Ako sa sušia jablká?

ricky
20. jan 2009

Ahojte neviete niekto poradit ako usušiť jablcka tak aby boli chrumkave? susili sme jablka vonku na slnku, ,boli fajn ale take make gumove, vcera som si v tescu kupila jablkoveplatky susene a boli chrumkave ako cipsy, uzasne....neviete dakto poradit ako take vyrobit? ci v trube susit abo v susicke....vdakaaaa

roasha
20. jan 2009

zo susicky su chrumkave. 😉

sirinka
20. jan 2009

moja starka susi normalne v rure, ale tiez su gumove. no nasej klare neskutocne chutia.

emjee
20. jan 2009

na radiatore 😉 babka zvykla susit, ked este neboli susicky k dostaniu 😉

titkovamiriam
20. jan 2009

tiez susime v rure 😀

ricky
autor
20. jan 2009

a na kolko stupnou sa susia v rure a ako dlho? a z rury su take chrumkave? vdka za infooo..

ricky
autor
21. jan 2009

ale ma niekto vyskusane ze z rury su chrumkave? a ako dlho sa tam robia?

holly1
21. jan 2009

suším na radiátoru topení a jsou moc dobrá

sirinka
21. jan 2009

ricky ja uz som pisala, ze tie nase su skor gumove... chrumkave si popravde ani neviem predstavit 😅

ricky
autor
21. jan 2009

sak hej, gumove mame aj my, cele leto sme vonku susili na slnku, mame ich strasnu kopu a su super, ale hovorim vcera som kupila v tescu take chrumkave ako cipsy a tie su este lepsie, take kyslaste a chrum chrum...tak patram jak si take vyrobit, bo jablk mame plnu zahradu...

emjee
22. jan 2009

ricky ale asi zalezi aj aky druh jablk ususis, nie?

libka1
22. jan 2009

No neviem, nie som odbornik, ale ked je susene jablcko chrumkave pride mi to ze bolo nekvalitne vysusene a ze obsah vitaminov v takom uz musi byt mizivy... chrumkave 😕 mi pridu ako upecene 😅 a susit sa ma na nizkej teplote... ale fakt neviem, len si tak myslim 🙄 My mame standardne gumove 😀 ale susime v susicke 😉

libka1
22. jan 2009

A este ma napadlo ze asi zavisi od hrubky toho platku, ked su hrubsie tak urcite chrumkave nebudu, ale ked sa nakrajaju uplne na tenucko, tak by mohli byt mozno chrumkave aj pri suseni pri nizkych teplotach 😉

sirinka
22. jan 2009

a ktovie, ci ich v niecom predtym nenamocili...skus precitat co je napisane na obale...

ricky
autor
22. jan 2009

no na obale je ze kyselina citronova...to tusim bolo napisane aj v tom linku hore co poslala sirinka a potom konzervacna latka ...a ked ich necham dlhsie vonku zo sacka tak tiez zmaknu...tak nevem, asi budem nadalej susit gumove jablka a ked dostanem chut na jablkove cipsy, tak skocim pre ne do obchodu...vdaka za rady...

roasha
22. jan 2009

baby,ale vsetky druhy jablk ususene v susiarni su chrumkave,ja ich potom davam do 4litr.poharov,a aj teraz ked si naberiem,stale krasne chrumkaju... 😵
.....ziadne gumove,ani tmave ako "papuce"....su krasne bielucke,a "suchocu" ako lupienky.aj hriby susene v susiarni su "rozpravka"... 😵 😵 😵
.....urcite sa to neda porovnat s volnym susenim.... 😝 😅

sirinka
22. jan 2009

roasha aj nase su bielucke a vo faske suchocu...su kvazi tvrde...ale ked do nich zahryznes, nechrumkaju ani nahodou... dokonca sa z nich da robit super cajik...

libka1
23. jan 2009

No nase jablka su na tom tak ako sirinkine 😅 my ich vyuzivame hlavne na tej cajik 😎

titkovamiriam
23. jan 2009

co cajik ved sa daju aj jest ,najlepsie cukriky susene jablka,slivky ,hrusky 😀 -tento rok sa urodilo tak aj ja mam zasoby a ked peciem kolacik tak aj tam nakrajam 🙂

libka1
23. jan 2009

priznavam sa teda, malej z nich navarim caj, a ja ich potom vyjedam take nacucane vodou 😀 😀 ja na susene az tak moc nie som, skor slivky a marhule 😉 ale moj otec by ich vyjedal stale... 😅

sirinka
23. jan 2009

ja tie susene tiez moc nelubim, ale klare ich davam miesto piskot a sladkosti a ona ich uplne miluje... 😵

nobody
23. apr 2009

já jabka suším až v tlustým střevě
ale dal bych si nějaký sušený i normálně 😀

ikke
15. okt 2009

kisska • 1d, 23tt • Včera o 20:46
Ahojte babulky, viete mi poradit ako dobre ususit jablka, hrusky a ine aktualne ovocie? Susicku nemam, tak len v trube. Ako ich "zacarovat", aby nezcerneli, nechytali plesen a hlavne sa nelepili na plech? Dakujem

beruska2x • 1d • Včera o 21:27
nase babi to susi na platech - je to sit co se dava do oken v ramu, na topeni 😀 hlavne to nedelej na moc slabe platky, pak se to seschne a nic z toho neni.. mozna na pergamenovem papire by to bylo dobre a pak na uskladneni jsou dobre krabice od Nutrilonu, nejde do nich vlhkost 😉

zlatenka5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz