho hrnca dam varit pokrajane ocistene jablka, hrusky , marhule, bez supky, kostky, jadierka, uvarim do makucka tiez, ked treba ryzu zilat tak zlejem, ked nie tak nie, rozmixujem, pridam jablcka( hrusku, baban, marhulu) rozmixujem, ked je prilis husta, dolejem vodu v ktorej sa varili jablcka, potom, ked je kasa pechlasnuta priadm 3 odmerky miecka a rozmixujuem,, a davame papat, malemu chuti, ja som kupovala nutrilon kase, ale takto viem co do toho davam

jedno jablcko je na 1 porciu, 140 ml suchej ryze je na cca 3porcie (moj mapol roka) , najlepsie je si vsetko predvarit tak by bolo vsetko uvarene pol hodiny pred tym ako male chce jest, stihne to vsetko prechladnut, potom uz len zmiesas a rozmixujes pridas mliecko a mozete papat, asponmne sa tak osvedcilo 😉

vierkasteffi
3. jan 2012

myslis tie instantne od určiteho mesiaca? Ak tie tak najprv zarobit UM do mlieka a potom do toho prisypávaš kašu na potrebnu hustotu taku nie velmi tuhu lebo ked to postojí tak to ešte stuhne a potrebujes este poradit napis IP 😉

nufficek
4. jún 2013

Ahoj, vidim se uz si tuto otazku pisala davno, ale ako si to vtedy vyriesila? Dakujem