Ako pripraviť Pstruhy na štedrú večeru?

elise
21. dec 2009

hľadala som recepty na pstruhov ale našla som len lososa. na štedrý den by sme chceli robiť pstruhov poradte prosím nejaký dobrý slávnostný recept na prípravu pstruhov. dakujem 😉

beruska2x
21. dec 2009

posolit a pokminovat, nakapat citronem (vse lehce z venku i vevnitr), chvilku nechat odlezet a pak pod poklickou na panvi pect na masle z kazde strany cca 12 minut...
podle velikosti... delam to docela casto i doma i venku na grilu fakt mnamka...
u prstuha je v jednoduchosti krasa 😉

elise
autor
21. dec 2009

dakujem beruska 😉

henikav1
21. dec 2009

aj my budeme robit pstruhy, tiez zvyknem len posolit a opiect na masle, pripadne pridam par kvapiek vina a citron. Pstruhy su fantasticke, netreba tam toho priliz vela pridavat

beruska2x
21. dec 2009

mekdo ho jeste obali lehce v hladke mouce, udela to takovou krustu malinko ale ja to moc rada nemam a myslim ze je to lepsi bez toho 😉

povuma
21. dec 2009

ja robim obalene v muke, do ktorej som primiešala trochu mletej sladkej papriky, predtym posolím a tak opekam na masle 😵

elise
autor
21. dec 2009

dakujem za tipy 😉 a kedy je pstruh hotový?

beruska2x
21. dec 2009

kdyz ma bile oko jinak do nej pichni treba vidlickou aby se "rozpadal" 😉

elise
autor
21. dec 2009

a čo k tomu podávať? zemiaky, hranolky? alebo kašu? šalát?

beruska2x
21. dec 2009

no s hranolky mi to prijde suche ja bych dala bud brambor nebo salat to je takovy tradicni, zase ale jestli chces dat i prckovi tak deti maji radi kasi 😉 to uz zalezio na vas....

elise
autor
21. dec 2009

beruska ja by som to chcela dať aj malému a pstruhy sme dostali ešte som ich nikdy nerobila, dakujem za rady vyskúšam dufam že budú chutiť 😉

mima1
2. jan 2010

sice uz je po vianociach ale ja ich robim aj ked niesu vianoce. davam teda sol kmin cervenu papriku. dam to do misky z janskeho skla dovnutra dam este maslo a tiez na vrch podlejem trosku s vodom zakryjem a sup do truby. peciem asi 20minut. nakoniec to pokvapkam citronom.