Ako pripravujete pokrmy z pohánky?

zade
29. mar 2008

Ako pripravujete pokrmy z pohanky?
Pocula som, ze je vynikajuca na kasicky aj ako zavarka do polievociek, ale ja vobec neviem ako sa pripravuje.
vdaka

s.arik
13. okt 2008

holky,
můžu vám s klidem říct, že mi vařená pohanka nikdy nechutnala, a to mi ji kdysi chlap nutil na X způsobů....ale ta syrová namočená s jablíčkem a medem mi chutná.....dětem by to myslím taky šmakovalo.

radko,
chápu tvé rozhořčení, VKZ je moc dobré jídlo🙂
ale já taky hřeším, mlsám, např. kvanta čokolád - a přesto to malé nedávám, dokud mám její stravu ve svých rukách, usiluju o kvalitu. na sladké, slané, smažené, knedlíky, maso má času dost. čím déle se malé dítě drží na zdravých potravinách, tím lépe, si myslím já.

radka.m.
13. okt 2008

já jsem taky nikde nenapsala,že dávám kvz malému!!!ale mám dost staré děti na to,aby si k obědu to vkz mohli dát,až budete mít stejně staré děti,tak tomu taky nezabráníte,aby si to kvz nedali.

lu777
13. okt 2008

tak docitam a nejak nechapu proc a jak se sem dostalo knedlo zelo vepro? 😀

jinak ja rada zdrave jidlo, ale taky jsem rada, kdyz je to jedle... a pohanka mi jede! jen je potreba to proste udelat tak, aby byla chutna - viz zapecena pohanka nebo zdravejsi varianta jak pise Sarik syrova, s medem, jablkem apod. 😵

jo, mam kamarady vegany, nejak mi nebylo jasne co ji, ja sama jim maso jen obcas, ale mleko a nejake syry mivam, tak jsem si rikala co vlastne porad jedi.. a je pak zajimave, kdyz jsem u nich stravila par dni v kuse a jedla s nimi a fakt mi 99 procent vseho chutnalo 🙂 🙂 takze ono to fakt je o tom, umet to ochutit a zkombinovat....

jinak fakt diky za recept na zapecenou pohanku, muj muz je fakt gurman a chodil si pridavat ! 😅 😅

co se tyka stravy, tak jsem nedavno byla u homeopatky, dela i reflexni terapii a dalsi veci a povidaly jsme si o strave a myslim, ze ma pravdu, kdyz mi rekla: Nejdriv je Psychika. Pak Strava. Pak dalsi veci. Jidlo je moc dulezity, ale hlavni je psychika, vztahy v rodine, spokojenost v praci....

tim ovsem nijak neshazuju zdravou vyzivu, jsem sto pro za, jsou ruzne, nekdy i protichudne smery, ale je fakt, ze zdravi je asi hlavne o psychice... je to ovsem propojene, hodne spatne jidlo otravi i psychiku.. ja treba, kdyz jsem nemocna, tak mam casto chut na veci, ktere jinak nejim (bramburky, salam, takove ty nejhorsi susenky, no fakt des bes, nekdy me drzi jen to, ze nejsem ochotna v tom stavu se plouzit do samosky)..

vrele doporucuju knizku Vyziva pro matku Zemi, je tam rozebrano vyborne mnoho veci, autor neni zadny fanatik, je to myslim puvodne doktor, co se zacal hodne venovat vyzive..
je obcas dobre se na nektere veci podivat, i kdyby je clovek nepraktikoval ted, tak treba pozdeji se to muze hodit... a uz jen jako trenink mysli, aby zustala otevrena... nekdy s udivem clovek zjisti, ze veci funguji, i kdyz se delaji uplne jinak (viz muj vikend u veganu, to byl naraz do hlavy, dodneska vzpominam na podvecerni doslova zranici s mnoha druhy zeleniny, vyborna susena rajcata, vinne listy s ryzi, kasi ze sojoveho mleka s kakakovymi boby, no proste ted uz je mi jasne, ze fakt zdrava strava nemusi byt nejaky asketismus! 😅 😅

s.arik
13. okt 2008

lu777, a to já jsem asketa! 😀 míchám jen 2-3 věci vždycky,,,a to snad jen tu pohanku s něčím, neb samotná mi nechutná. jinak 80% mého jídelníčku jsou separované kousky - ráno dvě jablka, svačina 3 banány, oběd kilo hrozna 😀 😀 😀 😀 ale to jsem mimo téma...

pohanku jsem si před 5 minutami rozmixovala s česnekem, je to božská pomazánka.

lu777
14. okt 2008

😅 😅
ja jsem taky takovy napul separatista, rozhodne toho micham min nez je obvykle, bych rekla...

