• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako robíte veterníky - venčeky z odpaľovaného cesta?

20. januára 2012   •  Otázka
fotoportrét
fotoportrét
megi1989
16
Registrovala sa 20. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 12 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
megi1989
16
Registrovala sa 20. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 12 priateľov.
Ahojte, dnes ich chcem vyskúšať - veterníky, najlepšie s karamelovou plnkou. Na nete je koooooopa receptov na odpaľované cesto - to je super. Mňa by zaujímlao, či ste ich aj niektorá robili, ako Vám dopadli, aký ste mali recept. A hlavne potrebujem, že KOĽKO cca vančekov / veterníkov Vám z toho množstva cesta vyšlo. Budeme mať návštevu, tak chcem aby sa bohate ušlo každému emoticon
A ešte karamelový krém - robili ste niektorá zo salka ?
Vopred ďakujem emoticon)
19. jan 2012 o 10:35  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jankas87
12
Registrovala sa 1. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 76 príspevkov, 2 albumy a 2 inzeráty. Má 22 priateľov. Revúca.
fotoportrét
fotoportrét
jankas87
12
Registrovala sa 1. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 76 príspevkov, 2 albumy a 2 inzeráty. Má 22 priateľov. Revúca.
@katren ako nechapem preco by sa pomylila, ved je v teme recepty.
19. jan 2012 o 11:47  •  Páči sa mi to (12)
fotoportrét
fotoportrét
lussy23
97
Registrovala sa 2. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 7067 príspevkov. Má 90 priateľov. Okres Púchov.
fotoportrét
fotoportrét
lussy23
97
Registrovala sa 2. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 7067 príspevkov. Má 90 priateľov. Okres Púchov.
katren - tiež nechápem. Veď varenie predsa s deťmi a mamičkami súvisí. Koľko mamičiek tu už našlo inšpiráciu čo navariť svojim detičkám.

Teraz k @megi1989 - My sme robili veterníky v škole veľakrát. Salko sme vôbec do karamelu nepoužívali, do ušľahanej smotany na šľahanie sme zamiešali karamelový toping.
Ja robím veterníky takto: Z tejto dávky by malo vyjsť 30 kusov, no záleží ako veľké ich nastiekate.
Pálená hmota: 275g hladkej múky, 350g vajec(odmeriate v odmerke), 3,75dcl vody, 1,5dcl oleja, štipka soli
Vodu, olej a štipk usoli dáme variť. Po zovretí primiešame múku a miešame dovtedy, kým sa cesto nelepí na varešku ani steny nádoby. odstavíme a necháme vychladnúť. Po vychladnutí primiešavame postupne vajíčka. Čas primiešavania vajec je asi 12minút. Hmota je hotová, keď sa silno leskne a padá z varechy v dlhých pevných kusoch. Hmotu si dáme do vrecka s rurkovanou špičkou a na vymastený plech(najlepšie stužným pokrmovým tukom) Aby boli veterníky rovnako veľké, stačí ak kruhovou vykrajovačkou namočenou v môke pootláčame kolieska a ideme po ich obvode. Pred pečením pokropíme vodou. pečieme asi 15minút pri
230 - 240°C, pri dopekaní snížime na 160 - 180°C. Rúru neovárame aspoň 5 minút, lebo by veterníky spľasli.

ŽLtková šľahačka: 340g smotany na šľahanie, 1vanilkový cukor, 35g Zlatého klasu, 2,5dcl mlieka
Uvaríme si puding. Po vychladnutí ho opatrne zmiešame s vyšľahanou smotanou.

Karamelová šľahačka 220g smotany na šľahanie, 230g kryštáľového cukru, .
Cukor upalime na karamel, prilejeme trošku smotany aby karamel nestvrdol. Po vychladnutí vmiešame do vyšľahanej smotany. Najlepšie je ale dať karamelový toping, keďže karamel je potvora. emoticon

Dohotovenie: Veterníky ešte teple priečne rozkrojime. Spodky namočíme do čokolády alebo punčovej polevy. Na spody nastriekame najprv žltkovú šľahačku a na to karamelovú. Uzavrieme.

A Na venčeky ide úplne obyčajný maslový krém.
19. jan 2012 o 21:49  •  Páči sa mi to (5)
fotoportrét
fotoportrét
lenkagol
15
Registrovala sa 11. marca 2010 na modrykonik.sk. Pridala 148 príspevkov a 1 inzerát. Má 26 priateľov. Banská Bystrica.
fotoportrét
fotoportrét
lenkagol
15
Registrovala sa 11. marca 2010 na modrykonik.sk. Pridala 148 príspevkov a 1 inzerát. Má 26 priateľov. Banská Bystrica.
katren.....varenie s maminkami a deťmi súvisí, veď nemusíš čítať ani odpovedať
19. jan 2012 o 11:57  •  Páči sa mi to (4)
fotoportrét
fotoportrét
evelin116
120
Registrovala sa 13. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1018 príspevkov. Má 74 priateľov. Galanta.
fotoportrét
fotoportrét
evelin116
120
Registrovala sa 13. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1018 príspevkov. Má 74 priateľov. Galanta.
my sme v skole robili vela veterniky tak s mnozstvom ti asi neporadim ale skusim ti pohladat recept. my ame robievali ten karamelovy krem so slahacky a tam sme potom pridali len ten karamel.o ziadnom salku takze neviem
19. jan 2012 o 12:16  •  Páči sa mi to (2)
fotoportrét
fotoportrét
akika722
124
Registrovala sa 12. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 20587 príspevkov, 5 albumov a 86 inzerátov. Má 80 priateľov. Trebišov.
fotoportrét
fotoportrét
akika722
124
Registrovala sa 12. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 20587 príspevkov, 5 albumov a 86 inzerátov. Má 80 priateľov. Trebišov.
@katren ty svojím deťom vôbec nevaríš?nepečieš? toto forum nieje len o tom kolko plienok vymeniš dieťaťu za deň,kolko mlieka odsaješ..prezri si kolko inych tem tu je emoticon
@megi1989 opytaj sa v teme "čo dnes varíte" emoticon baby ti určite poradia emoticon
19. jan 2012 o 22:39  •  Páči sa mi to (1)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
19. jan 2012 o 11:19 • katren
fotoportrét
fotoportrét
ichbinich
8
Registrovala sa 7. marca 2007 na modrykonik.sk. Pridala 2897 príspevkov. Má 7 priateľov. Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
ichbinich
8
Registrovala sa 7. marca 2007 na modrykonik.sk. Pridala 2897 príspevkov. Má 7 priateľov. Rakúsko.
@megi1989:
Co sa tyka karameloveho kremu zo Salka:
Kupis konzervu Salka, das do hrnca s vodou tak, aby bola cela pod vodou a das varit. Varis asi dve hodiny, ale vygoogli si ten cas. Davaj pozor na to, aby ta konzerva bola stale pod vodou, podla potreby dolievaj vodu, a sem-tam tu konzervu otoc, aby nelezala na jednej strane a aby neprihorela.
Ja osobne som to zo Salka este nerobila, ja som robila zo 4 litrov mlieka a 1 kila cukru a miesat a miesat... 4 hodiny emoticon Vola sa to aj Dulce de Leche.
20. jan 2012 o 08:51  •  Páči sa mi to

Podobné diskusie

Populárne albumy

• Novinky - tinafashion.sk :-)
    Včera  •  30 fotiek
  • Stavebnice farma, eshop mamfilipa.sk
    08:09  •  3 fotky