Ako sa robi viživka z mrkvy?

benu
23. mar 2011

moj mali ma 4 mesiace ,a je chory ma zhrubnute crievko .Dávam mu Nutrilon AR,lebo velmi grckal ... zacalo to tym ze ja som zacala mat horucky ...a musela som prestat kojit lebo mliecka som mala malo ,tak som mu dala flasu a on si tak zvikol ze ked sa mi mliecko vratilo tak uz vobec nechcel tahat ,zlenivel...boli sme u doktorky a tá nam poradila lebo mali ma strasne tvrdu stolicu ze mu ide aj trosku krvicky.... ked som ho kojila vsetko bolo v poriatku ...juj velmi sa hnevám na seba ze keby som vedela tak mu dám len striekackou a kojim dodnes .... mliecko som mala a teras uz skoro nemam tak asi 4 kvapky..a ked si odsávam tak ma to strasne boli..mam tam hrcky... ☹ tak neviem mám si odsávat ?? dakujem maminkam za rady 🙂

ela2710
23. mar 2011

najskor ten recept -ocistis mrkvu a bud ju normalne uvaris vo vode, alebo urobis na pare, ja varim a potom das tu mrkvu do mixera + kusok toho vyvaru co ti vznikne pri vareni + polka kavovej lyzicky olivoveho oleja rozmixujes a vyzivka je hotova

a k tomu odsavaniu - odsavaj do kedy len budes moct a skus prikladat, este sa mozno chyti, priloz ked bude velmi hladny 😉

michaela80
23. mar 2011

no ja by som mrkvicku nedavala, nas riadne zapeka a to je kojena... a mliecko odsavaj urcite...ked aspon cez flasku mu daj, mozno sa ti laktacia este rozbehne pri odsavani... 😉

atrami
23. mar 2011

ja som dávala len vývar z mrkvy.

čo sa týka mliečka, pi vela tekutín a odsávaj, malého skús prikladať keď je ospalý. Určite to má význam. Teraz je to pravdepodobne laktačná kríza a dá sa prekonať. Nos malinkého čo najviac pri sebe- v šatke, v babyvaku. Možeš s malinkým spať v jednej posteli.Držím palce.

seva
23. mar 2011

ahoj, najskor rada, pokym ma tvoj malinky problem s tvrdou stolicou, urcite by som mu nedavala mrkvu - dost zapeka,
a problem so zapekanim po nej maju aj babatka, ktore dovtedy nemali. naviac, ak ste aj nedavno presli na ine mliecko, daj mu cas, kym zacnes s prikrmami. este je malinky.
urcite by som este skusila odsavat, to, ze mas hrcky, znamena, ze mliecko este mas, najskor by som skusila odsavacku, a ked sa rozbehne, skus malinkeho prilozit. nepises, ako dlho uz papa z flasky, ale za pokus to urcite stoji. nech sa vam obom dari! 😉