Ako sa robia korbáčiky?

majkiki20
29. jan 2009

ahojte nevie niekto z vas ako sa robia korbačiky dakujem 🙂

bubba
29. jan 2009

akoze syrove?ci z prutia?tie z prutia sa vyrabaju z 8 konarikov ale ako ti to popisat neviem 😀 😀 skus googlit urcite to najdes

majkiki20
autor
29. jan 2009

nie mam na mysli syrove
ale aj tak dakujem 🙂

bubba
29. jan 2009

jaj,tak si jeden kup a vyskusaj..ci ty chces vediet ako sa robi aj ten spagatik?

bubba
29. jan 2009

uryvok :
Dobrý korbáčik sa tradične vyrába ručne. Ruky majú oveľa väčší cit ako stroje. Nastrúhaný kravský syr, ktorý sa kupuje od producentov, sa musí najprv zamiesiť v horúcej vode. Má osemdesiat stupňov, ale pani hmotu mieša, akoby si umývala ruky v umývadle. Naťahuje ju, kontroluje, či má správnu štruktúru. V tejto chvíli je syr prírodný, má sladkastú chuť, nie je v ňom ani trocha soli. V tomto štádiu dostáva hrudu syrovej hmoty kolegyňa, ktorá z nej ako Ariadna ťahá nekonečný pramienok zvaný vojka. Ten končí v lavóri so studenou vodou a slaným rôsolom. Potom sa pramienok nakrúca na rámik a putuje do nádr

http://www.sme.sk/c/3127777/bude-slovensko-pols...

mikalove
29. jan 2009

ako si ma kupiť buba a vyskušať,ked si kupi môže len ochutnať 😀 ,majkiki kuk do receptov,možno tam budú vedieť

bubba
29. jan 2009

inac je toho plny google takze skoda reci tam si vsetko co potrebujes najdes 😀

bubba
29. jan 2009

mikalove ja som myslela ze chce len vediet ako sa to viaze dokopy sak preto sa pytam 😀 😀

womenne
29. jan 2009

majka mlieko sa dava"zaklagat"syridlom a nechava sa zavriet ale iba trošku a vykysnut,musiš davt pozor aby neprekyslo vtedy by sa korbače trhali a mohla by si akurat spravit srdiečka.
Potom ked je syro hotovy,trva to asi jeden den alebo 2(vyskušaš tak že si daš do hrnca trochu vody ked sa zhoruči daš tam kusok syra a ked sa bude dat tvarovat na šnurky tak je ok)
tvaruješ ta-tahaš že maš v hrnci horucu vodu a v myske studenu a to tej studene j tahaš šnurky. 😉
pochopila si?ja jedina z našej rodiny sa možem pochvalit že to neviem tahat 😀 nikdymi to nešlo 🤐

bubba
29. jan 2009

ja by som na to nemala nervy... 😝 inac moja babka kedysi robievala syr tak mozem aj ja podotknut ze syridlo sa da kupit v prasku(lepsie pouzivaju v mliekarnach tazko dostupne pre bezneho spotrebitela)alebo tekute a treba mlieko iba ohriat lebo ak nahodou bude moc horuce tak sa to nezosyri 😀 😀 ci akoby som to nazvala
no a syr je nalepsie dat do gazovej handry alebo na sitko ak nemas a zavesit aby riadne odkvapcal a potom....korbace som este nerobila ale raz bola tusim aj relacia o tom v telke 😀

mikalove
29. jan 2009

mm starká nam tiež robí syr ked tam ideme..oni maju aj kravu čo sa volá Milka 😀 ,veľmi veľké hospodarstvo,aspon nebudeme musieť s malou do zoo 😅

ella1
29. jan 2009

tak to je dobre ťažké.....ja som myslela, že ako ľahko to ide, ale to len tak vyzerá........

mikalove
29. jan 2009

ja nemam rada také pracné veci a ešte to robiť s vedomím ,že príde mm a napchá si ich všetky naraz do ust a zje za 2 minuty...my mame korbačiky veľmi radi,majkiki až sa ti podaria dones nam sem ochutnať 😉

zuzu13
29. jan 2009

my si robime "domace korbace" z kupeneho syru 😀 , kupim syr/taky makksi/dam do mikrotenoveho sacku, do hrnca dam varit vodu, ked vrie, dam do nej ten sacek so syrom nech sa syr roztopi...ked je roztopeny, tak si dam do druhej misky studenu osolenu vodu a vytahujem ten horuci roztopeny syr a rovno ho taham do studenej vody...

majkiki20
autor
29. jan 2009

dakujem vam vsetkym a pre teba bubba hladala som na googli a tam nieje napisana vyroba asi tak 😉

babatko88
29. jan 2009

mňam mňam... aj ja ceeeem, ale nemáme kravu 😀 😀 😀

titkovamiriam
30. jan 2009

treba ist na oravu a kupit. 😀 ja ked tam som tak nakupujem v Rabči 😀 -okrem korbacikov tam maju na vyber syrov a syrov 😀

roasha
30. jan 2009

MM vcera doniesol 1kg korbacikov,a polovica je uz "v prdeli". 😅
nosi od kolegu- 🙂 parada 😵

jajax
30. jan 2009

kocky mozno aj k vam do mesta chodi diler z vychodu,ktory predava syry z priamo z auta.popytajte sa znamych.k nam chodi v pondelok na niekolko miest v polhodinovych intervaloch.ma dobre ceny a velmi dobre vyrobky.

stresmenka
31. jan 2009

jajax napíš od kiaľ z východu je ja milujem korbáče a aj celá moja rodina tak ten by mal kšeft 🙂 tu pod Tatrami keď to vyrábalo jedno družstvo ja som si kúpila aj 5kg kurňa ale boli drahé dala som do mrazáku a za týždeň ich nebolo ☹ ☹

jajax
31. jan 2009

v pondelok by som chcela ist kupit tak sa opytam a dam vediet ci k vam nechodi.ale on to nema vobec drahe.

stresmenka
31. jan 2009

OKI napíš IP lebo ja zabudnem sem nakuknúť ďakujem už teraz a zisti čo stojí 1kg ak budeš taká láskavá si poklad, lebo to družstvo to už prestalo vyrábať ☹ ☹ ☹

titkovamiriam
10. feb 2009

ja mam rada korbaciky aj vyprazene v cesticku ci trojobale-chutovka 😀

jajax
16. mar 2009

voronika zaujimavy clanok 😉