Ako sa varí tarhoňa?

zade
2. okt 2008

Nie som az taka skusena kucharka a nepodarilo sa mi to uvarit tak, ako to robia tetusky v jedalnach. Ako sa to vari? Ja som uvarila tarhonove cestoviny a potom dala zapiect do vymasteneho a struhankou vysypaneho pekaca. No vysledok ma nepotesil. Je to absolutne nejdle pre moje dieata.
Vdaka.

bezaz
2. okt 2008

zade tarhona sa vari presne tak isto ako ryza, teda das si za lyzicu oleja, na nom oprazis tarhonu, zalejes vodou asi tak 1.5cm nad tarhonu, posolis a varis do makka.. je hotova asi tak za 10minut.. o zapekani tarhone som teda este nepocula 😉

lilly
2. okt 2008

no tarhona ma byt taka hnedasta, aspon my to tu tak zvykneme jest...
ja ju robim tak, ze na oleji na velkej panvici oprazim suchu tarhonu, kym dostane taku zlatohnedu farbu. Treba ju dost miesat, ze by to bolo rovnomerne. Ked uz ma sympaticku farbu, tak to zalejem vodou a pridam sol, premiesam a necham varit. Vodu prilievam dovtedy, kym je dostatocne makka, neviem presny objem vody co tam prilejem. Ale nalejem tam napr najprv 2 hrnceky, necham to vsiaknut, ked je tvrda, pridam zase hrncek.. a tak kym nie je uz dobra. 😉

zade
autor
2. okt 2008

Jeeeej, velmi pekne dakujem. Idem to hned vyskusat....

lilly
2. okt 2008

no potom napis, ci sa podarila 😉

vinka
2. okt 2008

Tak ked dám hrnček tarhone(ryže) tak 2 hrnčeky vody.A nikdy nieje málo ani vela.A prikrit aby nevyprchala voda. 😉

titkovamiriam
3. okt 2008

tarhona -moze sa varit v osolenej vode ako cestoviny,potom sa preplachne cez cedak a omasti

no najradsej mam ked si oprazim trosku cibulky hodim na to tarhonu a pockam az trosku znedne potom zalejem vodom,trosku nad povrch tarhone osolim a uvarim.

veronkaj
3. okt 2008

a ked varíte tú tarhoňu a dáte na ňu vodu aj to miešate či len také prikryté varíte na maličkom plameni?????

ja ju varím ako cestoviny, zlejem a dám do upečenej cibulky a zamiešam ale taká školská chutila aj mne ale ked som tak skúšala tak mi naspodu prihorela a ked som miešala tak sa roztlačila??

titkovamiriam
3. okt 2008

miesam na malom planeni

smisela
3. okt 2008

Ja zvyknem tarhonu zalievať vriacou vodou,tak sa mi potom nezlepí,keď som zalievala studenou,tak bola ako maglajz 😝

clea333
3. okt 2008

ja najskor oprazim tarhonu podobne ako lilly pisala, ked ma peknu hnedu farbu, zalejem vodou...mam odskusane na 1 pohar tarhone davam 2 pohare vody, voda sa pekne vypari a je to mnamky...este tam davam sol, pripadne trochu vegety ako komu chuti 😉

veronkaj
3. okt 2008

clrea333 - a potom to miešaš??? alebo len prikryté na malom plameni

jajax
3. okt 2008

bezaz si jedina kto vari ryzu a tarhonu ako ja.uz som si myslela ze to je asi divny postup,ale som rada ze nie som sama 😅

zade
autor
4. okt 2008

lily - bola fantasticka!!!
Aj manzelik, ktory ju nerad si pochvaloval a malicka taktiez 🙂

lilly
4. okt 2008

zade, tak to som rada, naozaj 😉 aj ja ju mam velmi rada, musim v najblizsiej dobe urobit 😵

julia225
13. okt 2008

ja ju uvarim ako cestovinu a scedim...nepreplachujem... 😉

sisa79
17. okt 2008

1 hrncek tarhone, 2 hrnceky vody...
najprv oprazit na oleji do hneda... potom zaliat vodou, pridat sol a vegetu... nechat varit, az kym sa neodpari voda, miesat...

zuzulik22
17. okt 2008

ja ju pred varenim najprv opeciem nasucho v mikrovlnke, aby zhnedla a potom robim ako ryzu 🙂

janette4
17. okt 2008

ja ju robím buď ako ryžu:opražím, zalejem vriacou vodou a dám do rúry,kým sa neodparí voda, alebo ju uvarím ako cestovinu, scedím, omastím.

