Ako urobiť dobrú zásmažku do polievky?

lulufon
19. dec 2007

Ahojte babeny, poradte, ako robite zasmazku do polievky, trebars zeleninovej.
Ja dam trosku oleja, potom hladkej muky a dam to skvarit do cervena a potom zalejem studenou vodou, odstavim, a potom dam do polievky a este zavarim.
Neviem ci je to dobry postup, bo sa mi niekedy zda, ze ma taku masnu chut, aj ked potom polievku dochutim vegetou a pod. Tak cakam vase rady. Dakujem vopred.

lulufon
autor
19. dec 2007

a aky recept mate na vianocnu kapustnicu? 😨

melory
19. dec 2007

musime ist do temy vianocna kapustnica.... 😉

majula
19. dec 2007

lulufon do červena nie, táto zasmažka sa vôbec nemusí smažiť, len rozmiešaš rozpustené maslo s múkou a hotovka....vleješ do vriacej polievky 😉

zita19
18. sep 2013

Ak sa Ti zda mastna skus toto:
Zober hrniec nasyp do neho hladku muku (celkom kludne mozes aj pol kila ale na zaciatok staci 5 - 6 lyzic) a teraz zakur pod hrncom. Za STALEHO miesania pekna od dna najlesie plochou vareskou praz az pokial muka trosku mezmeni farbu a nezacne vonat. Skutocne dolezite je venovat sa len prazeniu muky, lebo za par sekund sa ta nadne pripecie a zhori na cierno.
Naozaj sa jej treba venovat, lebo potom sa ten hrniec strasne zle cisti ale nie je na vyhodenie, len ho treba nechat poriadne odmocit a potom s dratenkou vydrhnut.
Nechaj vychladnut (este treba rosku miesat, alebo presypat do inej studenej nadoby). Do plievky rozslahaj trosku v studenej evode a nechaj prevriet. Na zaver pridaj maslo a vec je vybavena. Bez pripalenych tukov...
Takato nasucho prazene muka sa da pripravit do zasoby a je to genielna vec. Chuti naozaj ako zaprazka, strazis ju len raz a myslim si, ze je aj zdravsia ako zaprazka.
Rozslahas (3 lyzcice) v studenom mlieku (cca pol litra, ked je huste pridas mileko, ked je riedke muku, ale to az ked povrie, lebo to postupne hustne s vareniem) privedies k varu a povaris cca 10 min za staleho miesania, ochutis (staci 2 lyzice horcice, sol, cukor a citronova stava) a mas genialny zaklad vecere. K tomu zemiaky a volske oko...
Zalejes mrazeny hrasok vriacou vodou z konvice, kydnes tuto muku rozslahanu v mieku alebo v smotane a mas polievku alebo privarok (rozhoduje mnozstvo muky...) Sol, cukor, muskatovy orech a citronova stava alebo ocot na dochutenie.
Do kazdej polievky, omacky, stavy z masa.

verka1818
21. apr 2016

@majula ahoj, prosim Ta a vodu vobec nedavas??? Iba to vlejes priamo do hrnca? Ja som len zaciatocnik, tak skusam...na 3 l hrnca som dala asi malo masla a muky a cudujem sa, ze mi to dobre nezahustilo 😅 takze kludne mozem dat az stvrtku masla a tym padom aj viacej muky...stale sa mi to hrudkuje, lebo som tym maslom setrila, aby to nebolo mastne....ale uz teda nebudem 😉