Ako ste riešili narodeninovú tortu pre ročné dieťa?

sylvie
15. feb 2007

Ahojte maminky, tie co ste uz oslavovali narodeninky deticiek ako ste riesili tortu? Spravili ste same doma alebo ste objednali u cukrara? Maly bude mat zachvilu 1 rocik a ja by som mu chcela dat spravit tortu v tvare vlacika alebo auticka..

Viete mi poradit nejaku dobru cukrarsku vyrobu v BA, najlepsie v 4.obvode?
Alebo ak ste niekto take nieco robili doma, date mi receptik?

Moc vopred dakujem.. 🙂

kattum
18. mar 2008

dala som do albumu, ako my robíme smotanovú tortu:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

zrzulka
6. nov 2008

Kocky kde ste dali robit tie paradne detske torty co mate v albumoch? Dcera bude mat rok tak by som chcela kvoli fotkam nieco take pekne a mile 🙂

ajlinka
18. dec 2008

najlepsie je spravit doma 🙂

adinka3
22. feb 2009

viete mi niektorá poradiť, kto by urobil slanú tortu? samozrejme pre chlapa. Z BA. Ďakujem

lulusy
15. jan 2010

Ahojte, vidim ze dlho sa tato tema nezobrazila, tak dufam, ze niekto odpovie:
Hladam sikovnu cukrarku v KE, ktora vie robit krasne detske torty, napr macka Pu alebo krtka a pod. Mate niektora skusenosti?
dakujem

jarus1
15. jan 2010

baby, poradte mi prosím, malá bude mať o pár dní 1.rôčik a ja by som jej chcela upiecť tortu a ozdobiť ju marcipánom....prosím niečo ľahšie, pre amatérov, receptík + ako sa zdobí

mneme
10. apr 2010

hm, vidim, ze to tu moc nezije, ale tak skusim poprosit o radu
rada by som recept na tortu k prvym narodeninam, ale taku, ktoru moze jest aj drobec. ak mate sikovny napad, sem s nim, prosim 🙂

veronika81
11. apr 2010

mneme, ja som toto riešila pred mesiacom a takéto niečo som našla (tu na MK). Kopírujem, ako to bolo napísané 🙂

jogurtová se smetanou
2 bílé jogurty, 2 zakys smetany, v receptu jsou 2lžíce cukru - já dám asi rozmačkaný banán.Dále potřebuješ piškoty-dle receptu, dám sušenky, co drobec může, a ovoce. Vrstvíš, zatížíš a dáš do lednice. Pak ozdobíš ovocím

A jablečný
1kg jablek, 3 lžíce cukru, 3 vanilkové pudinky, piškoty - opět dle receptu, budu upravovat piškoty a pořád se mi nechce použít ten cukr max třtinový. Jablíčka se pokrájí a rozvaří doměkka. Pak se přidá pudink rozmýchaný v trošce vody a eventuelně cukr. Opět se vrstvy střídají s nějakou sušenkou nebo piškotem.

a tu je niečo podobné ako to predošlé:
75Og jablk ocistit,dat do hrnca,pridat deco vody a trosku podusit kym trocha nezmekne.ked uz su makke pridame v styroch decoch vody rozmiesane 2zlate klasy,6lyzic krystaloveho cukru a vanilku.varime dovtedy kym nezavrie.do nejakej formy daj olej,rozmast poriadne aj po okrajoch a vysyp so struhankou alebo kokosom.na dno poukladaj okruhle piskoty a zalej vrstvou jablk.takto striedaj vrstvy kym sa jablkova hmota neminie.nakoniec daj poriadne stuhnut napriklad do chladnicky tak na cca 6-7hod.po stuhnuti formu preklop nech torta vyjde.lubovolne ozdob slahackou,ovocim,cokoladou...

Ja som robila tú jablkovú so sušienkami, ktoré zvykne občas papať, dala som trstinový cukor, vrch ozdobila, resp. pokvapkala čokoládou (ak chceš, kuk album "narodeniny", je tam na fotke 😉 ). Malému chutilo, zvyšku rodiny tiež 😵

ajlinka
19. apr 2010

ja som detom vzdy robila tortu doma ...minuly rok som simonke spravila slahackovu s vanilkovym kremom a eli zas cokoladovo vanilkovu potahovanu mmf...
dokonca som jednu robila na zakazku k 21. narodeninam ,slahackovu s orieskovym kremom...
staci nejaky napad...a rozne ozdoby predsa dostat v obchodoch....a aspon som si ista,ze vsetky suroviny su maximalne cerstve 😀

andiju
4. máj 2010

Ahojte,neviete ze kde by som dostala taketo tortove obrazky? Alebo len na internete ho dostat?
http://www.naoslavu.sk/index.php?id=zIl3HjNBpuj...

cvikla969
12. máj 2010

ja som dnes bola v cukrarni objednat tortu nech nemam vela pecenia a bola som prekvapena ze tam mali tie obrazky co sa pytas andiju.a ked to mali u nas tak uz potom snad v kazdom meste 😀

jasminet
13. máj 2010

baby myslite ze ked urobim jogurtovu tortu pre rocne dieta napr. podla receptu co sem hodila veronika a nedam tam zelatinu, ze mi to stuhne??

uankab
22. aug 2010

ahojte, nas drobcek bude mat zachvilku rocik, chcem jej upiect tortu ale ma alergiu na vajicka a mlieko.. viete poradit nejaky receptik prosim? dakujem 😉

fram
29. aug 2010

@uankab Korpus z jáhel (aby měl minimálně lepku):
cca 1 hrnek jáhel uvaříme podle návodu, přidáme trošku mouky (celozrnné, kukuřičné...jakou máte) a propracujeme řidší těsto. Necháme chvíli odležet, dáme do dortové formy a pečeme při 150st. lehce dozlatova.
Náplň:
Svařila jsem jablíčka a broskve na kaši, kterou jsem zahustila instantní rýžovou kaší od Nestlé(nemléčnou), dala na korpus a do lednice. Po zatuhnutí jsem oddělala okraj formy, "dort" potřela bílým jogurtem a ozdobila ovocem. I když nepotřeš jogurtem, pokud ho nesmíte, i tak bude vypadat hezky.

boobinka
4. nov 2010

Maminky, potrebuji poradit.... mam recept na cokoladovy dort, jen je napocitany na formu o prumeru 21cm, ja potrebuji na 28cm. Kolik teda ceho na tech 28cm? s pritelem nam vychazi rozdilne vysledky. Mam obavy aby se nezdrcl 😅

120g čokolády
120g másla
160g cukru
150g polohrubé mouky
6 vajec
3 lžíce mléka
1 lžíce kakaa
1/2 prášku do pečiva

kristinagregorova35
2. sep 2014

Príjemný dobrý deň.
Hľadáme najkrajšie torty Slovenska. Uverejnite fotografiu svojej torty na našich stránkach a vyhrajte špičkový duálny telefón NOKIA Lumia 630 Dual, farebnú tlačiareň CANON a veľa iných cien. Tešíme sa na vaše nápady. Vaše fotografie môžete pridávať na stránke http://www.talentagent.sk/sutaz4.php ĎAKUJEME 😝