Ako robíte veterníky - venčeky z odpaľovaného cesta?

megi1989
19. jan 2012

Ahojte, dnes ich chcem vyskúšať - veterníky, najlepšie s karamelovou plnkou. Na nete je koooooopa receptov na odpaľované cesto - to je super. Mňa by zaujímlao, či ste ich aj niektorá robili, ako Vám dopadli, aký ste mali recept. A hlavne potrebujem, že KOĽKO cca vančekov / veterníkov Vám z toho množstva cesta vyšlo. Budeme mať návštevu, tak chcem aby sa bohate ušlo každému 🙂
A ešte karamelový krém - robili ste niektorá zo salka ?
Vopred ďakujem 🙂)

katren
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankas87
19. jan 2012

@katren ako nechapem preco by sa pomylila, ved je v teme recepty.

lenkagol
19. jan 2012

katren.....varenie s maminkami a deťmi súvisí, veď nemusíš čítať ani odpovedať

evelin116
19. jan 2012

my sme v skole robili vela veterniky tak s mnozstvom ti asi neporadim ale skusim ti pohladat recept. my ame robievali ten karamelovy krem so slahacky a tam sme potom pridali len ten karamel.o ziadnom salku takze neviem

lussy23
19. jan 2012

katren - tiež nechápem. Veď varenie predsa s deťmi a mamičkami súvisí. Koľko mamičiek tu už našlo inšpiráciu čo navariť svojim detičkám.

Teraz k @megi1989 - My sme robili veterníky v škole veľakrát. Salko sme vôbec do karamelu nepoužívali, do ušľahanej smotany na šľahanie sme zamiešali karamelový toping.
Ja robím veterníky takto: Z tejto dávky by malo vyjsť 30 kusov, no záleží ako veľké ich nastiekate.
Pálená hmota: 275g hladkej múky, 350g vajec(odmeriate v odmerke), 3,75dcl vody, 1,5dcl oleja, štipka soli
Vodu, olej a štipk usoli dáme variť. Po zovretí primiešame múku a miešame dovtedy, kým sa cesto nelepí na varešku ani steny nádoby. odstavíme a necháme vychladnúť. Po vychladnutí primiešavame postupne vajíčka. Čas primiešavania vajec je asi 12minút. Hmota je hotová, keď sa silno leskne a padá z varechy v dlhých pevných kusoch. Hmotu si dáme do vrecka s rurkovanou špičkou a na vymastený plech(najlepšie stužným pokrmovým tukom) Aby boli veterníky rovnako veľké, stačí ak kruhovou vykrajovačkou namočenou v môke pootláčame kolieska a ideme po ich obvode. Pred pečením pokropíme vodou. pečieme asi 15minút pri
230 - 240°C, pri dopekaní snížime na 160 - 180°C. Rúru neovárame aspoň 5 minút, lebo by veterníky spľasli.

ŽLtková šľahačka: 340g smotany na šľahanie, 1vanilkový cukor, 35g Zlatého klasu, 2,5dcl mlieka
Uvaríme si puding. Po vychladnutí ho opatrne zmiešame s vyšľahanou smotanou.

Karamelová šľahačka 220g smotany na šľahanie, 230g kryštáľového cukru, .
Cukor upalime na karamel, prilejeme trošku smotany aby karamel nestvrdol. Po vychladnutí vmiešame do vyšľahanej smotany. Najlepšie je ale dať karamelový toping, keďže karamel je potvora. 🙂

Dohotovenie: Veterníky ešte teple priečne rozkrojime. Spodky namočíme do čokolády alebo punčovej polevy. Na spody nastriekame najprv žltkovú šľahačku a na to karamelovú. Uzavrieme.

A Na venčeky ide úplne obyčajný maslový krém.

akika722
19. jan 2012

@katren ty svojím deťom vôbec nevaríš?nepečieš? toto forum nieje len o tom kolko plienok vymeniš dieťaťu za deň,kolko mlieka odsaješ..prezri si kolko inych tem tu je 😉
@megi1989 opytaj sa v teme "čo dnes varíte" 😉 baby ti určite poradia 😉

ichbinich
20. jan 2012

@megi1989:
Co sa tyka karameloveho kremu zo Salka:
Kupis konzervu Salka, das do hrnca s vodou tak, aby bola cela pod vodou a das varit. Varis asi dve hodiny, ale vygoogli si ten cas. Davaj pozor na to, aby ta konzerva bola stale pod vodou, podla potreby dolievaj vodu, a sem-tam tu konzervu otoc, aby nelezala na jednej strane a aby neprihorela.
Ja osobne som to zo Salka este nerobila, ja som robila zo 4 litrov mlieka a 1 kila cukru a miesat a miesat... 4 hodiny 😉 Vola sa to aj Dulce de Leche.

pivonka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz