Ako robíte čokoládu na šuhajdy? Pridávate olej?

ivanka223
17. jan 2008

Ako robite cokoladu, bo ja som dala varenu a kamoska mi poradila, az dam trosku oleja, a sa mi topia a potom nie su velmi pekne....

ikke
17. jan 2008

ja jedine a zasadne iba s cerou 😅 (alebo teda obdobnym bielym rastlinym tukom)

katarinkad
21. jan 2008

ivanka, ak chces aby ti cokolada pekne stuhla, tak olej nedavaj, jedine stuzeny tuk. 😝

sofik
21. jan 2008

Ano len cokoladu a ceru, pekne ti to potom stuhne.

renika
30. jan 2008

a plnku medzi čokoládu robíte akú?

ivanka85
1. feb 2008

renika ja davam salko, viem ze niektori robia s orechami a tak ale my sme to vzdy robili so salkami, donho pridam trosku rumu alebo konaku aby nebolo take tuhe a z 1 konzervy mi vyjde okolo 40 suhajd

ikke
2. feb 2008

my robievame tradicne podla receptu nasej (pra)starej mamy, ide do toho tuk cera/iva, kava, susene ovocie, rum, cukor... dam vam recept o take tri tyzdne... 😅 rozhodne u nas do toho nejde ziadne salko, pudingy ani kakao... 😕

klbikes
13. feb 2008

Ahojte.
Prosim Vas, mate nejaky super recept na suhajdy?????
Vdaka 😉

alami
13. feb 2008

ja robievam takéto, sú úžasné:

plnka:
30 dkg kr.cukru, 2 dl mlieka, 2PL kakaa - variť asi 10 min, potom pridať 10 dkg sekaných orechov, ktoré vopred nasucho opečieme ( posekať, opiecť - pri tom ich miešať, aby nezhoreli a potom ich pridať do plnky). Po pridaní orechov variť ešte 10 min (do zhustnutia). potom odstaviť a bez varenia vmiešať 25 dkg Hery
košíček sa vytrie aj zaleje klasickou čokoládou ( čokoláda + cera)
- tie opečené orechy sú tam výborné

alebo: jednoducé a dobré:
plnka: do salka zamiešať kokos tak, aby to nebolo ani moc riedke ale ani primoc husté. Hore a dole čokoláda a je to 😉

do tretice: plnka: 30 dkg kr.cukru, 1/2 dl silnej čiernej kávy, 1/2 dl rumu, 1/2 dl mlieka, 10dkg mletých orechov - všetko variť a miešať asi 8 min

klbikes
13. feb 2008

Dakujem alami 🙂
Vyskusam 🙂

irenkat
13. feb 2008

mne dala recept kolegyna:
plnka:
25dkg praskovy cukor
15dkg mlete orechy
15dkg masla
1 vajce
1dcl mlieko
vsetko sa zmiesa spolu a vari sa kym to nezhustne.

cokolada:
na 10dkg cokolady 5dkg cery.

robila som ich na vianoce a boli vyborne, mnam mnam 😀

ikke
29. feb 2008

nas recept na plnku do suhajd:

1 dl tuhej ciernej kavy (aj s blatom)
1 dl mlieka
400 g krystaloveho cukru
150-200 g mletych orechov
125 g stuzeneho tuku (napr. cera)
vsetko spolu uvarit - treba to miesat, ked sa to vari;
plni sa to do kosickov samozrejme az ked to vychladne!!!

moze sa pridat aj susene ovocie "podla lubovole", my davame vzdy aspon hrozienka, dobre je hlavne kandizovane ovocie
je to davka asi na 70 kosickov

dzio2
5. dec 2009

prosim vas babenky napise mi niekto postup na suhajdy?idem ich toho roku robkat po prvy krat a neviem ako a poprosim ak niekto pozna plnku na suhajdy ale bez orechov som alergik dakujem 😉

ukana
5. dec 2009

kokosova plnka
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9747

alebo len uvarene salko vymiesaj s Palmarinom a daj ako plnku..... 😉

ide tam cokolada na varenie rozpustena s Cerou, das trochu na spodok kosicka, potom plnka a navrch zasa cokolada a ozdobit lentilkou napr. 🙂

vinka
5. dec 2009

No ja robím takto.Mám ten recept od mamky mojej.
1 stužený tuk
1 BB puding
10 dkg prášk.cukru
Trošku kakaa a rumovú príchuť. 😉 A toto všetko rozpustiť nad parou až je hladká hmota a plníme kočíšky a do stredu plnku. 😉

evitkamalicka
5. dec 2009

my davame ako plnku nevarene Salko a su perfektne

ralanka
5. dec 2009

ukana aj ja robím kokosové muž miluje kokos a mne tie orechové moc nechutia takže len kokosové 😀 😀 😀

ralanka
5. dec 2009

aj ja nevarené salko sa pripájam 😉

ukana
5. dec 2009

ja mam rada tie orechovo rumove, ale som ich roky nerobila, nejak som na ne zabudla 😅 , tento rok sa chystam, skusim nejake ine, asi salkove........ 🙂 nech ich aj deti mozu jest 😀

cessy
5. dec 2009

ikke mnam,mnam s kavou??take mozem 😵 . tento rok asi spravim tieto tvoje 😕 😵 😉

kisska
5. dec 2009

Ahojte, ja som sa tento rok odhodlala, ze skusim urobit suhajdy, lebo ich milujem, ale vzdy musim najst niekoho, kto ich ma porobene 😉 MMB ma dorazil mnozstvom receptov 😉
mimibazar

junovka
5. dec 2009

No, pravdupovediac baby, nikdy som si nemyslela, ze SUHAJDY su vpodstate plnene kosicky 😅 😅 😅 .Toho roku ja idem robit tieto:
http://ekucharka.net/plnene-kosicky/

🙂 😉

ikke
5. dec 2009

suhajdy nie su plnene kosicky 😉
suhajdy nemaju ziadne cesto, zato ale vela cokolady (papierove kosicky sa vylievaju cokoladou, potom sa na stuhnutu cokoladu da plnka a zaleje opat cokoladou)

dzio2
6. dec 2009

dakujem 🙂 uz sa tesim len neviem este ktore skusim spravit dufam ze sa mi to podary lebo ja som antitalent na kolace moja dcera sa smeje ze neako dlho sa ucim piect kolace , 😀 trva to uz skoro dva roky 😀

ianitka
6. dec 2009

suhajdy budem robit toho roku aj ja, tie orechovo-rumove klasika s lentilkou na verchu, ale ked Vas tak citam, tak asi aj tie salkove skusim 😉

vinka
6. dec 2009

No ja nedávam na stuhnutú čokoládu plnku.Rovno kúsok čoko hned plnku a a zas čoko a lentilka na vrch.Ale ja idem urobiť tie plnené košíčky čo tu hodila link junovka vyzerajú super.A kúpila som si tento rok formy košíčky tak využijem to a muž aj tak miluje koláče kde sú orechy. 😀

cessy
6. dec 2009

a tie salkove bez varenia to su ake???to sa tam len to salko vyleje a zaleje cokoladou?? 😕

ralanka
6. dec 2009

cesi to sa dá surové salko + kokoska a už asi nič nepamätám presne a nechce sa mi to teraz prehrabávať ked nájdem tak hodím link možno dnes večer teraz mám iné povinnosti len toľko som chcela pá 😉

cessy
6. dec 2009

ralanka kokoska=kokos????
a s niecim inym sa to neda??ja som na kokos alergicka 🤐 .

ralanka
7. dec 2009

hej kokoska je kokos a dajú sa orechové alebo kávové ja zas len kokosové lebo môj muž je závislý od kokosu 😀 😀 😀 😀 😀

cessy
7. dec 2009

rolanka dakujem 😉