Ako ste riešili narodeninovú tortu pre ročné dieťa?

sylvie
15. feb 2007

Ahojte maminky, tie co ste uz oslavovali narodeninky deticiek ako ste riesili tortu? Spravili ste same doma alebo ste objednali u cukrara? Maly bude mat zachvilu 1 rocik a ja by som mu chcela dat spravit tortu v tvare vlacika alebo auticka..

Viete mi poradit nejaku dobru cukrarsku vyrobu v BA, najlepsie v 4.obvode?
Alebo ak ste niekto take nieco robili doma, date mi receptik?

Moc vopred dakujem.. 🙂

certica
15. feb 2007

my sme mali aj domacu, muzova teta je cukrarka, ale nie je z BA a davali sme robit - na trnavke v cukr. daniela, robia dobre zakusky, ale to bola taka klasicka okruhla

ervotoc
15. feb 2007

pozri aj na babetku,tam su fakt šikulky 😉

lidka619
15. feb 2007

sylvie, najlepšiu tortu urobíš doma sama, to mi ver, nemusí byť krásne vyzdobená, ale o to chutnejšia - ja tiež robím deťom sama torty a vždy sa zjedia 😉

levon
16. feb 2007

sylvie, my sme malému robili doma vláčik. Základ bol metrový tez z BB keksov, z prednej časti sme spravili lokomotívku, tam sme dali navrch ešte ďalšie BB keksy, z čokoládových trubičiek sme spravili komínik a vrch vagónika sme nimi olemovali, dovnútra nasypali kopu lentiliek ako náklad, aj svetlá sme robili z tých veľkých lentiliek a kolesá boli z takých malých kolečkových kinder keksíkov...Keď a s tým vieš pohrať, určite vymyslíš niečo aj ty doma. Mne osobne tie cukrárske torty margarínové nechutnajú a vláčik mal plnku pudingovú 😉

happygirl
16. feb 2007

Ahojky,sylvie,
vidim, ze aj ty riesis torty 😉 aj ja, Ninka to ma uz za par 😉
Stale som jednou nohou na ceste ze dam nejaku zajednat, aj o tej Danele sme uz uvazovali (v Trnavke - mali sme od nich komplet svadobne aj torty aj zakusky - no mnamky), ale potom som zas zacala hladat blizsie tu v Petrzke (mam tip na jedno ucnovske pracovisko - SZS potravinarska a tiez pecu aj zakusky aj torty dobre, podobne stredisko ucnovske je aj v Dubravke - Dubravanka tusim sa volaju alebo tak nejak, to by si mala vo IV obvode...ulicu si nepamatam ako sa vola - mala som to ako tip na svadobne torty ale kontakt som uz zahodila... su na tej spojnej ceste co spaja Dubravku a Brnensku cestu z Patronky, asi vies kde)...
No a nakoniec uvazujem, ze spravim mozno nejaku asi sama - ako pise lidka... uvidim... daj vediet ako si dopadla 😉

sylvie
autor
17. feb 2007

kocky, dakujem..

levon, to znie zaujimavo.. len neviem si to teraz presne predstavit.. nemas nahodou odfotenu tu torticku a neposlala by si mi ju na moj mail? ak by si bola taka zlata..

happy, dakujem za typ.. Dubravanku poznam, vidis, vobec ma nenapadla.. pojdem sa tam popytat..

tak este neviem ako to spravim.. ci sa dam na to sama, len to by nemuselo dobre dopadnut.. alebo ci to necham na profesionalov.. nastastie este to tak nehori..

certica
17. feb 2007

inak v tej dubravanke su minimalne tak tretinove ceny zakuskov (aj su jedle 😀 ), kedze to pecu ucni, takze z tohto pohladu sa to urcite oplati kupit. velmi dlho sme tam ale neboli pravdu povediac kvoli otvaracej dobe a v sobotu uz tusim tiez nemaju otvorene nejake 2 roky, takze sa tam nedostaneme...

sylvie
autor
13. mar 2007

v dubravke robia len obycko torty, ja chcem v tvare auticka, vlacika a pod..

ervotoc
13. mar 2007

ja som dnes od kvietinky objednala cukrove oblátky,su nadherne na jej stránke je slusny vyber,nam sa blížia meniny uz... 😉

pipo1777
13. mar 2007

ervotoč aj ja zháňam tie oplátky kde presne si to objednala?má kvietinka niekde maila či ID či ako sa to volá?

ervotoc
13. mar 2007

http://www.katherine.sk/index.php?option=com_vi...

inak je na bábetku v receptoch,hned ti dá aj vsetky info,je milá a objednavka pride rychlo 😉 aj zoženie ak moze 😉

ervotoc
13. mar 2007

možeš jej aj ss poslať,je rychla 😉 ja sa tešim na tie cukrové 😝

sylvie
autor
13. mar 2007

ervotoc, pekne su tie obrazky, ale to by som musela tortu upiect a to asi nezvladnem.. ☹

ervotoc
13. mar 2007

zvládneš,v pohode 😉 korpus mas raz dva..spravis si den vopred...a potom naplniš kremom a je 😉

ervotoc
13. mar 2007

http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=22575

tu su fakt šikovne baby,plno receptov,tipov atd 😉 hned babenky poradia,su zlaté,aj ja mam od nich fintičky 😝 aj marcipán uz viem ako z obrazku spraviť..predtym ani ... 🙄 😀 😀 mozno niektora z báb je aj z Blavy priamo,krásne peču 😕

sylvie
autor
14. mar 2007

ervotoc, dakujem skusim popozerat..

sylvie
autor
1. apr 2007

ahojte, tak my sme nakoniec dali robit tortu v cukrarni Efekt v Pezinku.. spravili nam krasne marcipanove auticko, za super cenu..

mala som pokus dat spravi tortu aj v cukrarni Danela na Trnavke, ale tam som sa stretla s velmi neprijemnym spravanim obsluhujuceho personalu, navyse sa mi ta torta nepacila.. namiesto marcipanu bola len slahacka.. kamoska ju objednala a povedala, ze sa to dost rychlo topilo.. tak som rada, ze som ju tam neobjednala..

a este som skusala u pani Gasparovicovej vo Vinicnom a ta sa ma zacala vypytovat, ci vobec viem co je to marcipan a ci ho mam rada.. mala som pocit, ze ma chce nahovorit na cokoladovu tortu..

takze tolko k nasej torte.. mozno raz aj upeciem sama tortu.. a pouzijem tie jedle oplatky..tie su moc pekne..

emjee
10. júl 2007

ruth • 9. júl 2007 o 18:59
Ahojte, prosim poradte mi nejaky dobry odskusany recept na tortu a zdobenie torty, chcela by som upiect malemu tortu na narodeniny, nech nemusim nikoho otravovat a rada by som sa to chcela aj naucit....

madeleine
22. júl 2007

Ak mate doma cokoladoveho maniaka, ako zaklad urcite spravi radost Sacherka...

Sacherova torta - Torta Anny Sacherovej z roku 1883 (ikke)
• 200g tmavej horkej čokolády
• 150g masla
• 200g práškového cukru
• 6 žĺtkov
• 6 bielkov
• 100g múky
• 100g čokolády na varenie
• 100g tuku Cera
Maslo s cukrom a so žĺtkami vymiešame do peny, pridáme polámanú čokoládu roztopenú vo vodnom kúpeli a miešame až do zhustnutia. Nakoniec postupne pridáme múku a tuhý sneh ušľahaný z bielkov. Cesto nalejeme do tortovej formy vymastenej tukom a vysypanej hrubou múkou, vložíme do mierne vyhriatej rúry. Pečieme asi 60 minút na 170°C (plyn 3). Po vychladnutí rozkrojíme korpus na polovicu (niťou) naplníme marhuľovým džemom. Polejeme čokoládovou polevou z rozpustenej čokolády a tuku.
Kto použije miesto čokolády kakao, klame sám seba. Fajnšmecker si niečo také neurobí. Pečieme pre seba, nie pre cukráreň.