rekla bych ale, ze plno lidi je o mnoho vybiravejsich a kdyz vidi prave ty jednoduche kombinace, tak nesni nic zdraveho, protoze kdyz to neni dobre, tak se prece "nebudou trapit"... hele ja jednou byla v nejake vegetar. restauraci a jidlo bylo silene zdrave, same rostlinne nahrazky, na menu vysvetlene kolik je kde mineralu... ale ta chut, bez komentare, byl to blivajz.... ja mam hrozne rada zdrava jidla, ale musi to chutnat a holt nekdo je vybiravejsi (napr. muj muz, ten je fakt gurman v pravem slova smyslu, takze ja kolikrat delam zdravy obed pro sebe a pak nejaky salat plus neco k tomu pro nej nebo neco nezdravejsiho, abysme si taky mohli nekdy dat dohromady veceri)

jinak ale banany, s temi se to pry nema moc prehanet, ted jsem zapomnela uz proc, ale cetla jsem to v nekolika zdrojich, i v pateru Ferdovi....

ja je miluju a hrozny taky, ale hrozny jsou zas pry hrozne strikane (no banany vlastne taky), takze ted jsem malemu koupila bio... jako s nicim to neprehanim, protoze ono v kazde veci je neco nezdraveho, pokud to nemas z vlastni zahradky

ale to jsme fakt mimo tema 😀

listicka20
25. okt 2008

Zdravím všechny, tak jsem dneska vyrobila knedlíky z pohankový mouky a teda... nedá se to jíst 😀 jak tady někdo psal, že to má zvláštní pachuť, tak opravdu má, chutná to jak mletý kamení 😀

jinak souhlas s Lu777 že na prvním místě je psychika. Osvědčuje se mi to čím dál víc.

Dgm, promiň, nepochopila jsem to s tím uzdravováním... To má Radka nemocný děti, nebo co? A z čeho usuzuješ, že kdo má rád vepřo knedlo zelo, tak kromě toho nejí nic zdravýho ani syrovýho? Prdon, že mě to rozlítilo, ale z některých diskusí tady mám už pocit, že na přílišný péči o zdravou výživu je něco nezdravýho

dgm
25. okt 2008

S radkou se znam z jinych diskuzi, kde popisovala nejake trable se svyma detma, uz ani nevim, o jake nemoci konkretne slo... takze to, co jsme si tady psaly, bylo jenom pokracovani rozhovoru z jine diskuze, takze uznavam, ze to nekdo nemusel pochopit ... takze KVZ se dostalo na Pohanku docela nahodou.
Taky dost souhlasim s Lu, ma dobre nazory, nektere bych s chuti podepsala...
Jeste k te pohance, kdyz uz jsem v diskuzi Pohanka, s knedlikama ti neporadim, ja mam zkusenosti s pohankou, a jenom ty nejlepsi, jenom zasyrova...

kohutova
10. nov 2008

ahoj holky neviem kde vy kupujete pohanku,ale kupujem na ukrajine a kilo do stovky sa zmestim.a da sa robit aj na sladko ako ryzovy nakyp.neovladam ceny tu na .ake su vlastne aj gramaz?dajte mi vediet ceny tu na.pa

bubba
10. nov 2008

ja som kupila v tescu organicku pol kila a stala asi okolo 40 sk

graziela
4. feb 2009

Ahojte,
tak aj ja som dnes kupila pohanku, lupanu, hnedu, nemletu...a chcela by som ju pripravit niekedy najblizsie ako nahradu za ryzu a aj malemu na sladko ako kasicku...ako viacere pisete, naozaj ju netreba varit? No, idem asi kukuk nejake recepty na nete...Dufam, ze nam to bude chutit...

pikkumyy
21. feb 2009

holky, diky moc za navod na nevarenou pohanku 🙂 nalozila jsem ji do horky vody a pak jsem ji rozmixovanou pridala malymu do obidku a jeste jsem ze zbytku udelala svacinku s bananem a jablickem - mnam🙂 Priste nalozim vic a udelam nam nejakou dospelou pomazanku.

janniia
20. apr 2013

moze ta hneda pohanka .. len namocena vo vode .. smrdiet jak chemicka tovaren ? .. alebo je nieco zle ... 😢

miku1
20. apr 2013

@janniia Ešte som pohánku nerobila s vodou...takže v tomto ti odpovedať neviem. My robíme pohánku s ryžou ako mliečnu kašu. Miešame to pol na pol a takto nám to chutí - hlavne malej.

