Ako upiecť kakaový závin, aby sa neroztiekol?

kendra
1. jún 2008

Ahojte,chcela by som sa spýtať,či aj vám sa stále stane,že sa vám kakaový závin v rúre roztečie.Tvarohový,orechový, makový a jablkový bez problémov,ale kakaový neviem "za otca"urobiť,stále mi všetko vytečie.Skúšala som aj suchú aj varenú plnku.Ak môžte,poraďte,pretože práve kakaový závin má u nás každý najradšej.Všetkým "radkyniam" vopred vďaka.

avanka
8. jún 2008

Zinus, ja z tej davky, upeciem vzdy len 1 velikaaansky alebo 2 mensie...neviem, suchy nebol, ani my nemame radi kupovane, lebo tam je len cesto a plnky nikde
Akurat mi volal manzel z roboty, ze poobede pridu jeho rodicia, tak idem upiect aj kakaovy aj orechovy 😀 mnam
A Lusil, to zalezi mozno aj od truby, ja mam vstavanu, horkovzdusnu a kysnute cesto peciem vzdy len na 180 st

lusil2005
8. jún 2008

ja peciem kysnute vzdy na 200, akurat zavin na 160. ale urcite to zalezi aj na trube.
neviem ci to moze praskat z toho, mne zavin tiez vzdy praskne alebo vytecie alebo oboje. len v tej babovkovej forme sa mi krasne podari.

lienockaa
8. jún 2008

alami, vareny kakaovy maglajz na buchty robim tak, ze do studenej vody, cca 4-5 dl, dam 2-3 kopcovite lyzice kakaoveho prasku, 2 kopcovite lyzice cukru a prevarim to, to je vsetko..neviem, ci je to ono- teda to,co v skolke davaju, ale takto nam to robila obcas aj mama..inak to mnozstvo kakaa, vody a cukru sa da menit podla chuti, ci chces maglajz redsi, ci hustejsi, viac, alebo menej sladky..

ale ja mam radsej posypat kakaovym pudingom a cukrom a poliat roztopenym maslom..🙂

kendra
autor
8. jún 2008

Dievčatá,všetko to vyzerá tak fantasticky...na obrázku,bodaj by som to vedela aj ja takto upiecť... 😒

avanka
9. jún 2008

Kendra, ani ja som donedavna nevedela urobit kysnute cesto a s trubou som bola triedny nepriatel 😀
Potom som objavila recept na cesto, vid 1 stranka a nikdy som nic nepokazila...uz som hotovy prebornik....treba to len skusit, uvidis, ze to pojde 🙂

joja94
27. júl 2010

Ahojte dievčatá, super stránka, super rady. Ja mám pri pečení kakaového závinu opačný problém - kakao je také suché, že je až sypké. Čo s tým? Už som skúšala aj veľa oleja, mlieka, aj stále nič. Pri stáčaní sa olej/mlieko posúva pred cestom až sa vyleje. Poslednýkrát som zmiešala 100g kakaa, 50g BBpudingu a 50g pr. cukru. Cukru bolo veľmi málo, plnka bola horká. Vo štvrtok idem skúsiť znova so 100g pr. cukru - myslíte, že bude dosť? Na olejom potreté cesto nasypem plnku cca 0,5cm - hojne pokvapkám olejom a mliekom (lyžičkou to aj pomiešam na kašičku, aby len ten olej nevytiekol). Prosím držte palce..... 🙂

henikav
27. júl 2010

babulky, tak ste ma navnadili, uz mi kysne cesto na cokoladovy zavin

zuziq
27. júl 2010

joja94 ja si cesto potriem roztopenym maslom, ale tak trosku viac, na to nasypem kakao a cukor a je to parada... takto robim aj osie hniezda - tu strudlu narezem na kolieska a ani z nich mi plnka nevytecie 😉

henikav
27. júl 2010

tak ja uz som dokoncila, urobila som cokoladovy zavin a buchty s malinovym dzemom, z toho isteho cesta,obe mi trosicku z boku vytiekli, ale len trosku, ale su fajnovucke, mnam mnam

zuziq
27. júl 2010

inak ja doporucujem super recept na cesto na hniezda, podla mna by sa ale hodil aj na strudlu.. cesto je veeelmi chutne, ja ho plnim aj kakaom,makom a pod., nie len skoricou

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7162#diskuse

sherry46
13. mar 2013

Aj ja robím dosť často tento pudingový závin,jednak ani nevytečie a aj na druhý deň je fajn mäkučký len namiesto celého masla dám len polovicu a do uvareného pudingu zamiešam aj 10 dkg čokolády na varenie.

sherry46
13. mar 2013

Aj ja robím dosť často tento pudingový závin,jednak ani nevytečie a aj na druhý deň je fajn mäkučký len namiesto celého masla dám len polovicu a do uvareného pudingu zamiešam aj 10 dkg čokolády na varenie.
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

renaz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eevveelliinn
9. nov 2013

citala som rady starych mam a tam plnku robia kakao, cukor a 3PL muky a takto zamiesat. MOzno ta muka to spoji, neskusala som.

permanentka
23. aug 2016

Trosku aktualnizuem temu 🙂 ako urobit aby mi nutelove tasticky (z kupovaneho listkoveho cesta) neuschli? ked pridam maslo tak cele vytecie a ked nepridam nic len nutelu tak je to cele uschnute 😒