Ako sa volá tento drink?

zuzik1701
29. máj 2018

Prosím vás ako sa vola tento drink

babi81
29. máj 2018

aperol spritz

natalka13
29. máj 2018

aperol spritz

maminecka2
29. máj 2018

Mnam, aj ja chcem 🍹

macik34
30. máj 2018

@zuzik1701 aperol na vrch sa estd dava pomaranc

natalka13
30. máj 2018

@macik34 a dnu patri zelena oliva

limoncino
30. máj 2018

Aperol spritz - to najlepšie, čo kto vymyslel, len tam chýba pomaranč 🙂
@natalka13 oliva? Tak to som ešte nevidela a to som vypila už veľa Aperolu 🙈

natalka13
30. máj 2018

@limoncino V taliansku vsade davaju olivu a malu misku zemiakovych chipsov slanych.
A vela robia este klasicky recept biele vino soda aperol.
Aj my sme tak dlho robili podla ich receptu, aj teraz sem tam tak spravime.
aperol sme si vozili z kazdej navstevy talianska.

natalka13
30. máj 2018

Skoda ze nemam ziadnu real foto z talianska

maruski99
30. máj 2018

@natalka13 joooj, hneď by som si dala...tento drink je vynikajúci 😉🙂

juliik12
30. máj 2018

Dnes si urobim ved aj u nas sa predava aperol(alkohol)😋

babi81
30. máj 2018

@natalka13 olivu na misku vedla a aperol sa nikdy nepije samostatne, ved drink 'aperol spritz' je 1/3aperol 2/3prosecco trosku sody alebo tonic a koliesko pomarancu nakoniec

natalka13
30. máj 2018

@babi81 povodne a este aj dnes niekde robia s vinom, som v IT casto a vacsinou je oliva napichnuta a ponorena v drinku. Pijem ho uzviac ako 15rokov. V zime aj teply.

natalka13
30. máj 2018

@maruski99 skus v zime horuci. Moj oblubeny vianocny drink.

limoncino
30. máj 2018

@natalka13 ja ho tiež píjavam v IT a olivu mi naozaj nikdy nikde nedali 🙂 A pila som aj ten s vínom, aj s proseccom, aj chipsy som k nemu dostala, ale olivy nie 🙂

natalka13
30. máj 2018

@limoncino jedine v Neapole som nemala olivu, a v lyziarskych strediskach v restikach a skibaroch sa olivami nezdrzuju. 4-5x do roka som tam. o mesiac zas uz sa tesim.

natalka13
30. máj 2018

Mne chuti aj Airone roso od jacopo poli,je menej sladke, nieco ako campari ale fakt malo sladke.

babi81
30. máj 2018

@natalka13 akoze za 15rokov sa mi ani raz nestalo ze je tam oliva, odfotim ti dnes vecer real foto z it a ten teply to fakt neviem kde si dali, lebo sperol spritz aj na horach je studeny

natalka13
30. máj 2018

@babi81 Ano aj na lyzovacke je studeny e aj teply je vyborny. S olivou som.mala vsade vo Verone,Florencii, Rime, Jesole, Follonice, Pise, Lerici, Palermo, S.Giminano......mame toho prejazdenebo vela, dokonca na veltrhu som dostala olivy a chipsy v miske.
Fakt skoda ze som si ho necvakla minuly mesiac v Siene. Ja inak zelene olivy nemam rada.

macik34
30. máj 2018

@natalka13 olivu som teda este v Aperole nevidela. Mozno v Taliansku.. u nas isto nie. To, ze to tak niekde podavaju v Taliansku, neznamena, ze tam patri

babi81
30. máj 2018

@macik34 suhlasim s tebou a kde som ja bola v taliansku tak som ju nikde nevidela v drinku

vroni
30. máj 2018

@natalka13, Taliansko mam prelezene pomerne slusne. Aperol s olivou som este nevidela. Ani teply ani studeny. Oliva sa pridava do suchych napojov, nie do trpkych.

stejja9
30. máj 2018

Myslím že v kauflande ho maju od zajtra v ponuke.. ;)

natalka13
31. máj 2018

Verzí existuje všude po Itálii opravdu hodně. Záleží na oblasti a baru, který koktejl připravuje. Někdo používá bílé víno místo prosecca, někdy se přidávají i olivy (tahle možnost se dost kritizuje kvůli tomu, že oliva je slaná a může znehodnotit chuť přidaného vína, proto můžete olivy přidat do misky a ujídat je během aperitivu

Chutnal také úžasně, ale stejněj sem se servírky zeptala, jak je možné, kde se to podává s olivou. Řekla mi, že to je specialita Benátek, což mě nijak nepřekvapilo. Naopak se mi zachtělo tam znovu letět.
Kdo má rád olivy a né sladké nápoje, tady je návod na úžasný drink 🙂

THE VENETIAN SPRITZ

4 unce prosecco
Šumivá voda
1,5 až 2 unce Aperol
Orange
Citrón
1 zelená oliva.

natalka13
31. máj 2018

Ved ochutnajte, ja milujem cierne olivy,zelene nemusim ake tuto jednu v aperole dam.
Prvykrat som to pila voVerone,paradoxne na vinnom veltrhu a hned prvy moj aperolbol tiez s olivou.
Teply mi vzime pripravia aj v Bratieslave ked poprosim, pijem nieco ine ako klasicke presladene varene vino ci punc.

natalka13
31. máj 2018
algavendova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz