Ako správne variť párky?

janna1830
18. júl 2008

baby, normalne mame v septembrovkach dilemu- ako uvarit parky??? 😀 vazne, teraz mi to neda- davaju sa do studenej vody alebo az zovretej? 😝

pre adminky - kludne vymazat temu,ked sa dozvieme odpoved, dakujeeeem

petik77
18. júl 2008

ja je davam do studene 😀

monkula
18. júl 2008

aj aj dávam do studenej, keĎ zovrú, nechám asi ešte dve minútky povariť a vypnem.... ael nechám ešte chvíľku v tej vode..
Ale najprv som s imyslela ,že si zase niekt orobí srandy 😅 😅

eps
18. júl 2008

😀 Já zas nikdy nevím, jestli se loupou před nebo po, pokud jsou loupací 😀

sirinka
18. júl 2008

ja tiez do studenej - 😀

lyongirl
18. júl 2008

aj ja som si myslela, že si niekto robí srandu 😀 a dávam ich variť do studenej, tak ako monkula 😉, ale myslím, že to je v podstate jedno

m.a.j.u.l.a
18. júl 2008

Ja dávam do vriacej 😀 a pokiaľ sa šúpu, tak ich šúpem pred tým ako idú do vody 🙂 tak a teraz si vyber 😅

pietra
18. júl 2008

ja tiez davam do vriacej a supem ich predtym. Oni totiz velmi osupat nejdu, ked su uz uvarene 😉

janna1830
autor
18. júl 2008

nie vazne som sa opytala 😝
ja zijem v tom, ze sa maju vlozit, az ked voda zovrie, ale kolkokrat sa zabudnem a dam do studenej... 😝 manzelova mamina je kucharka, tak ta stale pozrela, ked ma takto videla 😀 ze do studeeeeeneeeeee j? 😕 😀 no som sa pred nou vzdy vytiahla, co budem hovorit 😀
a supacie parky som tu este nevidela 😕

ikke
18. júl 2008

ja si nikdy nepamatam, ako som ich varila predosly raz, takze podla toho, ako pride 😝
supacie supem pred tym, ako idu do vody, varit sacky mi pripada hnusne...

monkula
18. júl 2008

jasné že sa šúpu predtým... Tá varená fólia by asi veľmi nechutila... 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
18. júl 2008

mne raz šéf v práci dal presnú inštruktáž ako správne variť párky lebo to dakde čital alebo videl či čo 😀 takže párky sa dajú do studenej vody a pri prvom náznaku vretia vody, teda ked už začínajú stúpať tie bublinky po bokoch , ich treba vybrať 😉

ja mam skor dilemu či sa viedenské párky šúpu alebo nie 😅

pietra
18. júl 2008

vybrat ked zacne voda vriet? 😕 ved to nie su vlastne vobec uvarene, to ich rovno mozem jest surove 😝

monkula
18. júl 2008

pietra, veĎ aj surové dú fajn, opýtaj sa mojich detí 😀 😀 😀

eps
18. júl 2008

Já je nechávám pár minut povařit,no,většinou mi prasknou. Dávám do studené vody.

Vídeňské neloupat.

janna1830
autor
18. júl 2008

http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/domacnost/1...

aha,no toto som nasla az teraz 😝 po zalozeni temy 😝

k.a.t.k.a.
18. júl 2008

ja ich jedávam aj surové 😀 ved to je hotový mäsový výrobok, či nie? neviem zatial žijem, nič sa mi nestalo 😀

pietra
18. júl 2008

monkula 😀
u nas sa parky teda casto nejedia, kedze o nich nemam dobru mienku, ale ked uz, tak radsej prasknute, ako surove, ja im neverim, takze poriadne prevarit

tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eps
18. júl 2008

Já radši prasklé, ale povařené 😀 😝

janna1830
autor
18. júl 2008

tobi, ale vidis v clanku, ze predsa len maju ist do vriacej 😀

mobina
18. júl 2008

takdy dávám do studené a jak se začne voda vařit vypínám, aby nepraskly 😉

tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
junovka
18. júl 2008

ked varim vo vode, tak do studenej, ale odkedy mame mikrovlnku, tak davam tam a mam ich za par sekund zohriate, az horuce 🙂

k.a.t.k.a.
18. júl 2008

ved to že parky sa nemaju variť ale zohrievať, teda aspon viedenské určite .. inak variť párky 15-20min 😕 to ich ako potom jedia? lyžičkou alebo rovno vypijú? 😝

danielala
18. júl 2008

Hovori sa, že keď chceme, aby chuť zostala v mase (teda ak sa párky dajú nazvať masom 😀 ), tak po správnosti by sa mali hodiť do vriacej a zas naopak, keď robíme trebárs polievku, tak dáme maso do studenej vody, aby jeho chuť prestúpila a ochutila "vodu".

elana
18. júl 2008

Do studené. Když je hodím do vřící, tak mi okamžitě prasknou🙂

emjee
18. júl 2008

prve co ma napadlo - vo vode 😀

pokial viem, parky by sa nemali varit, lebo prasknu, len zohriat na ca. 90 stupnov
ci sa davju do studenej alebo teplej neviem, ja vacsinou davam do studenej, moja mama do horucej

emjee
18. júl 2008

a co vlastne obsahuju http://www.webservis.sk/magazin/view.php?cisloc... 😀 dobru chut

kila
18. júl 2008

Dobrá téma! 😀 ja ich varím vo vriacej vode asi minútku potom šup s nimi von... 😀

junovka
18. júl 2008

kila, tak to uz rovno mozes supnut do mikrovlnky 🙂 😉