http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

madeleine
22. júl 2007

Orechová torta (kuki)

• 7 vajec
• 700g práškového cukru
• 14 PL horúcej vody
• 14 PL oleja
• 150g hladkej múky špeciál
• 300g mletých orechov
• 1 prášok do pečiva
• 1 žĺtok
• 1 vanilkový cukor
• 500g masla
• 4 PL kakao
• 150g ríbezľového džemu
• 2 PL rumu
Žĺtky vymiešame s cukrom, pridávame olej a vodu. Postupne pridáme múku zmiešanú s orechmi a práškom do pečiva a vymiešame. Na koniec zľahka vmiešame sneh z bielkov. Dáme do dvoch tortových foriem a pomaly pečieme na 180°C. Či je torta upečené zistíme tak, že do nej pichneme špajdľou Ak na sa na špajdľu nelepí tak ju vyberieme. Vyklopíme a necháme trošku vychladnúť. Potom ju rozrežeme na 2 pláty.
Žĺtok, 250g cukru a 1 vanilkový cukor vymiešame nad parou do zhustnutia a do vychladnutej zmesi pridáme 250g masla. 10 PL práškového cukru, 6 PL vody a 4 PL kakaa zmiešame nad parou do zhustnutia. Necháme vychladnúť a potom primiešame 250g masla. Ríbezľový džem, rum a trochu vody zmiešame tak aby hmota bola redšia.
Tortu plníme tak, že spodný plát potrieme džemovou zmesou, na ňu dáme kakaovú plnku. Druhý korpus natrieme z oboch strán a uložíme na prvý korpus. Opäť natrieme ale bielou plnou a takto pokračujeme. Okraj torty natrieme takisto plnkou a oblepíme mletými orechmi. Vrch polejeme čokoládou a zdobíme podľa fantázie.
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

madeleine
22. júl 2007

Nadýchaná želé torta (madeleine)

• 3 vajíčka
• 80g práškového cukru
• 3 PL vody
• 80g polohrubej múky
• 300 ml mlieka
• 1 puding
• 70g masla
• 40 práškového cukru
• ovocie podľa sezóny a chuti
• 1 bal želé
• 2 – 3 PL kryštálového cukru
• 500ml vody
Žĺtky s cukrom vyšľaháme do peny a za stále šľahania pridávame vodu a múku. Z bielkov vyšľaháme so štipkou soli tuhý sneh a zapracujeme ho jemne do cesta. Hladké cesto vlejeme do formy vyloženej zospodu papierom. Pečieme v predhriatej rúre pri 180°C asi 30 minút. Z mlieka a prášku pripravíme puding. Z roztopeného masla a cukru vyšľaháme penu, do ktorej postupne šľaháme puding. Korpus zbavíme papiera a necháme vychladnúť. Očistíme okraj tortovej formy. Znovu ju zavrieme korpus a polejeme krémom. Dobre vychladíme, najlepšie aspoň 2 hodiny v chladničke (nevkladať horúce!). Po vychladení pudingu pripravíme želatínu. Tortu obložíme ovocím a rovnomerne zalejeme želatínou. Ak želatína nezakryje všetko ovocie, je dobré lyžicou aspoň „popolievať“ všetko ovocie, bude sa pekne lesknúť a nebude schnúť.
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

madeleine
22. júl 2007

Narodeninová torta (zuziq)

• 6 vajec
• 6 PL práškového cukru
• 6 PL polohrubej múky
• štipka prášku do pečiva
• 1 bal prášku do pečiva
• 400ml mlieka
• 125g masla
• čokoláda na varenie / poleva
• trubičky na ozdobu
• čokoládové ozdoby
Žĺtkhttp://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf... oddelíme do misky, bielky do vyššej nádoby na šľahanie. Žĺtky vyšľaháme s cukrom a postupne pridávame polohrubú múku (odporúčam najprv vmiešať až potom šľahať, bude to menej prášiť) a štipku prášku do pečiva. Pridáme dobre vyšľahaný bielok. Prešľaháme a vlejeme do vymastnej a múkou vysypanej tortovej formy na pečenie. Vložíme do vyhriatej trúby a pečieme pri 150°C do zlata (kým sa koláč nezačne oddeľovať od formy). Koláč vyberieme z formy, necháme vychladnúť a pripravíme dvomi spôsobmi:
1) Korpus necháme v celku, potrieme džemom, polejeme plnkou a ozdobíme.
2) Korpus predelíme niťou na dva tenšie korpusy a plnku dáme medzi ne.
Pripravíme si plnku podľa chuti. Alebo urobíme hustý puding (miesto klasických 500ml mlieka dáme 400ml) a vymiešame s maslom. Mierne vyhladnutú nalejeme na džemom natretý korpus. Pripravíme si čokoládovú polevu, tortu ozdobíme trubičkami a polejeme polevou. Podávame dobre vychladené.
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

madeleine
22. júl 2007

Jahodová torta (madeleine)

• 6 vajec
• 6 PL kryštálového cukru
• 6 PL polohrubej múky
• ½ bal. prášku do pečiva
• strúhaná kôra z 1 citróna
• štipka sódy bikarbóny
• 2 bal. pudingu Zlatý klas
• 800ml mlieka
• 4 PL cukru
• 500g jahôd
• želatína
Vymastíme a múkou vysypeme plech alebo formu. Celé vajcia vyšľaháme v stroji s kryštálovým cukrom asi 15 – 20 minút. Keď vaječná hmota zbelie, sneh je vyšľahaný a cukor roztopený. V múke rozmiešame kypriaci prášok, sódu a citrónovú kôru. Vareškou zľahka vmiešame múku do vaječno – cukrovej zmesi. Hneď prelejeme do formy, povrch cesta zarovnáme a pečieme v predhriatej horúcej rúre pri 180°C, 10 – 12 minút, podľa hrúbky cesta. Hotové cesto necháme vo forme vychladnúť. Ak sa zdá príliš hrubé, prekrojíme ho na dva diely a jeden zamrazíme, alebo použijeme na druhú vrstvu. Pripravíme si puding z prášku, mlieka a cukru podľa chuti. Ak robíme dvojvrstvovú tortu, do spodnej plnky pridáme kúsky jahôd. Vrch torty polejeme zvyšným pudingom a necháme trochu stuhnúť. Tortu ozdobíme celými alebo pokrájanými jahodami podľa fantázie a opatrne popolievame želatínou. Dôkladne polejeme všetky jahôdky, budú krásne lesklé a zároveň neuschnú ak tortu nezvládneme zjesť naraz... Odporúčam podeliť sa... Budete mať nových kamarátov... 🙂
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

madeleine
22. júl 2007

Ľahučký zákusok (zuziq)

• 6 vajec
• 6 PL kryštálového cukru
• 6 PL polohrubej múky
• ½ bal. prášku do pečiva
• strúhaná kôra z 1 citróna
• štipka sódy bikarbóny
• 3 kyslé smotany
• 3 vanilkové cukre
• 1 PL práškového cukru
• 1 bal. práškovej šľahačky
• 2 Fruttini – ovocný krém
Základ je piškóta zo 6 vajec (na tortovú formu stačí 4 – 5 vajec). Celé vajcia vyšľaháme v stroji s kryštálovým cukrom asi 15 – 20 minút. Keď vaječná hmota zbelie, sneh je vyšľahaný a cukor roztopený. V múke rozmiešame kypriaci prášok, sódu a citrónovú kôru. Vareškou zľahka vmiešame múku do vaječno – cukrovej zmesi. Na piškótu pripravíme plnku z kyslých smotán – cca 750g, na každú smotanu jeden vanilkový cukor + lyžička práškového cukru, všetko to zmiešať, pridať jednu vyšľahanú šľahačku v prášku (s trochou menej mlieka) a tuto masu natrieť na piskotu a dať do chladničky. Nakoniec si pripraviť polevu - fruttini (je to ovocný puding, odporúčam naozaj pohľadať priamo fruttini a najlepšia je podľa mňa čerešňová) uvariť s 80 ml vody a 8 PL cukru. Vytvorí sa vám krásna červená želatína, ktorú ešte horúcu nalejete na koláč a keď to vychladne, strčí sa to na dve tri hodinky do chladničky. U nás ten koláč v tej chladničke nikdy tak dlho nevydrží .
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