cessy
20. okt 2008

ja som veru tarhonu este nerobila, ale lubim ju.a k comu ju ako prilohu najcastejsie podavate???

sstefi
20. okt 2008

ja ju najprv na oleji popražím a potom dám variť, ako klasické cestoviny. potom normalne scedim cez sitko.
(takisto robim aj slov. ryžu)
cessy, k masu s omačkou. tak ako aj ryžu a pod. teda bez omacky by mi to moc nechutilo, takža u nás len takto. 🙂
mmch zaujimavý nick v "cestovinovej" téme až na ten ypsilon na konci 😅 😀 😀

kili
20. okt 2008

a z cviklou 😝 mňam 🙂

cessy
21. okt 2008

sstefi dakujem

4ocka
18. jan 2012

Ja robievam tarhonove rizoto..v mikrovlnke taku rychlovku ked neni cas varit😀 oprazis nasucho tarhovu,hodis ju do janskeho skla,zalejes horucov vodou aby bola1.5 cm nad farhonou,hodis zeleninovy bujon,rozmliesas,prihodis mrazenu zeleninu odoka a das do mikrovlnky na 20 minut/ nezakryte! Ak by tam bola este voda,prikry to jaskym pokdievockou,ono to dojde same...mnam 😀 zajtra sa nato chystam 🙂

mitinka
18. jan 2012

Ja si dám trošku oleja na spodok,troška ju opražím a tarhonu si sypem do nejakého pohára a kolko pohárov tarhone tak tolko pohárov vody 😉 a stááááááááááááááááááále miešať stááááááááááááááááále a keď zovrie vypni a stááááááááááááááááááááááááále miešať až pokiaľ nevychladne 😉 stááááááááááááááááááále miešať každú chvílku miešame 🙂

megynkakn
18. jan 2012

@mitinka to miešanie je to najpodstatnejšie 🙂 akurát sa mi stalo v pôondelok po 15 rokoch varenia že som musela vyhodit aj hrniec🙂))) zazvonil telefon a tarhona sa varila a varila::🙂))

mandragora22
18. jan 2012

ja varim male mnozstvo - len pre mna a dieta, neviem to odhadnut, mozno 2 dvojdecove hrnceky. a tiez na oleji poprazim do cerveno-hneda a podla moznosti co najviac rovnomerne, cize miesat pri prazeni, potom zalejem vodou tak, ze voda presahuje tarhonu o 1 cm - 1,5 cm, netusim, kolko je to hrncekov 😉 osolim ako ryzu a dusim trosku kratsie ako ryzu, kedze ona sa uz tym samotnym prazenim na oleji spracuvava. proste podla chuti, nech nie je rozvarena, ani tvrda. co ja viem? 10-12 minut? nepamatam, vzdy ochutnam a pripadne necham dalej dusit 😉 a ano, pocas dusenia miesat, inak ti minimalne polovica tarhone naspodu vzide ako taka kasa hnusna cestovinova a mozes to potom vyhodit! ja premiesavam tak kazdu minutku, proste treba pri tom stat 🙂

mandragora22
18. jan 2012

@zade aha, az teraz som si vsimla datum tvojho prispevku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak snad uz vies varit tarhonu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 prepac, datumy si nevsimam, ked citam uvodne prispevky 😀 😀 😀

mitinka
19. jan 2012

@megynkakn aha 😀 tak to tiež poznám 😀 😀 ale počula som aj že sa to dá uvariť aj ako obyčajné cestoviny vela vody a miešať a potom len zliať no neskúšala som to ešte 😝 Nemám čas na nové ,,vymýšlance" 😀 ktoré nemám odskúšané 🙂

antonia2077
22. jan 2012

ahojte ja ju robievam v rúre v jánskom skle opražím do hneda tarhoňu s lyžicou oleja, keď už je pekná slabohnedá zalejem horúcou vodou s miešanou so soľou, tak aby voda zakryla min 1,5cm nad cestovinu prikryjem a nechám ju dusiť. Tento recept mám od známeho čo pracuje v kuchyni a nie je ani mastná a je suer a moji chlapi ju zbožnjú 🙂

gabena1
3. feb 2012

@antonia2077 a ako dlho ju v tej rure dusis?cca?
tak my zvykneme robit tak ze tiez ju najprv na horucom oleji miesame, ale nedame vsetku tarhonu naraz ale postupne a tak mame aj 3 farby hnedej, tu najtmavsiu mam najradsej 😀 😀 😀 potom sa zaleje vodou asi tak ako ryza -1,5 cm nad a prikryjeme a dame dusit.... 😝
alebo, moj mm robi vsetko tak isto ale neda ju dusit ale uvari ju ako klasicku cestovinu 😉