Ako uvariť baklažán pre 7 mesačného syna?

dannisimo
24. feb 2019

Prosím poraďte mi včera som kúpila svojmu 7 mesačnému malému baklažán no bohužiaľ nič ma nenapadá ako ho spracovať .poraďte mi niečo prosím vás a zároveň sa chcem opýtať či som urobila dobre keď som kúpila baklažán môže to 7 mesačné bábo ? Ďakujem

ink
24. feb 2019

Ahoj, baklažán by sa mal deťom skôr piecť. prekrojíš ho a dáš ho piecť, tak na 180 stupňov aj hodinku. Vyškrabeš vnútro, už z neho bude skôr kašička, a môžeš pridať lučinu a máš maglajz napríklad na cestoviny. Ale počkala by som tak do 10 mesiaca. Je to príliš špecifická chuť.

didi35
24. feb 2019

@dannisimo Pre malé dieta urcite nie, ak nevieš ako na to. Baklažán obsahuje jed solanin. Baklažán preto treba dobre nasoliť a vyžmýkať, až potom dobre upiecť. Inak môže uškodiť. A zase slane nie je dobre pre malé dieťa. Za mna nie.

malinajahoda
24. feb 2019

@dannisimo do roka minimálne baklažán určite nie. Moja dcérka ho ešte nemala.

stvura
26. feb 2019

tiez si myslim ze baklazan je dost specificka potravina, a pokial vobec nemas skusenost s jeho pripravou...odlozila by som to na obdobie ked dietatko bude mat 1-1,5 roka. Skor skus ponuknut cukinu a velmi dobre je avokado. Nie su alergenne, dietatko ich dobre prijme. Avokado musi byt pekne prezrete, len popuc a so syreckom a troskou citronu moze 🙂...cukinu so zemiakom ci inou zeleninou.

dannisimo
autor
27. feb 2019

@stvura akým syrom ? A ešte by som sa chcela opýtať ak malého dokrmujem normálne prvý vchod máme polievku a druhy vchod máme druhé jedlo a poobede len dáme výživu a večer pred spaním či kašu alebo mlieko a aj tak sa mi budí na to že je hladný čo mám na večer mu dať papať .už som rozmýšľala že asi aj tto mlieko je úplne slabe ,používame totižto babylove mlieko s DM drogérie .

stvura
27. feb 2019

@dannisimo smotanovy syr by mohol troska /za malu cajovu lyzicku/. To inac dost vela zje ked aj dva chody...xixi..moje deti mi tak jedli asi az v troch rokoch. Co sa UM tyka ti neporadim, lebo moje deti ho nepili, boli dojcene. Ale skus mu dat druhu veceru tak o desiatej, mozno pomoze ak si myslis ze je hladny i ked ja by som odskusala radsej castejsie a mensie mnozstva (tak dve tri hodinky rozdiel medzi jedenim, posledne cca o desiatej)