Ako sa varí tarhoňa?

zade
2. okt 2008

Nie som az taka skusena kucharka a nepodarilo sa mi to uvarit tak, ako to robia tetusky v jedalnach. Ako sa to vari? Ja som uvarila tarhonove cestoviny a potom dala zapiect do vymasteneho a struhankou vysypaneho pekaca. No vysledok ma nepotesil. Je to absolutne nejdle pre moje dieata.
Vdaka.

monciatko333
17. mar 2012

Ja som tarhoňu robila už niekoľko krát a pokaždé sa mi pripálila až guličky boli čierne na spodku hrnca 🙂

monciatko333
17. mar 2012

Ja som tarhoňu robila už niekoľko krát a pokaždé sa mi pripálila až guličky boli čierne na spodku hrnca 🙂

andy1206
25. mar 2012

tarhona a slov.ryza sa robia rovnako 🙂
priprava: tarhonu dame do hrnca + olej, tak, aby bola vsetka ponorena. Pod hrniec dame kovovu platnu a oprazime za staleho miesania na tmavo-hnedu farbu. Potom ju zakejeme dvojnasobkom teplej vody, pockame kym sa zvari a odstavime. Tarhona sa dorobi sama cca za 20 min v prikrytom hrnci na rozpalenej kovovej platni 🙂 dobru chut .

prhlavka
31. mar 2012

My sme tarhoňu i slovenskú ryžu robili na rovnaký spôsob a to tak,ako klasickú ryžu, cibuľkový základ na oleji,potom pridám tarhoňu/slov. ryžu, takisto opražím a zalejem vodou.

boska79
31. mar 2012

tarhona:

na oleji opecieme tarhonu, miesame aby boli gulicky do zlata , zalejeme pol litra vriacou vodou, osolime - pozor, bude to trochu prskat, rychlo prikryt pokrievkou. stisime. ked voda sa vyvari, zase nalejeme pol litra vriacej vody. vidlickou premiesame. prikryjeme . ked sa voda vyvari tak je to hotove. vypneme a vidlickou zase pomiesame.

je to osvedceny recept, zarucene sa podari.

georgia333
29. nov 2012

ja to varím presne ako ryžu, 2 hrnčeky tarhoni opražím na oleji do zlatista a zalejem 3 hrnčekami vriacej vody, nechám dovariť

eliss14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliakamenska
27. máj 2015

@clea333 chcem sa opytat .... tarhonu opražiš suchu hned zo sačka,ale ju umyvaš vo vode a tak ju potom opražiš?akosi mi nechce zhnednut,len sa lepi...ja ju najprv umyjem a potom ju chcem poopekat,ale nechce zhnednut....dakujem za info.

juliakamenska
27. máj 2015

@boska79 prosim ta a opekaš suchu hned zo sačka?

stangb
27. máj 2015

@juliakamenska rozhodne hneď zo sačka

clea333
27. máj 2015

@juliakamenska oprazim ju zo sacka rovno na troche oleja ,neumyvam

juliakamenska
27. máj 2015

@stangb
@clea333 dakujem za info 🙂 😉 😵

janka37
29. máj 2015

ja robim tarhonu takto opražim suchu zo sačka na oleji posolim ak je zlatista tak zalejem vodou ak maš 400g balenie tak 8dcl vody ak maš 500g tak liter vody premiešam a varim až kym voda nevivrie ale miešam aj počas varenia ak už voda neni tak vypnem a ešte premiešam a je vyborna

erinne
27. máj 2016

Stara tema, ale nevadi 🙂 mozno niekomu pomoze.. Pokial ja viem, ryza sa prazi na oleji a tarhona nasucho. Potom zaliat 2x nasobnym mnozstvom vody, ja zalievam studenou aj ryzu aj tarhonu, posolit, ryzu este premiesat, tarhonu uz vobec nemiesam. Dusit, kym sa odpari voda, ktoru je vidiet, ked uz "trci" tarhona/ryza, vypinam, necham este na platnicke dojst. Aj dve hodky, kolko je casu.