Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako uskladniť jedlo?

gabuska36
8. máj 2012

Ahojte baby neviem či tá téme tu už bola,ale chcela by som nejaké rady ako napr.uvarenú mrkvu,karfiol,zemiak.....uskladniť do druhého dňa.....malá zje iba 3-4 lyžičky má ešte len 6 mesiacov a začíname s dokrmovaním...alebo ste stále varili čerstvé?...ďakujem za rady.....pekný deň

sissy27
8. máj 2012

v chladničke? 😅

dankadina
8. máj 2012

ked sa ti nechce variť každý den, tak si namraz do avent poharikov, ja to tak robím 🙂

mata1001
8. máj 2012

ahoj ja som varila vzdy cerstve..bud skladuj v uzatvaratelnych dozach v chladnicke (ale iba 1 den) alebo var trochu menej,aby si zbytocne nevyhadzovala. 🙂 🙂

lucka1987
8. máj 2012

tiez doporučujem používat chladnicku... jeden den uvarim dam to smejovi na obed a ked ostane tak aj na druhy den mu to dam pripadne s niecim obmenim . nie je vzdy cas varit cesrve, najma ak sme mimo domu

sanym
8. máj 2012

Ja som si vždy navarila viac a pomixované zamrazila v malých plastových miskách a potom rozmrazila vždy jednu dávku vo vodnom kúpeli. A do druhého dňa môžeš jedlo uskladniť aj v chladničke. Keďže na začiatku prikrmovania dieťa toho veľa nezje (teda aspoň u nás to tak bolo), neoplatí sa variť také malé množstvo každý deň a ušetríš aj dosť času a môžete byť radšej dlhšie vonku. 🙂

minewka
8. máj 2012

ja som si robila fľaštičky - napr. mrkva a zemiačik, karfiol a zemiačik, mrkva , cukinka, zemiačik - som to uvarila, popučila, dala do fľaštičiek, zasterilizovala a dala do chladničky...potom so to len ohriala.

Alebo mrazím...napr. uvarím mäsko, rozmixujem, dám do formičiek na ľad - a potom zase len ohrejem.

Všeliak to striedam, raz varím čerstvé, raz dám z domácej fľaštičky...tak rôzne..

sirael
8. máj 2012

Ja som vzdy navarila rozne druhy jedal, rozmixovala, dala do poharikov a do mraznicky. A to, co papala jeden den, a samozrejme nechala, to som dala do chladnicky a dala na druhy den. Viac nie, ked nieco ostalo, tak sme vyhodili alebo zjedli 🙂 A ked navaris na jedenkrat viac a zamrazis, velmi si usetris cas 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli