Ako upiecť kakaový závin, aby sa neroztiekol?

kendra
1. jún 2008

Ahojte,chcela by som sa spýtať,či aj vám sa stále stane,že sa vám kakaový závin v rúre roztečie.Tvarohový,orechový, makový a jablkový bez problémov,ale kakaový neviem "za otca"urobiť,stále mi všetko vytečie.Skúšala som aj suchú aj varenú plnku.Ak môžte,poraďte,pretože práve kakaový závin má u nás každý najradšej.Všetkým "radkyniam" vopred vďaka.

lusil2005
1. jún 2008

mne sa vzdy roztecie tvarohovy ☹ a kakaovy vzdy popraska. aj ked ho pipicham vidlickou, aj ked ho zvrchu narezem. nechapem preco.

lienockaa
2. jún 2008

kendra, suchu plnku robim tak,ze rozvalkane cesto potriem zvrchu olejom, na to posypem kakao a na to cukor, normalne aj krystalovy davam, on potom trosicku karamelizuje a nam to tak chuti..🙂skusala si nechat vacsi okraj bez plnky?tak, aby ked to zvinies, uz prislo cesto na cesto, nie plnka na cesto, nech sa to trocha zalepi zospodu, rovnako ako aj na koncoch..inak mi nenapada, ze v com by mohla byt chyba..ja zaviny nepicham vidlickou, ani nenarezavam..ale to samozrejme zalezi od receptu na cesto..

annaola
2. jún 2008

ja som ndavno urobila konecne taky mna kakaovy zavin, doteraz sa mi vzdy roztiekol alabo popraskal.v tanieati som zmiesala kakao a praskovy cukor o trocha mlieka na kasicku, nie prilis riedku a cesto bolos kyslym mliekom a susenim drozdim lebo ine nemam. vrch som zlahka potrela olejom.

lusil2005
2. jún 2008

toto by mohlo byt riesenie: http://foto.dama.cz/foto.php?f=262921

zavin zrolovany do formy na babovku a peceny v tom. prave som dokoncila takto robeny zavin plneny nutelou, ktora sa vie v trube poriadne roztiect, a ani nepukol a nutela na celom zavine nikde ani nevykukla!!!

holly1
5. jún 2008

a jak se vůbec takový kakaový závin dělá? 🙂 Neznám 🙂

nensy
5. jún 2008

jo tak to já taky neznám 😀

avanka
5. jún 2008

Normane si urobite kysnute cesto, po vykysnuti rozvalkat, naplnit, stocit ako roladu a upiect.....mnam
Tusim ho dnes upeciem

nensy
5. jún 2008

tak to jo to jsem ještě nejedla .tak to muže být dobrý 😀

lusil2005
5. jún 2008
nensy
5. jún 2008

tak to taky udělám jenom nevím jak to dopadne 😝

avanka
6. jún 2008

Vcera som ho piekla podla annaoly, rozmiesala som si kakao, cukor a trochu tepleho mlieka na hustu kasicku, ktorou som cesto potrela a dala do formy na babovku.....fantasticke, stavnate a hoci mi pri prenasani do formy trochu praskol,, vobec nevytiekol

nensy
6. jún 2008

tak to jsi dobrá mohla by jsi mi napsat recept 😀

avanka
6. jún 2008

pre Nensy

250 g polohrubej muky
1/2 kocky kvasnic
3 lyzice oleja
200 ml mlieka
kocka cukru
stipka soli

Urobis si kvasok z tepleho mlieka, cukru a kvasnic, potom zmiesas s mukou, solou a olejom, vypracujes cesto, ktore nechas kysnut..
Po vykysnuti rozvalkat na plat, nahrubo potriet kasou z kakaa, krystaloveho cukru a trochy tepleho mlieka, zvinut, dat do vymastenej babovkovej formy a na 180 st upiect

Je vynikajuci....ja z tohto cesta robim aj buchty, kolace na plech, makove, tvarohove a orechove zaviny

ufo
6. jún 2008

Cesto na pudingáče

POSTUP PRÍPRAVY

Cesto: 90 dkg hl. múky, 2 kocky droždia, 1 Ml soli, 15 dkg prášk. cukru, 4 dl mlieka, 2 PL oleja, sneh s 3 bielkov.
Plnka: 1/2 l mlieka, 2 čokoládové pudingy, 20 dkg kryšt. cukru, 3 PL kakaa, 1 Hera

Najprv si uvaríme puding z mlieka, pudingových práškov, cukru a kakaa . Do horúceho pudingu pridáme Heru. Sem-tam premiešame, aby sa nám to spojilo a vychladlo.
Z droždia, trochy mlieka a cukru urobíme kvások. Vlejeme ho do múky, do ktorej sme pridali soľ a cukor. Prilejeme mlieko a olej. Zmiesime. Pridáme sneh z bielkov. Miesi sa to dosť zle, preto používam šľahač, alebo to robím rukou nie varechou. Cesto necháme vykysnúť. Rozdelíme na 6 častí. Každú časť rozvaľkáme, potrieme plnkou a stočíme do rolády. Splietame vždy po dve rolády spolu, ale ak spletieme po 3 rolády, bude to vyzerať krajšie. Potrieme žĺtkami, ktoré nám zostali a upečieme. Po upečení ešte teplé potrieme trochou margarínu.

je super, len plnku som robila s 1 l mlieka, 6 pud. práškov a 1 a 1/2 hery aby bola plnka hustejšia a bolo jej trocha viacej

alami
6. jún 2008

ja plnku robím tak, že to len na sucho posypem kakaom a cukrom a pokvapkám olejom a zatočím - ono to ten suchý prášok rozmočí...a toto netečie...alebo by sa dalo potrieť rozvalkané cesto roztopeným maslom, posypať kakaom a cukrom a zrolovať...asi to máte s tým mliekom moc riedke...a robievam to do formy srňací chrbát...ani to nie je potom také opečené zvrchu...mňam

nensy
7. jún 2008

avanka díky hned ho zítra udělám.holky to jsou teda dobroty. 😀 😝

vavka33
7. jún 2008

Nensy,aj ja to robim ako pise alami a neroztecie sa mi nic.len sa trosku roztopi cukor a skaramelizuje na plechu,tak je dobre dat zavin na papier na pecenie. 😉

nensy
7. jún 2008

jo dík vavka33.to chci teda vědět jak to dopadne. 😀

avanka
7. jún 2008

Alami, toho mlieka do tej plnky davam len trochu, aby bola ta kasa mierne tekuta..
Robili sme to aj tak, ako pises ty, ale nebol taky stavnaty, kakao sa mi vsade sypalo...kraje mi ostali suche, lebo ked som kakao nasypala az na kraj, sypalo sa, cela doska bola od neho, my mame radi veeeela plnky, a na to je ta kasa lepsia.....
Nensy, ved skus urobit oba sposoby a posud sama, co vam viac chuti 😀

nensy
7. jún 2008

já to nák spácháp. 😀

alami
7. jún 2008

tak ja tiež skúsim to s mliekom 😉

alami
7. jún 2008

baby, keď sme pri tom kakaovom "maglajze" - hádam to tu môžem, ako robíte polevu na parené buchty. lebo ja tiež len posypem kakaom a cukrom a polejem roztopeným maslom, ale syn sa sťažuje, že chce ako v škôlke - poliať tým kakaovým...čojaviemčím..ako to robíte?

lekno
7. jún 2008

Kúp mu Alami to tekuté Granko alebo pikao alebo tie polevy, čo sú na šľahačku a na zmrz, poháre 😉

nensy
7. jún 2008

jo tak to by tam taky šlo.to je dobrej nápad 😀

nensy
7. jún 2008

tak se do toho zítra pustím tak uvidím jak se mi to povede 😝

zinuska
7. jún 2008

caute! tak ja som si vas trosku precitala a dnes som podla vasich rad spravila kakaovy zavin a roztiekol sa mi aj tak ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ...ale mozno to bude tym,ze som vyvalkala tenke cesto,len som sa bala,aby sa prepieklo aj vo vnutri a nechcela som,aby bol zavin suchy.. ako hrube cesto valkate vy???

avanka
7. jún 2008

Zinuska, asi na pol cm..aj mne to cesto, ked som ho natenko vyvalkala, pri prenasani do formy prasklo...ja som ho dala tym prasknutym nahor a bolo to v pohode 😀
nepeciete to na moc vysokej teplote, ked vam to praska?

zinuska
7. jún 2008

ja som to robila podla tvojho receptu a piekla na 180stupnoch. ale teda ja som to cesto mala tak 2-3mm. 😒 to bolo asi tenke,ze? no ked je to hrubsie,nieje potom kolac suchy?? vies,taky ako ked kupujes v obchode zavin,tam je to same cesto a plnka nikde 😝 davala som do dalsieho aj tvaroh a ten bol ok.. inak ako chutili zaviny vynikajuco!!!,len teda popraskali.

ja som to robila z dvojnasobnej davky ako si pisala a vyslo mi 6 zavinov... tebe kolkov vyjde tej davky,ako si tu pisala?? inak mne neprasklo to cesto pri prenasani na plech,ale az v rure.

lusil2005
7. jún 2008

zavin by sa mal na cca 160-tich stupnoch.

zinuska
7. jún 2008

lusil,myslis,ze tou teplotou sa mi popraskal?? lebo inak sa stihol krasne prepiect aj vo vnutri.cesto nebolo surove..