janniia
20. apr 2013

@miku1 napises prosim presny postup ? .. varis to rovno s mliekom ? .. mas taku hnedu ? .. dakujem
neviem ci ta moja nechytila nieco .. lebo smrdi ako v celulozke 😒

miku1
20. apr 2013

@janniia Áno, mám tú hnedú pohánku tuším zn. Lagris to bola, čo som naposledy kúpila. Klasicky si premyjem asi 2 veľké lyžice ryže a rovnaké množstvo pohánky, vysypem do hrnca, zalejem mliekom (dávam viac mlieka, nech nie je kaša veľmi hustá, lebo potom malú dusí) a už len nechám variť do mäkka. Nemám to presne odstopované, ale tuším takých 20 - 25 minút to varím. Malá to má rada na večeru, a mne to chutí tiež. Akurát, že si ja na to dám ešte škoricový cukor. Na iný spôsob som ju zatiaľ nerobila.

janniia
20. apr 2013

@miku1 vdaka .. vyskusam 😉

vierka82
20. apr 2013

pohánková kaša je mnáááám 🙂

janniia
21. apr 2013

@miku1 ked ju premijes .. tiez ju tak citit chemicky ?

janniia
21. apr 2013

@vierka82 ako ju robis a z akej pohanky ? .. ako vyzera ta pohanka ?

miku1
21. apr 2013

@janniia Pohánka má takú trošku zvláštnu vôňu, ale že by mi nejak smrdela, tak to ani nie...Tak skús si dať viac ryže a menej pohánky a uvidíš. Nemáš tú pohánku starú?

janniia
22. apr 2013

@miku1 no ved to .. obavam sa ci nechytila nejaku plesen .. asi kupim novu .. a bude to 😉
ale citala som ze ta hneda moze mat zapach "nemocnice" .. tak by to mohlo byt aj tak .. 🙂
vyskusam este rozne recepty .. aby som sa utvrdila aku to ma mat chut a vonu ..
ja len aby nebola pokazena a ja z nej kuchtim ... 😒
inak s tym nemam problem .. a mam rada ine chute ... aj zvlastne .. len nerada pokazene ... 😀

miku1
22. apr 2013

@janniia Radšej ju teda vyhoď. Ja väčšinou kupujem tú hnedú, myslím, že tá je pražená. Mala som už aj svetlú už neviem, aká to presne bola, ale tá hnedá mi chutí viac.

lencika
23. apr 2013

ja pouzivam pohanku do polievky dodava jej taku sladkastu chut a nam tam velmi chuti tak skus

funny92
8. aug 2013

Odporučila by som ti tento jednoduchý receptík z pohánky 🙂 už som ho veľakrát doma robila a pohánkovo-ovocná kaša chutí skvele 🙂 http://dobruchut.azet.sk/recept/1838/pohankovo-...

kolousek21
30. okt 2013

ahoj aj prispejem s mojim receptom .Zelena šošovica uvarená 1šálek apohánka uvarená1 šálek spolu ymiešame pridáme na jemno nakrájanu cibulu a 1paradaj strednu na kocky nakrájanu .Všetko premiešame a dochutíme solou a citronovou štavou.dobru chut

hyta
1. nov 2013

Koľko ľudí, toľko chutí sa vraví.Ja mám pohánku rada. Uvarím si ju vo vode a potom dám zapekať.Na olivoovom oleji opražím cibuľku, žampióny, pridám kápiu/kto chce môže i šunku/, pór. Zmiešam to s vajíčkom, strúhaným syrom a dám zapiecť.Pred dopečení posypem syrom i povrch.Môj manžel najprv nechcel a teraz mu to veľmi chutí.Prílohou je zeleninkový šalát.

bibi2h
20. apr 2014

ahooojte, poradíte mi, či je lepšia biela, alebo hneda pohanka? aky je v nich rozdiel? dik

pifina
21. apr 2014

@bibi2h biela je lupana mechanicky, tmava termicky - to som sa minule dozvedela niekde 😅 - takze biela by mala byt zdravsia a vhodna na klicenie, ale ak ju varis, tak je to asi jedno ...

bibi2h
22. apr 2014

@pifina dakujem pekne, presne toto som sa už aj ja dozvedela 🙂 ale v dvoch rozdielnych článkoch písali, že biela pohánka je kvalitnejšia v druhom hnedá, že má viac živín, tiež som asi viac za bielu, ale to som zistila, až, keď som si kúpila hnedú 😉

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

pohanka sa môže opiecť na panvici .. alebo použiť miesto múky do koláčov ... možností je veľa ale nie sú všetky vhodné pre detičky ... ja mám pohanku veľmi rada a navyše neobsahuje ani lepok takže ju môžu aj ľudia s celiakiou http://akoapreco.com/pohanka-preco-ju-jest/