madeleine
22. júl 2007

Biele myšky

• 100g mäkkého masla
• 80g práškového cukru
• 1 bal vanilínového cukru
• 3 vajcia
• 125g polohrubej múky
• 1 ČL prášku do pečiva
• 100g nahrubo strúhanej horkej čokolády
• 100g mandľových lupienkov
• 2 bal Polevy tmavej
• 100g marcipánovej hmoty bielej
• trochu (asi 10g) marcipánovej hmoty ružovej

Vo väčšej mise rozšľaháme maslo s cukrom a vanilínovým cukrom. Pridáme vajcia a šľaháme do spojitej hmoty (pomocou ručnej metličky). Na vyšľahanú hmotu preosejeme múku s kypriacim práškom a prepracujeme na hladké cesto. Vmiešame čokoládové vločky a mandľové lupienky. Cesto vylejeme na vytretý a vysypaný menší plech s vyšším okrajom (alebo pekáčik) a povrch uhladíme stierkou. Dáme piecť do predhriatej rúry pri teplote cca 180°C po dobu asi 30 minút.
Z bieleho marcipánu vytvarujeme valček, ktorý rozdelíme na cca 10 kúskov. Z každého kúska vytvarujeme telíčko myšky – ako kvapku. Z ružového marcipánu vymodelujeme asi 12 chvostíkov (o 2 viac než je myšiek). Chvostíky pripevníme pomocou špajle k telíčku myšky. Z posledných 2 „chvostíkov“ nakrájame 10 malých guličiek, ktoré vyvaľkáme na tenké placky. Každú placku prepolíme a zrolujeme na dve ušká. Uši pripevníme k hlavičke myšky tiež pomocou špajle.
Vychladnutý múčnik naprieč rozkrojíme (na dva trojuholníky „syru“). Obe polky polejeme polevou – obe polovice vrátane bokov a rezných strán. Polevu necháme zaschnúť.
Múčnik prenesieme na servírovací tanier (na pevnú, rovnú plochu). Pomocou kovovej trubičky na šamrole zahriatej v teplej vode (alebo vysokým úzkym pohárom) vykrajujeme diery v korpuse (uprostred a po krajoch) ako v syre. Nakoniec na múčnik a do dier naaranžujeme marcipánové myšky.
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=50e4ee5cf...

hanka274
22. júl 2007

ja sa musim pochvalit nasou tortou pre Hanku na 1 rok, samozrejme max. tak oblizala moj prst. Taketo maskrty jej nedavam. Nam chutila. Ale tiez som za domace vyrobky-su najlepsie, urobia radost najvacsiu hlavne vam, a najchutnejsie.
No ale co uz ked moji rodicia vybrali, robila to znama mojej tety...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

emjee
6. aug 2007

petaba • 1d • 6. aug 2007 o 18:49
Ahojte chystam malej krstinky a chcela by som jej dat urobit niaku peknu torticku, neviete kde v Bratislave robia pekne a zaroven kvalitne a chutne? Dakujem

emjee
6. aug 2007

peta

taketo https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... ti urobia v pekarni macek v malackach

kontakty (sou farskeho v dubravke, pekaren macek v malackach a p. kormancikova z plaveckeho stvrtka) ti posielam do ip 😉

lindda
16. jan 2008

neviete poradit kde v BA kupit nejaku krasnu tortu k 1roku diky

lindda
16. jan 2008

ja by som aj napiekla akurat neviem ci by som ju zvladla tak krasne ozdobit a hlavne taku aby aj maly mohol ochutnat ma 1 rok