Ako spraviť domáci vaječný likér?

leva
20. dec 2007

ahoj kocky,robievate niektora svoj vajecny liker?Poradite co tam treba a ako na to?Dakujem

pacna
20. dec 2007

ja by som to tiež skusila.
mojho manžela krstna mama raz robila domaci a bol taky že ho z flaše nemohla dostat tak sme sa nasmiali a doteraz na to spominame.
no nikdy viac už od nej!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dominica
20. dec 2007

vaječný likér nerobievam, ale robím Baileys a to je dosť podobné, je to mňamka:
0,5 litra mlieka
0,5 litra koňaku, rumu, alebo whisky/ja dávam rum s koňakom dokopy/
2 salká
1 mandľový puding
Salká sa varia 2 hod. v konzerve. Z mlieka spravíme puding, ktorý vymixujeme s uvarenými salkami a dolejeme alkohol. Originál by to malo postáť aspoň 3 mesiace, ale nemusí. No keď to aspoň trošku postojí, je to lepšie, lebo na začiatku je to dosť alkoholové a keď prejdú chute cez seba, tak je to mňááám, Ináč ja dávam alkoholu viacej a odhadom, lebo podľa receptu je to moc husté, sladké, lepkavé a nešmýka sa to dole krkom 😀

luciferova
20. dec 2007

"vajciak"

5-6 žĺtok na 1 kandizovane mlieko
cca 20 dg práskoveho cukru
Um (BUM)

zltka vyslahame s praskovym cukrom v slahaci dostatocne dlho, aby sa cukor rozpustil a na povrchu sa utvorila pena. po vyslahani pridame salco al. ine kandizovane mlieko, znova vymiesame. potom pridame "um"%-)) podla toho, aky silny a aky husty chceme vajciak mat. (ideal tak 3dl )

😵

erika153
20. dec 2007

8 zltka
2 salko
pol litra rumu

zltka so salkom poriadne vymiesat a napokon pridat rum. lepsi som naozaj nepila!

- nevarit!

leva
autor
20. dec 2007

Dakujem vam.Zajtra idem na to 😉

katka76
21. dec 2007

tak my mame rodinny recept, je uplne mnami a nezhustne
6vajec
250g prask. cukor
1 vanilkovy
spolu dobre vymiesat a pridat 1 salco
1/2 l rumu
ja by ho pilaaaaaaaa, no este stale kojim

leva
autor
21. dec 2007

Dakujem dievcata este raz,uz ho mam v chladnicke 😉 Pocas robenia,som sa oblizovala az mi oci vyliezali,mnamko,aj manzel pochvalil 🙂

emjee
21. dec 2007

domaci bejliz od dupinka • Dnes o 17:49
1 salko /nie kondenzovane, sladene mlieko, nebude to mat spravnu chut a konzistenciu/
1 slahacka v prasku
2dcl konaku
1dcl instatnej studenej kavy

vsetko spolu vymiesame vo vysokej nadobe a mozeme popijat 🙂

ALE S MIEROU!! 😀

luciferova
22. dec 2007

leva a ktory recept si robila?

dupinka - to vyzera dobre 😉

bibinka
22. dec 2007

jémine, baby, ste mi narobili chute. keď prestanem kojiť, urobím si z každého receptu aspoň po jednej dávke 😀 😀 😀 . zatiaľ to nechcem riskovať, i keď mi už teraz valia slinky 😀 😀 😀

leva
autor
22. dec 2007

luciferova,ten tvoj 🙂 Len som dala vseko raz tolko,aby bolo viacej 😀

leva
autor
22. dec 2007

chcela som napisat vsetko 😀

leva
autor
22. dec 2007

bibinka verim ti,ja som ani nevedela ze mi to tak bude chutit,furt cuckam 😀 Domaci je domaci 😉

luciferova
22. dec 2007

no vidno, ze si si uz lupla 😉 som rada, ze sa ti podaril, tento recept mam od kamosky, chlipkali sme na intraku 😀

sue
22. dec 2007

...my sme pred chvilinkou dorobili 😵
...a robíme tak, že 1/3 ešte odlejeme a rozmiešame ju s nutelou alebo kakaom a máme tmavý "vajčiak" 😵

melory
30. dec 2007

robila som erikin - je super, uz nieje, vypiteeeeeee. 😉

amalia1970
3. apr 2010

caute ja som prave urobila Dominicin Baileys,je vyborny a vyslo mi na skoro liter a pol,len som namiesto mandloveho pudingu urobila vanilkovy a este som tam vmiesala jeden kelimok cerstvej slahacky,podavam s kockou ladu vo whiskovom pohari 🙂

ajlinka
6. máj 2010

caute....ja mam jeden velmi stary recept od babky:
vajecny liker:
500ml rumu
1 salko
5 zltkov
5PL praskoveho cukru
1 vanilkovy cukor

a este jeden trocha iny liker:
1l hruskovice
40 hrozienok
25 zrniek kavy
1 vanilkovy cukor-nechat stat 3 tyzdne a potom scedit

sonulienkas
6. jún 2010

ajlinka - ten prvý recept mám aj ja od manželovej starej mamy a musím povedať , že je super 😵

sonulienkas
13. jún 2010

zabudla som napísať - že sa nesmie zabudnuť likér liať do sklenenej fľaše precedený cez sitko. 🙂 .

natala000
26. dec 2012

Ahojte chcete ochutnat nieco super-ziadne surove vajca,dam vam recept mojej mami 3 salka varime aj v plechovke asi 90 minut.Potoch trosku vychladene otvorime a vyklopime do velkej misi zmiesame z 1litrom rumu.a hotovka nalejeme do fliaš mnam... a niesu tam žiadne vajcia jednoducha priprava.skuste tento recept a ziadna salmonela vam nehrozi.....
PA PA

alex33333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienkad
29. sep 2013

@ajlinka
@melory Ahojte ti salko sa má variť?

medvedjoggy
25. dec 2013

AHOJ BABENKY KRASNE VIANOCE VAM PRAJEM VSETKYM BABENKAM 😲

medvedjoggy
25. dec 2013

AHOJTE BABENKY DAKUJEM ZA VSETKY PRISPEVKY NA VAJEčIAK - VAJECNY LIKER
NAKOLKO SOM SI UROBIL VLASTNY USUDOK A MOZEM POVEDAT ZEMI TO AJ VYSLO

MEDVEDOV VAJECNY LIKER ..
5X ZLTKY
VANILKOVY CUKOR
200G PRASKOVEHO CUKRU
SALKO 1X NEVARIT
RUM 80% Z RAKUZSKA
NAPV VYSLAHAME ZLTKY Z CUKROM DO PENISTA PRIDAME VANILKOVY CUKOR AJ SALKO A NAPOKON RUM DAME DO CHLADU.----JE SUPER HUSTI VONAVY A VELMI CHUTNY 😲 😝 😲

aaaaandrea
29. apr 2014

Baby , nemáte recept na Nealko vajecny liker ? U nas na oslavach vecne polovica ludi soferuje.. 😒

delphineta
18. júl 2014

@aaaaandrea aj ja by som chcela bez alkoholu

zabulka1
5. jan 2015

@aaaaandrea ahoj skus urobit tak ze vanilkovy puding uvaris normalne v mlieku ako je v navode na pudingu myslim 500ml na jeden sacok pudingu nechas to vychladit vyslahas aby nebol hrudkovy a prilejes salko mozes do toho dat ked tak len rumovu aromu z toho nikto nenafuka ale ten puding neurob prilis husty taky akurat ja tak robim vajecny konak akurat ze davam este do toho 250ml rumu,,nemam rada zltky tak robym bez nich

mimab79
25. aug 2015

@katka76
Pri dojceni sa alkohol moze, do materskeho mlieka sa dostava v stopovom mnozstve. To je nieco ine ako v tehotenstve, aj ked v tehotenstve 1 stamprlik vajcaku alebo deci vinka urcite tiez neuskodi.

lucia211
17. dec 2015

@zabulka1 prosim ta, a liker s tym pudingom vydrzi? myslim ci neplesnie alebo co...s pudingom som toeste nepocula no musim t vyskusat, kedze som tehu a aj teda hlavny sofer 🙂