Ako správne variť párky?

janna1830
18. júl 2008

baby, normalne mame v septembrovkach dilemu- ako uvarit parky??? 😀 vazne, teraz mi to neda- davaju sa do studenej vody alebo az zovretej? 😝

pre adminky - kludne vymazat temu,ked sa dozvieme odpoved, dakujeeeem

m_ij_ka
15. sep 2013

do studenej vody ja dávam 🙂

ivanatim
7. okt 2015

Nezalezi ani tak na tom ako ich spravne varit, ale skor na tom, aké parky varíš. Odporucam nekupovat parky, ktore nie su bezlepkove. Niektore parky su nekvalitne a obsahuju vela múky, resp. skoro ziadne mäso. Kupovat odporucam bezlepkové párky, v tych múka nemoze byt. 🙂 Ked kupujete parky, tak urcite chcete jest mäso a nie múku 🙂

zedol2
12. jan 2016

Takže. Ak máte párky, ktoré treba šúpať, máte NEKVALITNÉ párky. Tieto sú väčšinou plné bordelu (napr. múky), ktorý nedrží pohromade - preto musia byť v črievku. Kvalitnejšie párky črievko nemajú - nepotrebujú ho (väčšinou majú 85%+ mäsa). To, či treba párky variť, alebo nie, sa dočítate na etikete. Ak je na nej napísané "tepelne spracovaný/upravený výrobok" nieje nutné ich variť. Stačí zohriať v mikrovlnke. Inak ich treba hodiť do vriacej vody aspoň na pár minút. Takže nabudúce treba ísť napr. do Lidlu a vziať si párky Dulano/Pikok (cca 3€/10ks) a to je taký entry level normálnych párkov bez črievka. Howgh.

copyy
1. okt 2017

zedol2: toľko múdrosti aby človek pohľadal 🙂
Takže - kvalitnejšie párky držia pokope samé osebe? Nemajú črievko - nepotrebujú ho? Tak to si daj patentovať, zbohatneš.
Hlavne by som rád videl, ako sa teda tie párky bez črievka vyrábajú. Vo vákuu?

solinkarka
1. okt 2017

@zedol2 to je blbost...kupujem parky z,lidla tie maju cez 80% masa a su v supke....s kvalitou to urcite nema nic spolocne

copyy
1. okt 2017

jasné že blbosť. Mohla by nám @zedol2 predviesť, ako také párky vyrobí.
To akože si kúpi kilo kvalitného mäsa, a z neho vysústruží valec v tvare párku?
Fakt ma to rozosmialo.

pkristy
23. máj 2019

@vinka aj mne prihorel raz čaj,to bolo dymu boha!! nikomu neprajem!!😂😂😂

buka
8. aug 2023

Ošúpané párky vložím do vriacej vody a nechám cca 1min vrieť. Párky sa zohrievajú a nie varia.