Ako správne variť párky?

janna1830
18. júl 2008

baby, normalne mame v septembrovkach dilemu- ako uvarit parky??? 😀 vazne, teraz mi to neda- davaju sa do studenej vody alebo az zovretej? 😝

pre adminky - kludne vymazat temu,ked sa dozvieme odpoved, dakujeeeem

aponchie
30. júl 2008

no jasne,ze neni pravidlo co je drahe je dobre..ale zase pojem dobre..vetsinou nezdrave a spatne veci sou pro nas chutnejsi nez ty "zdrave"jinak ja si zase myslim,ze urcite spekacky z kauflandu treba kilo za 50kc byt treba chutove fajn nebudou mit mnoho spolecneho s masem oproti treba spekackum z globusu nebo renictvi..a resila bych hlavne pomer a obsah masa k ostatnim surovinam.. 😉

leva
3. aug 2008

Ja tiez davam do studene vody,osupem ich este pred varenim,najradcej mame z lidl kuracie,este ani raz sa mi nerozvarili ani nenapuchli.V mikrovlnke som este neskusala a to ich tam varite tak na holo ci vo vode?ked na holo,musia byt pecene ci nie?

kili
3. aug 2008

ty brďo, 3 strany o varení párkou??? kým to prečítam, ich dávno aj zjem 😀

leva
3. aug 2008

😀

cessy
4. aug 2008

ahojte,
fúha to je ale príspevkov o varení párok 😀 , práve som to dočítala a v podstate zakladatelka temy si može vybrať.asi ste jej moc neporadili 🙂

kristi
4. aug 2008

nevarit - pouze v horke vode ohrat.

jediny parky ktery jim jsou ty Kostelecky v plechovce. spekacky kdyz jedu okolo Cercan, tak koupim tam, pac jsou nejvic nejlepsi

jaja0110
14. aug 2008

mat vase problemy.... 😝

verusamarusa
15. aug 2008

zaujimava tema.... jaja0110....je to problem
pamatam si pred x y rokmi ,ked sa robili este parky s velkym P,jeden nas znamy(mesiar) nam vravel,ze sa musia varit v supke a to koly tomu aby vacsina stavy zostala vo vnutry a neutiekla do vody.Aj sme tak dlho robili,lenze dnes sa dava viac muky nez masa a parky uz nemaju velke P ale velke H.... preto teraz pred varenim supeme,lebo muka napuci a obal roztrhne.A take potrhane mi moji nechcu moc jest.Vobec to nie je vabny pohlad a deti prve co je ,davaju na dojem a az potom na chut. je to len moj nazor . 😅 😅 😅

jaja0110
16. dec 2008

nemate niekto novy patent na varenie parok?? 😀 😀 😝

dididi30
16. dec 2008

jaja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ..................................

zajo79
16. dec 2008

tak ja pridam zazitok z parkami z este pionierskeho tabora.. mali sme ich na veceru, cely tabor jedol, jedol, len nikto si nevsimol ze tie parky bolo treba osupat...tak predpolnocou vsetky decka sme vracali pred chatkami supky za parkov 😀 😀 😀 😀

mima1
16. dec 2008

tak moja suseda varila podla mna najlepsie parky ake mozu byt. raz varila parky neviem ci osupala alebo nie ci dala do studenej alebo teplej vody ale medzi tym ako varila tak vysla von vyniest smeti no a trochu sme sa zakecali asi tam na 40minut a tie parky cuduj sa svetu boli ako uhol. leteli do kosa aj s hrncom a doma mali smrad uplne strasny pretoze parky zhoreli na uhol a dym ze ju nebolo vidiet ked vosla dnu 😀 😀 😀

ella1
16. dec 2008

zajo 😀 😀 😀 dobre sa to vracalo? 😀
mima-tak toto sa mi stalo dnes so šošovicou,vyvrela voda........akurát, že som sa nezakecala von, ale tu 😀

zajo79
16. dec 2008

tak ja som uz videla aj varit parky spolu s vajcom, domacim, dobre os.atym.... pozerala som ako puk 😀 😀 to bol moj byvali svagor, tak som mu to potom vysvetlovala ze co vlastne si vari 😀 😀

marika80
16. dec 2008

😖 😀 😲 😨

evinka
16. dec 2008

Já dávám párky do studené vody a když začne vřít vypnu a ještě v té horké vodě chvíli nechám. Manžel je musí vždycky povařit několik minut (ty moje mu přijdou, že nejsou ohřáté) Loupací loupám po ohřátí.

vinka
16. dec 2008

Ella tebe šošovica ale mne čaj prihorel to je už čo povedat. 😀 😀 😀

ella1
17. dec 2008

😀 čaj?
ved párky by sa nemali vlastne variť, ale len ohriať.ja to robím tiež ako evinka.

vinka
17. dec 2008

To som ešte chodila do školy a bola som chorá.Mi sme stále uvarili asi liter čaju a nalievali sme si o pohára.A nja som si chcela zohriat a neboli v tedy ešte mikrovlné rúry.Tak som to hriala na šporáku a zaspala som.Zobudila ma suseda zvončekom a zacítila som smrad.A to bola zhorená miska s čajom.Ale teraz sa už smejem z toho.

ella1
17. dec 2008

jasné,ved ja tiež močím hrniec od šošovice, hádam ho nebudem musieť vyhodiť. 😅

tannawe
19. dec 2008

proboha vy jite parky?? 😀 😀

vinka
19. dec 2008

Tannawe a čo je natom zlé?Môj syn mal obdobie že by ich najradšej jedol aj každý den keby to zaviselo na nom.

tannawe
19. dec 2008

preboha a čo by na tom malo byt zle?? 😒 😖 😲 😲

vinka
19. dec 2008

No tak vyznela tvoja otázka.Proboha vy jite parky? 😀 😀 😀 Mne to pripadalo ako keby vy ste ich nejedli. 😀

natsa
21. dec 2008

Párky sa len zohrievajú.Nevaria sa.Niekto to robí aj v mikrovlnke

roasha
21. dec 2008

to faaakt? 😕 😅 😀

libka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3558
21. dec 2008

no krasna tema. a ktomu len dodam: parky musia prejst varom.

hupcza
3. jan 2009

🙂 tak to je téma 🙂
nevěřila jsem a tak jsem nakoukla
jinak jak se správně vaří párky nemám tušení - vůbec je domů nekupujeme 😅
tanewe: jj - jsou i takoví poděsi, co je nejí 😀 - upřednostňuju opravdouvé jídlo před blafy 😀

uommo
1. sep 2013

@k.a.t.k.a. takmm katka! 😀 vsetky parkyv prirodnom creve sa nesupu!!
samozrejme aj ine masove vyrobky spekacky a podobne a zase vsetky umele sa supu pedsa je to umelyna a ta sa neje, pedsa len bravcove crievko je kolagen a podobne to je ine, napr salamy su v umelom ...tolko ktomu, osobne som hladal ako sa vlastne maju tie "nove" parky varit pretoze sa nafukovali jak dive dakedy to nerobili lebo do nich davali ine emulgatory ktore s teplom nereagovali, tak som chcel vediet kolko to treba upravovat aby neskodilo, ale na toto nezareagovat, tak baby sorry to sa nedalo kiss😉