Ako pripravujete zeleninové šťavy pre vaše deti?

tanja61
5. apr 2008

ahojte chcela by som sa popytat ako pripravujete zeleninove stavy vasim detickam?napr.taku mrkvovu ako s nej dostanete stavu?mozno blba tema ale ja som nato zatial neprisla 😀 alebo kupujete uz hotove?diky

mimakro
5. apr 2008

A čo tak vyskúšať odšťavovač? 😉

lucia123
5. apr 2008

My pouzivame vyborny odstavovac, odstavujeme hrozno, mrkvu, ananas, jablcka, hrusky, zeleninu... je toho vela co sa da odstavit a plus riedime vodickou kojeneckou 1:1, aby to nebolo take velmi sladke. Nasa Kiki to pije velmi rada a vipije denne cca 7-8 deci. Zaklad je mat dobry odstavovac, moj typ je Philips, ten s tym velkym hrdlom, aby sa zmestilo aj velke jablko cez neho, aby som vsetko nemusela krajat, ma aj prepazku aby sa napoja nedostala pena, stal cca 4700 Sk v TPD Blava, ale na zdravi netreba setrit 🙂 Mame ho uz dlho a sme spokojnyyyyy... Hotove nikdy nie su take cerstve a su v nich pridavane konzervacne latky. Nie je nad cerstve, prave odstavene.

maca793
5. apr 2008

ja som si nastrúhala mrkvu a v ľanovej vreckovke som vytlačila šťavu. mne malá síce veľa šťavy nepila, nechutila jej.

tanja61
autor
6. apr 2008

no odstavovac ma napadol 😀 ale myslela som ked ho nemam 😅 diky

julca80
6. apr 2008

my odstavujeme presne ako maca. Pekne nastruhame do taniera, a po kopkach davame do vreckovky a vyzmykame. Sice mame aj odstavovac, ale to neni ono. Skoro polka stavy zostava v odpade toho ovocia a zelenine. A robit to na dvakrat, tak to nemusim. Takto to urobime naraz, a je pokoj. 😉

graziela
22. feb 2012

pripadne odstavit nastruhanu mrkvicku cez sterilnu gazu, my sme tak robili pri oboch detoch...ale oddnes uz mame odstavovac 🙂
Hm, no a prave teraz som si vsimla, ze tato tema je uz 2 roky stara ;) A veda medzitym pokrocila 🙂

baklik
18. máj 2012

@graziela ahoj, prosim ta, aky odstavovac mate a ake s nim mate skusenosti? ste spokojny? oplati sa? tiez by som rada pripravovala domace zeleninove a ovocne stavy pre drobca, pretoze cistu kojenecku vodu a caje mi odmieta...

graziela
10. jún 2012

my mame odstavovac BRAVO, stal cca. 70€...je celkom v pohode...

vilkinka
14. júl 2012

@baklik
Ahoj,neviem či ešte zháňaš odšťavovač,ak áno,môj typ je GREEN STAR ELITTE 5000.Mám ho doma a je naozaj perfektný.Stál síce tuším 550 éčiek,ale je to super trieda.Odšťavujem už zopár rokov,mala som zo začiatku také jednoduché aby som najprv zistila,či ma to bude baviť a minulý rok sme si už konečne kúpili tento.Pri odšťavovačoch ide o to,aby sa potraviny čo odšťavuješ neodstreďovali (neviem ako to napísať-točením a následne pretlačením cez sitko),lebo pri rýchlych rotáciách sa vytvára teplo čo ničí vitamíny.Tento nie je rotačný,ale potraviny sa rozdrvia tlakom a taktiež sa ďalej pretlačia cez sitko.Ja odšťavujem mrkvu,kapustu,kaleráb,zeler,cviklu.Niekedy aj pomaranče,grepy a jablká.Tento odšťavovač Ti perfeltne odštaví aj bylinky.Pozri www.greenstar.com.PAPA

smejo111
13. feb 2014

@vilkinka mas prosim aj nejake zarucene recepty na ovocno zeleninove stavy?

vilkinka
13. feb 2014

@smejo111
Tak ako som písala,odšťavujem zvyčajne len zeleninu a to kombináciu tých ktoré som písala.Ja som toho názoru že pre telo je najlepšia domáca strava t.j to čo sa vypestuje u nás.Stačí keď zmeníš množstvo jednotlivých druhov a šťava je stále iná.Môže sa raz za čas pomiešať k tomu aj ovocie,najlepšie jablko ale veľmi sa to neodporúča.
Pre deti jednoznačne uprednostňujem čistú mrkvovú šťavu.Mrkva ako jediná zelenina má zastúpenie skoro všetkých vitamínov,minerálov a stopových prvkov.Takže je najideálnejšia pre deti.A čím menej druhov sa mieša pre deti,tým je to lepšie stráviteľné.Pravda treba s ňou prijať aj tuky,keďže betakarotén je rozložiteľný len v tukoch.Takže pri každom pití treba podať lyžičku olivového oleja a keď dieťa už vie aj prehĺtať tvrdé,najlepšie je podávať spolu so šťavičkou aj mandle.Napríklad môj malý má teraz skoro 3 roky.Vypije asi tak 2,5 dcl šťavy k tomu schrúme 20 mandlí a je vlastne najedený.Je na to už zvyknutý od pol roka.
Samozrejme že pri zdravotných problémoch sa zloženie zeleniny či ovocia kombinuje podľa konkrétnej choroby.
A ešte treba povedať že šťavy sú veľmi výdatná koncentrovaná šťava takže nie je potrebné piť obrovské množstvá,stačí menej ale pravidelne.No nevie či som poradila ale píšem čo a ako viem.

smejo111
13. feb 2014

@vilkinka dakujem pekne, ja mam malej odstavovat, vsetko co je zelene, len neviem ako do nej dostanem uhorkovu stavu a dalsie zeleniny takze som rozmyslala urobit to aj s ovocim, ci to velmi nieje dobry napad? ma strasne rada pomarance odzmykane takze som rozmyslala ze do toho dam aj pomaranc ci? preco nie ovocie so zeleninou?